Jednou spí 1x a jednou 2x denně

258
30.7.13 13:03

Jednou spi 1x jednou 2x denně

Ahojky,

už nevím jak to se s tím spánkem dělat.. :( dcera chodí spát přes den jeden den 1× druhy den 2×.. pak zase třeba 2× jednou pak zase 2×.. a pořád se to tak točí :(

Jde totiž o to, že se dcera probudí jednou v 6h ráno pak musí jít spát 2× jinak mi do večera nevydrži..
a další den se probudí v 8 a to zas kdybych ji dala spat 2× tak jde spat až v 22.. :(

Myslite, že z toho dcera může byt popletena, že chodí spat pokažde jinak??

Ona spi totiž i každou noc jinak.. jednou 10 h a podruhé třeba 12h..

Když vstane v 6 davam spat v 10 a pak v 15 spi většinou 30-60minut.. večer jde spat v 19:30-20.
Když vstane v 8 tak ji to natahnu a jde spat v 12-13 a večer v 19.. pak už je protivna a když jsem ji to zkoušela natahnout tak nejen, že byla protivna, ale pak byla i přetažena a v noci se pak hodně budila..

Je to jak v začarovavném kruhu :(
Dceři je 15m

Příspěvek upraven 30.07.13 v 13:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

kika 2
30.7.13 13:05

A to není normální? My to máme tedy stejně. Malý je 10měsíců, tak myslím, že se to časem upraví.

• Nahlásit
  • Citovat
13802
30.7.13 13:07

Nech jí spát, jak potřebuje. Holka i ve 2 letech vstává různě, někdy přes den nespí vůbec, někdy jednou, někdy dvakrát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235

Holka to je normalni, dite neni stroj, abys ho mohla naprogramovat, ty sps kazdy den stejny pocet hodin a chodis spat ve stejnou dobu presne? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226

A vám to vadí? Nechala bych jí ať spí, jak potřebuje a jak vám to vyhovuje. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5394

A když ji takhle dáváš, tak je v pohodě? Pokud ano, nech to tak. Kolik jí vlastně je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
30.7.13 13:09

Holky vůbec mi to nevadí..

jen jsem tady na emiminu četla, že by dítě mělo mít režim a chodit spát ve stejnou dobu..

Proto jsem z toho taková vyplašená..

Teď ji režim v podstatě řídím ja.. když vidím, že už je unavená tak ji dam spat.. a skoro každý den je to jinak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kika 2
30.7.13 13:13
@agulka píše:
Holky vůbec mi to nevadí..

jen jsem tady na emiminu četla, že by dítě mělo mít režim a chodit spát ve stejnou dobu..

Proto jsem z toho taková vyplašená..

Teď ji režim v podstatě řídím ja.. když vidím, že už je unavená tak ji dam spat.. a skoro každý den je to jinak..

No já ten režim beru jako dodržování za sebou jdoucích činností, u nás to zatím přesně na hodinu vždycky nejde. - taky záleží jestli stává v šest, v sedm nebo v osm.

• Nahlásit
  • Citovat
7512

Já teda dávám malýho spát tak, jak potřebuje. Vstává +/- stejně (7-8), ale někdy se přes poledne vzbudí po 40min a to je kolem půl 5 na zabití, tak ho dám ještě na 20 min a pak ho budím. Když spí normálně, tedy zhruba 2 hodiny, tak vydrží do večera. Večer taky chodí spát až když se jeví unavený, mezi 19-20 hod.. Abych ho cpala do postele, protože mě se to takhle hodí, to nedělám, akorát by ječel. Kamarádky chlapeček je stejně starý a ona zase bazíruje na tom, aby chodil spát přes den na minutu přesně a stejně tak večer. Běda, když to někdo nebo něco naruší. On to má takhle nasazený ale od narození. Jen mu zmizel dopolední spánek a odpoledneí se spojil s tím po obědě. Pokud na to ale dítě není zvyklé, tak to může být problém, nutit ho. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226

Jé vůbec. Hlavně co vám vyhovuje :palec: Teď v létě třeba u nás dodržet nějaký režim- to nejde. Jednou jde unavený spát v půl osmé a jindy ještě v deset zaháním do postele :palec: Mám už teda dvouleťáka, ale jak bylo psáno výš- je to dítě, ne stroj. Každý den je jiný, potřeby se jim pořád mění :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5394
30.7.13 13:14

Dítě má mít režim, to ano…a tohle vlastně režim je. Pokud vstane dřív, jde spát 2×, pokud později jen 1×. Jste tak spokojení všichni, tak neposlouchej, co píší na emiminu :mrgreen: :mrgreen: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
30.7.13 13:16
@Misula.vdf píše:
A když ji takhle dáváš, tak je v pohodě? Pokud ano, nech to tak. Kolik jí vlastně je?

Dceři bude za 2 dny 15 měsíců..

Vpohodě je.. jen prostě skoro každý den chodí jinak spát.. jednou v 7 jendou až po 20:30.. a to stejné u vstavani jendou vstava v 6 jednou 7 někdy spi do 8…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
30.7.13 13:16

Cez deň ju nechaj spinkať ako potrebuje. Večer si urči čas, kedy budeš ukladať. A cca tri hodiny predtým už ju zaspať nenechaj, proste ju rozptyľuj, hraj sa, choďte sa prejsť a podobne. V určený čas večerného ukladania by mala byť unavená. U nás toto funguje, postupne sa odbúral popoludňajší spánok a posunul dopoludňajší, takže už spí iba raz a to hneď po obede, cca od 12.30 do 14.30.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5394
30.7.13 13:25

Ráno neovlivníš kdy bude vstávat, ale asi bych začala učit večer ukládat ve stejný čas. Je to lepší a podle mě se pak upraví i to spaní přes den. Já dávám spát malou pokaždé stejně, jednou odpadnou hned, někdy ne a hraje si, povídá, ale nakonec usne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
30.7.13 13:30

Mala bude mit 13 mes a ma to taky tak. vstava mezi 7,30 a 9,00 a podle toho ji davam pres den spat. Jednou mi spi pul hodiny, jindy da dve hodky. Ja ji nebudim ani odpoledne, nekdy spi treba od ctyr az do sesti, tak jde proste spinkat az v deset vecer. Neresim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama