Přibírání rocniho dítěte

4
13.8.21 18:55

Přibírání rocniho dítěte

Ahoj všem
Za pár dní mám jít s dcerkou na roční prohlídku a tak jsem si ji schvalně zvážila a změřila doma. Všichni mi říkají že u takhle větších miminek by se mělo přibírání zpomalovat a měly by přibírat už jen cca 300 g měsíčně. Moje malá ačkoliv si myslím že ji nijak neprejidam přibrala mezi 10 a 12. Měsícem skoro kilo a půl.
Váží a měří teď- 9,64 kg a 76,5cm
Její jídelníček je:
Rano: jogurt a 2 kukuřičné tyčinky
Obed- sklenička masozeleninoveho prikrmu
Svacina- ovocná kapsička
Vecere- kaše s ovocem
Vecer před spaním- 220 ml sunaru+ kojeni- usíná u prsa
V noci se kolem 2-3 hodiny budí a dostane 220ml sunaru.
Přes den občas ještě nějakou tu kukuřičnou Krupku.
Je to normální jidelnicek pro roční dite?
Moje otázky zní:
1. Kolik přibraly vaše děti mezi 10.-12.mesicem
2. Jejich výška a váha v 1 roce
3. Jaký máte jídelníček ve 12 měsících 🙂 🙂 🙂
Moc děkuju všem kteří mi napíši

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14657
13.8.21 19:12

Je to strasne jednotvarne :nevim:.
Co vyvary, polevky, lusteniny, syrova zelenina a ovoce, syry…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
13.8.21 19:14

Proč má Sunar, když je kojená? V roce? 8o No tak syn měl na váhu stejně, ale pravda, měřil tak 86 cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21283
13.8.21 19:15

No nejsem expert ale vždyt má jen sladký ovoce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24324
13.8.21 19:16

Me oba synové mezi 10. a 12. měsícem přibrali přesně 700g. Starší vytáhnul o 1 cm, mladší o 3. Tvoje dcera je vyssi ale lehčí než moje děti, ale to o ničem nevypovídá. Co se tyce jídelníčku, tak synové tak 3× denně UM a jinak už to stejně jako sme měli my (akorát neslané a málo kořeněné). V průběhu dne mají pořád k dispozici nějaké chroupani nebo ovoce. Např, ráno um, pak jogurt třeba s piskotem, na svačinu ovoce nebo přesnídávku, oběd normálně s náma, třeba omáčku nebo kus masa se zeleninou a bramborem, odpol na svačinu třeba misku ovoce, kousek domácí buchty a k tomu trochu um, k večeři buď zbytek od oběda nebo třeba chleba s lučinou a na noc zas um. Jídelníček co popisujes měli tak v půl roce- 10 měsících, pak už normální stravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
13.8.21 20:04

Tak jsem se šla kouknout v 10m měla dcera 9080g a 75 cm, v roce 9680g a 77cm. V 10m měla jídelníček podobný. Ráno UM, svačina přesnídávka, oběd masozelenina, svačina jogurt, večeře kaše. Přes den nějaká ta křupka nebo třeba okurka, rajče. Od roka mi kaše nejí takže k večeři má buď to co k obědu, nebo pečivo s něčím. Teď je jí 15m a jí to co my, pokud to není vyloženě nevhodné, moc kořeněné a tak. U vás mi možná chybí nějaká ta zelenina navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
13.8.21 20:11

@Dobrej_tym no protože když ji jen kojim tak se vzbudí za noc klidně každou hodinu a chce prso. Když dostane flašku sunaru tak spí 6 hodin pak dostane v noci další flašku a spi do rána. Vstávat a kojit každou hodinu se nedá moc dlouho vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11068
13.8.21 20:12

Ja si zase myslím, že je to u každého dítěte jiné. Jsou takové, do kterých kromě kaše a mléka nic moc nedostaneš a takové, které v roce sní všechno. Navíc je to období, kdy některé děti ještě nemají moc pohybu a naopak některé už běhají a dostanou ze sebe veškerou energii, kterou dostanou. Souhlasím s výše uvedeným, zkus občas kaši nahradit zeleninovou polévkou a dávej zeleninu do ruky třeba na svačinu. Ale váhou bych se vůbec neřídila. Já třeba žiju v Německu a tady se dela kontrola v šesti měsících a pak až v roce a znovu ve dvou. Mezitím dítě nikdo nekontroluje, pokud to není nutné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
13.8.21 20:15

@Marta2626 To ji porad kupovane sklenicky jo? Ty vubec nevaris a nejite nikdy nic spolecne?

Skoda…

Taky myslim, ze ji hodne sladkeho, ovoce, mliko…kdy ji vajicka treba? A sama konzervovana zelenina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
13.8.21 20:26

@Marta2626 No jestli to nebude tím, že Sunar taky pěkně zaplácne :nevim: No nevím, když jsou děti na UM, tak se z toho UM přechází docela brzy na normální stravu. Abych ho cpala ročnímu a navíc kojenému dítěti, to jsem ještě neslyšela…Je pravda, že mně syn první rok opravdu vstával co hodinu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2046
13.8.21 20:28

Např.
snídaně: banán, půl jabka
oběd: kaše z jáhel
svačina: půlka jabka, kousek rohlíku
večeře: brambor, cuketa, červená řepa, kedluben

snídaně: krajíc chleba s avokádem, mrkev, ledový salát, červená paprika
oběd: ovesná kaše
svačina: jabko
večeře: rýže, vepřové maso, květák, brokolice

Jestli se dobře dívám do grafu, tak je tvoje dcera docela uprostřed, ne?
http://www.szu.cz/…50_100cm.pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
13.8.21 20:56

Ma normalni vahu a vysku rocniho ditete :nevim: u doktorky ti vyjdou ta mereni stejne jinak..

Příspěvek upraven 13.08.21 v 20:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19986
13.8.21 20:56
@Lucie_Sx píše:
Je to strasne jednotvarne :nevim:.
Co vyvary, polevky, lusteniny, syrova zelenina a ovoce, syry…?

Tak my máme deseti ediční, ale že syrové zeleniny není nic, má dva zuby. A sýry pro roční? To jsme dětem nedávali kvůli soli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19986
13.8.21 20:58

@Marta2626 naše dítě ji dost podobně. Také dávám k svačině ovocné kapsičky a k obědu masozeleninive skleničky. Sno, někdy vařím, ale zdaleka ne vždy. A ovoce také dávám někdy čerstvé, ale jsme hodně venku a nějak se mne lépe venku dává kapsička než nektarinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3166
13.8.21 21:34

@Marta2626 v roce 10,8 kg a 78 cm, pediatricka to nijak zvlast nekomentovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat