PMS - zúžení jmění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 17:44
PMS - zúžení jmění

Ahoj všem prosím anonymně. Jsem v 5. měsíci těhotenství a máme se brát. Přitel mi tvrdil, že do data svatby budeme mít získaný majetek každý svůj a od data svatby společný, ovšem advokát tvrdí, že to nelze. Přítel má zisky z nájmů a ty by prý byl po svatbě společné o to já nestojím a přítel to nechce. Tak přítel nechal poslat návrh smlouvy a z ní vyplývá, že žádné SJM po svatbě nevznikne :(. Beru to jako hnusný křivý podraz a sviňárnu. Přítel tvrdí, že když se budu starat o děti a domácnost, že vše vždy napíše na nás a ne jen na sebe, ale smlouvu podepsat nechce :(. Představuje si to tak, že já jako žena budu mít na starosti domácnost a děcko a on bude pracovat, podnikatat a vůbec nevidí ten hnus, že se budu obětovat pro rodinu, ekonomicky budu v brutální nevýhodě a on si bude hrabat pro sebe??? Pro mě je to hajzlovina a křivárna. A teď dotaz… Mám to s odporem kůli případnému vdovskému důchodu, infu v nemocnici, dědictví atd. podepsat nebo být hrdá a sezdání zrušit? Na svatbě za těchto podmínek odmítám mít známé, rodinu (propadla bych se před nimi hanbou, že sem se takhle kůli případnému důchodu prodala), nechci žádné šaty, beru to jako šaškárnu kůli daním a penězům v případě úmrtí jednoho z nás. Rozchod nechci kůli miminku co čekám, ale vztah k přiteli vzal samozřejmě za své a mám k němu už teď odpor a nedůvěru. AZ?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

jita22
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 3 inzeráty 19.02.18 17:50

Ahoj, co jste ziskali pred svatbou nespada do SJM, jak jsi prisla na to ze ano?
Aha, ted to ctu poradne, a najmy by do sjm spadaly.Ale tak budete mit dite, budete rodina, tak snad je to normalni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 17:54
@jita22 píše:
Ahoj, co jste ziskali pred svatbou nespada do SJM, jak jsi prisla na to ze ano?
Aha, ted to ctu poradne, a najmy by do sjm spadaly.Ale tak budete mit dite, budete rodina, tak snad je to normalni.

Dle návrhu nebudeme mít společného nic. Ani příjmy ani nic. Vše má být výlučně člověka co si to pořídil. Tedy každý na svém písečku :(.

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 19.02.18 17:55

Co jste získali před svatbou to je každého z vás, pokud se nerozhodnete jinak a dát to vše na společnou hromadu.
SJM vzniká až po svatbě. Nechápu proč ti vadí, že by příjem z nájmů byl společný?
Nechápu ale tvoje důvody proč peníze z nájmu nechceš a teď si stěžujež, že to přítel vyřešil tak, jak to vyřešil.
Prvně si uvědom a rozhodni se, co vlastně po svatbě chceš, a pak na to sedněte s právníkem.

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 19.02.18 17:56
@Anonymní píše:
Dle návrhu nebudeme mít společného nic. Ani příjmy ani nic. Vše má být výlučně člověka co si to pořídil. Tedy každý na svém písečku :(.

Však jsi psala, že o příjmy z nájmu nestojíš, tak proč se ti to teď nelíbí?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 17:57
@P4ja píše:
Co jste získali před svatbou to je každého z vás, pokud se nerozhodnete jinak a dát to vše na společnou hromadu.
SJM vzniká až po svatbě. Nechápu proč ti vadí, že by příjem z nájmů byl společný?
Nechápu ale tvoje důvody proč peníze z nájmu nechceš a teď si stěžujež, že to přítel vyřešil tak, jak to vyřešil.
Prvně si uvědom a rozhodni se, co vlastně po svatbě chceš, a pak na to sedněte s právníkem.

Nezlob se, ale buď čti co píšu nebo nereaguj. Žádné SJM po svatbě nevznikne když si ho vezmu s podpisem této smlouvy. Tedy nebude společné vůbec nic! To mi vadí a beru to jako svinstvo!

TopSecret
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 19.02.18 17:59
@Anonymní píše:
Ahoj všem prosím anonymně. Jsem v 5. měsíci těhotenství a máme se brát. Přitel mi tvrdil, že do data svatby budeme mít získaný majetek každý svůj a od data svatby společný, ovšem advokát tvrdí, že to nelze. Přítel má zisky z nájmů a ty by prý byl po svatbě společné o to já nestojím a přítel to nechce. Tak přítel nechal poslat návrh smlouvy a z ní vyplývá, že žádné SJM po svatbě nevznikne :(. Beru to jako hnusný křivý podraz a sviňárnu. Přítel tvrdí, že když se budu starat o děti a domácnost, že vše vždy napíše na nás a ne jen na sebe, ale smlouvu podepsat nechce :(. Představuje si to tak, že já jako žena budu mít na starosti domácnost a děcko a on bude pracovat, podnikatat a vůbec nevidí ten hnus, že se budu obětovat pro rodinu, ekonomicky budu v brutální nevýhodě a on si bude hrabat pro sebe??? Pro mě je to hajzlovina a křivárna. A teď dotaz… Mám to s odporem kůli případnému vdovskému důchodu, infu v nemocnici, dědictví atd. podepsat nebo být hrdá a sezdání zrušit? Na svatbě za těchto podmínek odmítám mít známé, rodinu (propadla bych se před nimi hanbou, že sem se takhle kůli případnému důchodu prodala), nechci žádné šaty, beru to jako šaškárnu kůli daním a penězům v případě úmrtí jednoho z nás. Rozchod nechci kůli miminku co čekám, ale vztah k přiteli vzal samozřejmě za své a mám k němu už teď odpor a nedůvěru. AZ?

Nechat vypracovat jiny navrh, aby byl pro vas oba akceptovatelny.
A nechapu, proc to neresis s nim? Pises to sem.
Jinak pritel ma pravdu. Do svatby si jedete kazdy svuj a po svatbe je majetek nabyty behem manzelstvi spolecny.
Takze ted treba koupil barak, vy tam zijete, tak po svatbe furt bude jeho. To by to musel na tebe prepsat.
Ale kdyz si po svatbe koupite treba kuchyn, tak uz je vase spolecna. Ja bych jen sepsala prohlaseni u advokata, ze z jeho pronajmu nic nechci a sJM bych nechala nezuzene.

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 19.02.18 17:59
@Anonymní píše:
Nezlob se, ale buď čti co píšu nebo nereaguj. Žádné SJM po svatbě nevznikne když si ho vezmu s podpisem této smlouvy. Tedy nebude společné vůbec nic! To mi vadí a beru to jako svinstvo!

Jistě to chápu, ale pak jsi psala, že nechceš ty jeho příjmy z nájmu, tak co tedy od něj chceš?

TopSecret
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 19.02.18 18:01
@Anonymní píše:
Dle návrhu nebudeme mít společného nic. Ani příjmy ani nic. Vše má být výlučně člověka co si to pořídil. Tedy každý na svém písečku :(.

No to si ho nemusis brat. Kvuli danim a duchodu. To at si teda udela pojistku, kdyby neco a napise ji na tebe, kdyz by se neco stalo.
Jinak kdybys to podepsala, tak svatba nema smysl. :nevim:

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 19.02.18 18:01
@TopSecret píše:
Nechat vypracovat jiny navrh, aby byl pro vas oba akceptovatelny.
A nechapu, proc to neresis s nim? Pises to sem.
Jinak pritel ma pravdu. Do svatby si jedete kazdy svuj a po svatbe je majetek nabyty behem manzelstvi spolecny.
Takze ted treba koupil barak, vy tam zijete, tak po svatbe furt bude jeho. To by to musel na tebe prepsat.
Ale kdyz si po svatbe koupite treba kuchyn, tak uz je vase spolecna. Ja bych jen sepsala prohlaseni u advokata, ze z jeho pronajmu nic nechci a sJM bych nechala nezuzene.

No jo, ale z čeho jiného má ten přítel příjmy, když ne z těch pronájmů??? Tzn. že když to vyloučí, tak on si to bude strkat bokem a ona z toho nic mít nebude??

Proto nechápu proč o ně nestojí.

ka2ka
Extra třída :D 12494 příspěvků 1 inzerát 19.02.18 18:01

@P4ja podle mě si myslela že až se vezmou bude mít půlku všeho i toho co on získal před svatbou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 18:02
@P4ja píše:
Jistě to chápu, ale pak jsi psala, že nechceš ty jeho příjmy z nájmu, tak co tedy od něj chceš?

CHCI ABY MAJETEK A PŘÍJMY ZÍSKANÉ PŘED SVATBOU BYLI KAŽDÉHO ZVLÁŠŤ A TO CO NABYDEME PO SVATBĚ NAŠE TEDY V SJM A ON TOTO TVRDIL, ALE NUTÍ MĚ PODEPSAT PAPÍR VE KTERÉM BUDE VŠE PO SVATBĚ ROZDĚLENÉ NA MÉ A JEHO A ŽÁDNÉ SJM NEVZNIKNE Q JEŠTĚ MÁ TU SPROSTOU DRZOST PO MĚCHTÍT ABYCH PEČOVALA O DOMÁCNOST A DÍTĚ A ZAJISTILA MU SERVIS PRO KARIÉRU A PODNIKÁNÍ!!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 18:03
@P4ja píše:
No jo, ale z čeho jiného má ten přítel příjmy, když ne z těch pronájmů??? Tzn. že když to vyloučí, tak on si to bude strkat bokem a ona z toho nic mít nebude??Proto nechápu proč o ně nestojí.

Protože on je odmítá mít společné a já ho k tomu nutit nebudu.

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 19.02.18 18:04

@ka2ka To přece není pravda… to je jasný. Mohla by třeba odmítnout ty příjmy z nájmů. Resp. by si mohli udělat představu o tom, kolik ten přítel vydělal na nájmech do svatby a říct si, že to jsou jeho peníze a bude je mít někde bokem na účtu, a kdyby se něco stalo, tak i po rozvodu budou jeho.

TopSecret
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 19.02.18 18:04
@P4ja píše:
No jo, ale z čeho jiného má ten přítel příjmy, když ne z těch pronájmů??? Tzn. že když to vyloučí, tak on si to bude strkat bokem a ona z toho nic mít nebude??Proto nechápu proč o ně nestojí.

No nechce ho financne vysavat. Vis, myslela to dobre. Ze proste nejde po penezich.
Psala, ze podnika.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama