Reklama

Při každém NE hned brečí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.18 21:18
Při každém NE hned brečí

Už z toho začínám být na šišku. Kdykoli řeknu synovi NE okamžitě začne brečet. Řeknu ne nesahat, ne to se nesmí, ne tohle nemůžeme brát a pokaždé začne okamžitě brečet. Kamarádka mi řekla, že si myslí, že na něj jecim a proto se každého NE boji. Ale já jsem na něj nikdy nekřičela. Snažím se mu to vždycky v klidu nějak vysvětlit, proč to nemůže apod. Ale on mě neposlouchá, i když se snažím upoutat pozornost, aby mě vnimal, prostě brečí a nezájem. Dělá to doma, venku, v obchodě, prostě všude. Nejspíš je ještě na nějaký vysvětlování malej. Za což mě zas tepe sousedka, která má stejně starou holčičku a ta když ji vysvětluje maminka, proč tohle a tamto ne, tak ji v klidu vnímá. Kdyby se jednalo o pár vzlyku tak dobrý. Ale on spouští jak kdyby ho na nože brali a řve a řve. Venku pak vypadám jak zlá matka, co nemá soucit s dítětem. Jedna paní už mi dokonce řekla, že jsem hrozná a ať to dítě tolik psychicky netejram ???????? a to šlo jen o to, že jsem mu v klidu řekla, že nemůže chodit po silnici. Ale ten pláč u toho zas.???? Je to na denním pořádku a mně už z toho šibe. Co s tím? Má někdo podobnou zkušenost s dítkem?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 26.04.18 21:26

Kolik ma roku?
Meli jsme to taky tak. Bylo to silene. I kazdy navrat domu z detskeho hriste s revem. Fakt na prasky :zed: Ve skolce pak z toho silely i ucitelky. Ustalo to az kolem 5 let. To byla uleva :oops:

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.18 21:26

Zkusila jsi slovo nevynechat. Nerikat co nemá dělat ale co má dělat.

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 26.04.18 21:27

Jako přes kopírák. Mladší je vzteklina, už jsem to tu rozebírala v diskuzi. Je to psychoteror. Už mu jsou 3 pryč a vzteká se furt. Akorát teď k tomu ještě přidal, že třeba řeknu „Jé podívej, to je hezký“ a on z principu, že je to hnusný, i když se mu to líbí. Je to životní oportunista :lol: Dneska jsme jeli k našim na kole, máme to 3km a cestou jsme se 4× pohádali kůli trase. A to už mu NE neříkám, snažim se to opsat tak abych mu to podávala pozitivně, je to houby platný, když není po jeho, ječí jak hysterka. Včera návštěva kina, první scéna před vstupem do areálu, druhá před vstupem do sálu, řval na plný pecky, na okolní pohledy a úsměšky už nereaguju, snažim se přežít :roll:

Roker
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 26.04.18 21:30

@beeerush jenze to musel nekde okoukat a ne ze ne :))

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 26.04.18 21:31

Syn 21 mesicu a mame to podobně. Jak neni po jeho je zle.

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 26.04.18 21:31
@Roker píše:
@beeerush jenze to musel nekde okoukat a ne ze ne :))

Jakože mi někdo řekne ne a já začnu řvát jak hysterka?!

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 26.04.18 21:33

No a co to zkusit obracene - misto,,nemůžeš chodit po silnici” říct,,hele kdyz chodíš po silnici, tak ja se o tebe bojím - tam jezdi auta a protože ty jsi malicky, mohl by te řidič přehlédnout a srazit. Pojď za mnou prosim na chodník.” Atd. Proste neprenaset negaci, ale nabídnout jiné řešení. Me tohle na syna dost zabírá. Ani nevim kdy jsem s tim začala, mam pocit ze od narozeni. Taky někdy řeknu,,ne”, ale slyší to tak malo, ze mu to asi ani nevadí. (A to mam prosim pěkne velmi svehlave a suvereni dite).

Roker
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 26.04.18 21:34

Take si to myslim, ze je to o vlivu prostredi…

@beeerush anebo ty rikas NE, nekde ty zapory ty deti vidi :)

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 26.04.18 21:36

@Marie432875 Na našeho tohle třeba vůbec nezabírá. I kdybych dělala stojky na hlavě, pojede si svojí písničku. To je prostě povaha, on je nespokojenej z principu a se vším. Jenom doufám, že to časem přejde :think:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 26.04.18 21:39
@beeerush píše:
@Marie432875 Na našeho tohle třeba vůbec nezabírá. I kdybych dělala stojky na hlavě, pojede si svojí písničku. To je prostě povaha, on je nespokojenej z principu a se vším. Jenom doufám, že to časem přejde :think:

A ja bych krk vsadila na to, ze jste jen zatim nenašli zpusob komunikace vhodný pro vás oba. Někdy je to vskutku oříšek, ale nevěřím, ze existuje,,z prin­cipu nespokojené dite”.

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 26.04.18 21:44
@Marie432875 píše:
A ja bych krk vsadila na to, ze jste jen zatim nenašli zpusob komunikace vhodný pro vás oba. Někdy je to vskutku oříšek, ale nevěřím, ze existuje,,z prin­cipu nespokojené dite”.

No věř mi, že bych před 4 lety řekla to samý, dcera je naprostý opak. Třeba můj otec je stejný, koupí si auto a hned si to vyčítá, že si měl koupit jiný, babi mu vždycky řikala, že mu v životě nepřeje nic špatnýho, jenom aby měl dítě jako byl on :mrgreen: asi geny…Syn je prostě od rána zpruzelej. Už jako roční, přišla jsem ráno pro něj, smála se na něj a on začal řvát, tak to šlo celý den, do toho scéna za scénou, vyzkoušeli jsme vše co se dalo, nezabralo nic

mrav
Extra třída :D 14484 příspěvků 26.04.18 21:51

A nejsi trochu více emotivní? Možná tvé dítě reaguje na ton hlasu.

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 26.04.18 21:54
@mrav píše:
A nejsi trochu více emotivní? Možná tvé dítě reaguje na ton hlasu.

Moje dítě reaguje naprosto na všechno :mrgreen: Jakmile mu nevyhovíme, je scéna a je úplně jedno jakým stylem mu to podáváme, začali to v 9měsících, ze dne na den

medunka23
Kelišová 6760 příspěvků 26.04.18 21:58

Určitě to zkuz bez toho slůvka NE, dost pravděpodobně reaguje na něj. Místo nesahej na to neber to…říct…na tohle se jen podíváme, když na to budeme sahat, může se to ponicit, a podobně, zkusit najít jinou alternativu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama