Příčiny anovulace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinePiiimiii
Kecalka 234 příspěvků 11.03.18 05:33
Příčiny anovulace

Dobré ráno všem, pokud se u Vás podařilo zjistit příčinu anovulace, co to bylo? Na netu jsem si samozřejmě něco nastudovala, ale spíše mě zajímá „reálná“ četnost těch příčin, jejich frekvence nebo pravděpodobnost. Všem, co budou reagovat k věci, moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lekninka91
Echt Kelišová 9885 příspěvků 11.03.18 06:55

U me to byly polycysticky vajecniky

Kecalka 234 příspěvků 11.03.18 06:59

A jak se na to přišlo? Můžou to lékaři poznat ultrazvukem nebo je nutná nějaká operace?

Tichošlápek
Echt Kelišová 8220 příspěvků 11.03.18 07:41

Mne nenaskocil cyklus po vysazeni Ha, pomohl clostik a druhé otěhotnění uz bez pomoci.

Lekninka91
Echt Kelišová 9885 příspěvků 11.03.18 07:43

Na ultrazvuku. Ja jsem mela delsi nepravidelny cykly, jednou jsem nemela menstruaci i tri mesice. Pak jsme zacli pracovat na diteti a v brzke dobe jsem zrovna mela jit na prevenci. Pak mi jeste nabral krev na progesteron, aby zjistil jestli ovulace probiha a nic moc teda. Vysledek jak po prechodu. Tak nasadil lecbu a povedlo se u nas pak druhej cyklus. Ale jsou problemy, ktery se daji zjistit jen laparoskopicky :?

Kecalka 234 příspěvků 11.03.18 07:59

@Lekninka91 Takže pokud mi lékařka dělala folikulometrii tak by PCO asi nejspíš poznala, že?
@Tichošlápek Mě bohužel hormonální stimulace nepomohla- po Clostilbegytu nenarostla vajíčka a po Utrogestanu stále nízká sliznice. Doktorka mě okamžitě odkázala na CAR, že se jí to vůbec nelíbí a ať raději neztrácím čas :(

Kecalka 234 příspěvků 11.03.18 08:01

@Lekninka91 Hormonální profil mám za sebou v prosinci (dopadla dobře, až na hladinu estrogenů, které jsou teda nižší, ale ne pod uváděnou hranici). Laparoskopii mám za sebou asi před 4 lety a taky na nic nepřišli.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8220 příspěvků 11.03.18 08:01

@Piiimiii car je dobra volba. Udělají důkladnější vyšetření a uvidíš. Dr ma pravdu - když nereagujes na stimulaci, tak není moc na co čekat :kytka: jinak pco jde z folikulometrie poznat.

Kecalka 234 příspěvků 11.03.18 08:08

@Tichošlápek Takže nejspíš PCO nebudou můj případ. Ale uvidím až v CARu. Jj i když se s přítelem snažíme krátce, tak s předchozím partnerem byla snaha 2,5 roku, bezúspěšně a proto doktorka teď na nic nečekala. A taky mi bude letos 30.

Lekninka91
Echt Kelišová 9885 příspěvků 11.03.18 08:51

@Piiimiii PCO by na ultrazvuku poznal asi i laik. Vaječníky jsou úplně poseté cystama, tvoří řetězce. Hodně štěstí, ať v CARu váš problém vyřeší

Kecalka 234 příspěvků 11.03.18 08:55

@Lekninka91 Moc děkuji :)

Luciiiš83
Závislačka 4793 příspěvků 2 inzeráty 11.03.18 22:47

My jsme se snažili 2,5 roku a v Car nám zjistili dle ultrazvuku, že nedozravaji vajíčka a měla jsem nasadit za další měsíc clostylbegyt. Jelikož jsem si o tom četla na netu zjistila jsem že na nedozravani vajíček a úpravy cyklu je dobrý kotvičnik tak jsem ho začala užívat 22 DC po kontrole ultrazvuku opět folik 13 " :think:
A MS už nedorazila našla jsem // čárky a Clostik jsem vrátila :lol:

Kecalka 234 příspěvků 12.03.18 11:14

@Luciiiš83 Tak tvůj příběh má super konec. I z jiné diskuze mi holky doporučovaly nějaké přírodní věci, takže asi taky nějaké vyzkouším- děkuji za tip na kotvičník ;) Jen mám trochu obavy, že když u mě nezabírají hormony, tak jestli to zmůže příroda. Ale jak se říká: „Věř a víra tvá tě uzdraví“. Já se kdysi (s jiným partnerem) taky snažila 2,5 roku. Je to strašně dlouhá doba. Ještě jednou gratuluji k úspěšnému konci ;)

Luciiiš83
Závislačka 4793 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 13:13

@Piiimiii Děkuji ;) Jen dodám že není bylina aby na něco nebyla :palec:

Raffaela
Povídálka 17 příspěvků 12.03.18 17:46
otěhotnění
@Piiimiii píše:
@Luciiiš83 Tak tvůj příběh má super konec. I z jiné diskuze mi holky doporučovaly nějaké přírodní věci, takže asi taky nějaké vyzkouším- děkuji za tip na kotvičník ;) Jen mám trochu obavy, že když u mě nezabírají hormony, tak jestli to zmůže příroda. Ale jak se říká: „Věř a víra tvá tě uzdraví“. Já se kdysi (s jiným partnerem) taky snažila 2,5 roku. Je to strašně dlouhá doba. Ještě jednou gratuluji k úspěšnému konci ;)

Ahoj, také jsem se se s svym byvalym přítelem snažila 3roky. Zjistili u nej málo a pomale spermie.Bral vitaminy nepomohlo to.Nyni mám nového pritele zatím se snažíme 2mesice ale i tak mi je už 37let.Ten kotvičník bych jsi mohla koupit taky. Doktor mi říkal nyní že jsi mám koupit vitaminy a uvidíme anebo me prý posle do CAR.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama