Při usínání si sedá

3159
30.7.13 23:23

Při usínání si sedá.

Ahoj. Malý má 10 měsíců čerstvě. Začaly být v posledních dnech ale neskutečné problémy s usínáním. Ještě před časem jsem ho dala v 21h spát a usnul klidně i sám do pár minut bez mé přítomnosti. Sice v noci putoval po posteli ze spaní a já se moc nevyspala, ale dalo se to. Jenomže teď neusne dřív jak ve 23 hodin, neustále si při usínání sedá nebo točí na břicho, jde na kolena a snaží se stoupat. Šíleně u toho pláče, nechce být v postýlce, mne si oči, je vidět, jak je unavený a že by spal. Když ho nechám trošku vyplakat, nemá to konce. Kdysi mi usínal ve tmě a dnes mi přijde, že se začal bát i tmy. Snažím se ho pokládat, když už se zase chce posadit, ale u toho taky pláče. Když ho nepoložím, stoupá si a řve nanovo. Nejhorší je, že on si sedá, nebo začne lozit jakoby ze spánku, při tom přechodu do spánku, kdy se mu změní i styl dýchání na hlubší, má už zavřené oči a najednou v tu chvíli začne sedat/lozit/stoupat a při tom se zase probere a pláče :zed: Snad jsem to nenapsala moc zmateně :oops:

Máte někdo zkušenost, jestli je to jen nějaké blbé období? Nebo radu, co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7995
30.7.13 23:26

Co ho uvozit v kočáru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3159
30.7.13 23:28

@ncc1701 V kočárku nám právě spát nechce :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.7.13 23:36

@Maculinka
delal to taky, ted uz jen obcas, kdyz je pretazeny. prijde mi, jakoby uz telo chtelo jit spat, ale ty jejich hlavicky by jeste chtely neco vyvadet. nas obcas i usina ve stoje, pak sebou prasti o sprusle postylky a zacne samozrejme rvat a je po spanku.
takze chodim a pokladam a pokladam a vstava a vstava…
ale vazne mi prijde, ze to dela jenom, kdyz je pretazeny, posledni dobou se ho snazit dat spat driv nez vidim ospalost a pomaha to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4845
30.7.13 23:42

Male je 8m a dela to taky :roll: nekdy je to fakt kruty. Obcas se mi zda, ze si klekne ze spani a az to ji vzbudi a ona se lekne :nevim: Musime doufat, ze to casem prejde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
30.7.13 23:46

Ten náš zase dělá to, že si sedne, usmívá se jak sluníčko a dělá jako, že on nespal, pak zaboří hlavu do polštáře pár minut se vrtí a hledá nejlepší polohu a místo na spaní a je klid :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6478
30.7.13 23:50

Syn to tak měl taky, musela jsem pořád pokládat a pokládat dokud neusnul a potom několikrát v noci když si stoupal.

Teď je mu 11 měsíců a pár dní už ho nechám jak je, chodit po postýlce a když potřebuje tak si sám lehne a spí (dřív by jenom řval a řval). Ale to dělá až teď s tím že v noci ho tak jednou musím položit protože ze spánku vstane.

Jsem ráda že už to usínání zvládá, předtím byly dlouhé dva měsíce kdy to měl přesně jak píšeš. Takže za mě vydržet a on to později pochopí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
31.7.13 00:22

Mě si starší syn sedal při spanív kočáře..a jak jsme ho položili, tak byl řev. takže nám v golfkách spal jak opilec, s hlavou na madle :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2659
31.7.13 00:23

@Maculinka Syn tohle dělal tři týdny, začal, když se naučil lozit - nakojila jsem ho, byl ospalý, ale z ničeho nic začal lozit strašně rychle po posteli :roll: musela jsem ho ty tři týdny uspávat v šátku, jinak to prostě nešlo. Pak ho to z ničeho nic přešlo a teď zas usíná krásně - nakojím, převalí se na bok a chrní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
31.7.13 06:58

Ahoj,
nam to synek delal taky. Ze jde jako spat, ale stoupal si a ve stoje rval. Prislo mi, ze si neumi sam lehnout, kdyz jsme ho ale polozili, do minuty zase stal. Nakonec jsme to vyresili, ze jsme lezeli vedle nej na nasi posteli, ruku skrz šprušle do postylky a drzeli jsme mu ruku na brisku, aby nevstaval. :nevim: Za nejaky cas ho to preslo, pak jsme zas resili, ze nechtel usinat sam. :mrgreen: Proste porad neco. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2638
31.7.13 07:00

Me to mala dela taky. 9 m. Vzdy me probudi jak place a ona sedi se zavrenyma ocima polozim ji a spi dal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krakatice88
31.7.13 07:23

Přesně jsi popsala mého syna :palec: Tohle máme každý den a nejen večer, ale tímhle způsobem usíná i odpoledne. Bez spánku by to bylo ještě horší, to máme vyzkoušeno, takže ho prostě necháváme, on si chvilku pořve (někdy usínání trvá teda i hodinu) a pak usne. Chodíme za ním, když už je pláč škaredý a je vystresovaný, nebo když vyhazuje dudlík na zem a pak řve, že je bez něj. Jinak ho necháváme, protože problémy s usínáním má skoro od narození a prostě jsme zjistili, že jinak neusne. V náruči rozhodně nikdy neusne, v kočáru taky nic.

• Nahlásit
  • Citovat
25130
31.7.13 08:25

Ahoj, náš to dělá občas i teď (15m), nejúčinnější je si lehnout s ním, obejmout o a prostě nepovolit, i když mi jde proti ruce, vím, zní to krutě, ale u nás to od mimina fakt hodně pomáhá. Třeba se začne vztekat, ale do dvou minut je ticho a spí. V postýlce nevím, co dělá, tam usíná sám, když tam s ním zůstanu, tak se staví i na hlavu a neusne, dokud tam jsem :lol: Takže když má nějakej problém, tak pomůže vzít ho do velký postele a přidržet :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Brooucinda
31.7.13 08:36

Ahoj. Popisuješ přesně naší situaci. Malý taktéž chodí spát v devět večer. 4hodiny předtím už nespí, takže je dooost unavený. Za pár dní mu bude 9měsíců (toto letí :lol: ) Probíhá to asi takhle. Dám do postýlky a než uklidim plenky a podobně je na břiše. Otočím jednou, dvakrát, třikrát a pak ho z jedné strany podložím dekou, aby se netočil (preferuje jednu stranu na otáčení, ale umí na obě). Začne řev a rozčilování, že mu to nejde :cert: Nechápu jak to dokáže, ale otočí se znova je většinou na pelesti a kouká ven, nebo stojí, nebo sedí…
prostě všechno možný jenom nespí :mrgreen: Takhle k němu přijdu ještě párkrát a otáčím ho ( řikám tomu jako biftek :mrgreen: ) Myslím, že u nás je dost důležitý, že ho pomalu ani nenechám dodtočit a okamžitě obracím a tak ho to brzy unavý a nejdéle do 15minut spinká, ale jsou dny (třeb á v neděli) kdy to trvá i hodinu dvě, než se totálně odbourá. Tu hodinu dvě jen obrací a obracím… Ale zvládáme to.. u nás opravdu platí nenechat dotočit a okamžitě otáčet :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
6354
8.6.15 07:57

Můj syn to dělá v poslední době taky. Naučil se totiž sedět a už se i semtam v postýlce postaví. Je unavený, dám ho do postýlky, přikryju dekou, zatemním místnost, dudlík a jdu. Dřív usl sám, ale až přednedávnem (asi před 3-4 týdny) jsem ho odnaučila zavinování, snášel to ale dobře a spinkal krásně, v noci jen jednou na vodičku. Teď se ale probere a když se napije, hned si sedá a jde vidět, že chce spát, hlavu má svěšenou, kolíbá se…
Ani nevím, jestli ho mám nechat, nebo ho obracet?? Já ani nevím, jestli, když ho dám odpoledne spát, spí!
Jste tu některá, co dítě nechalo prostě tak, ikdyž jste nevěděla, zda spí?

Edit : synovi je 9,5 měsíce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama