Přibírání po příkrmech

Anonymní
12.1.20 18:45

Pribirani po prikrmech

Ahoj, zajimaly by me vase zkusenosti. Zacala vam kojena miminka po postupnem nahrazovani kojeni prikrmy pribirat rychleji, nebo naopak? Ptam se proto, ze mam sedmimesicniho syna, ktery mezi 4. a 6. mesicem pribiral trochu pomaleji. Zavedla jsem o neco driv postupne masozeleninu a kasi, ji hezky, ale zas naopak nema moc zajem o kojeni. Pres den si cucne rano a odpoledne, poradne pije tak 2× 3× az v noci. Tak nevim, jestli to nebylo trochu kontraproduktivni - sice ji zeleninu a kasi, ale vypije vyrazne min mlika :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2025
12.1.20 18:50

Tak ono celkově jak miminka rostou pribiraji pomaleji než novorozenci. Pokud je spokojený, tak bych to moc neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49154
12.1.20 18:51

Obě děti zpomalily. Ono se ze zeleniny nenabírá tak dobře jako z tučnýho mlíka, ale daleko víc i to, že se prostě děti mnohem víc hýbou. Když to vezmu u svých - první tři měsíce nabíraly raketově, jenom ležely a jedly. Jak se přidal pohyb, tak po 3. měsíci se nabírání zpomalilo a po 6. k tomu přišly příkrmy a ještě víc pohybu a přibírají ještě méně. U prvého někdy mezi 8. a 10. měsícem dokonce nahoru ani deko. Ale furt jsou to šikovný a zdravý děti a nikterak podvyživený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
12.1.20 18:52

Ono deti obecne už pak nepribiraji tolik, jako na zacatku. A smyslem prikrmu je přece to, aby nahradily kojení, ne? Takže podle me je vše ok. Můžeš konzultovat na nejbližší prohlidce, ale nemyslím si, že by to byl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1801
12.1.20 19:50

Starší dítě po zavedení příkrmů přírůstky zpomalilo (při kojení přibíralo kilčo i víc měsíčně, ale příkrmy mu moc nejely), druhé naopak začalo přibírat víc (při kojení byly přírůstky mizerné, ale příkrmy naopak chutnaly a tak se rozjedlo). Takže je to individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3120
12.1.20 19:51

Hlavně taky se děti od toho 4-6m začínají více hýbat, takže spáli více energie a mín přibírají. Mí dcera do 4m přibírala kilo měsíčně, pak už jen cca 0,5kg a pak mín a mín. V roce se to tak nějak uplně zastavilo. a ted je to tak ty 2kg za rok. Tak nějak jak to má být. A fakt nám to tak sedí. V roce by mělo mít dítě trojnásobek své porodní váhy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11941
13.1.20 08:52

Ano, váha se zpomalí.
Dítko se taky více hýbe a spali více kalorií.
Já jsem po každém jídle vždy dokojila, kaše jsem dávala až okolo 8.mesice na snídani. @Veru1987 jj trojnásobek, u první dcery to tak bylo, narodila se 3500g, ale druhá 4600g a vážila v roce stejně jako první dcera. To by byla pořízek mít v roce skoro 14kg :D to má teď ve 2,5letech skoro

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3120
13.1.20 09:06
@lucynka25 píše:
Ano, váha se zpomalí.
Dítko se taky více hýbe a spali více kalorií.
Já jsem po každém jídle vždy dokojila, kaše jsem dávala až okolo 8.mesice na snídani.
@Veru1987 jj trojnásobek, u první dcery to tak bylo, narodila se 3500g, ale druhá 4600g a vážila v roce stejně jako první dcera. To by byla pořízek mít v roce skoro 14kg :D to má teď ve 2,5letech skoro

Je to jen zhruba ty tabulky samozřejmě. Dcera měla v roce 10,7kg. A nyní ve třech a půl má 16,5kg přibrala tedy za 2,5rooku 5,8kg… tak o nějaké kilo více než jak říkaji ty tabuulky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama