Přídavek na dítě 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

venbia
Stálice 74 příspěvků 12.12.17 15:05
přídavek na dítě 2018

Vůbec se v tom nevzynám. Přídavek na dítě se podával od října 2017 a lze zažádat jen do konce prosince 2017? :roll: Jinak nárok na dávku zaniká?…Budu vděčná za radu… :) Chtěla jsem zažádat na začátku ledna.

Přečtěte si článek: Přídavky na děti 2018: Vše přehledně a jasně

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Monchichik
Závislačka 3701 příspěvků 12.12.17 15:08

Nově se od ledna bude žádat o přídavky každé čtvrtletí. Tady si to přečti : http://kupnisila.cz/…a-deti-2018/

venbia
Stálice 74 příspěvků 12.12.17 15:26

Takže každé tři měsíce se musí žádat na socialním…chápu to dobře? Nemělo by teda vadit, že jsem nepodala v říjnu 2017.

terinka4444
Hvězda diskuse 65796 příspěvků 12.12.17 15:32

Už na tenhle kvartál se žádalo, má se žádat vždy do konce prvního měsíce daného kvartálu, jinak to nebude navazovat. Přídavky je možno žádat maximálně 3mesíce zpětně. Žádat můžeš, kdy budeš chtít, bez žádosti a pravidelném dokládání příjmu přídavky nebudou.

venbia
Stálice 74 příspěvků 12.12.17 15:47

Mě zajímalo, jestli nevadí, že jsem nežádala do konce října a zažádám až v lednu s doložením příjmů 4.čtvrtletí 2017… Dostanu tedy dávku od ledna do března a pak znovu doložit příjmy… No mám v tom docela chaos, ale děkuju za informace.

venbia
Stálice 74 příspěvků 12.12.17 15:48

A je nutné žádat vždy v místě trvalého bydliště?

Lendeš
Kelišová 5002 příspěvků 12.12.17 15:54
@venbia píše:
Mě zajímalo, jestli nevadí, že jsem nežádala do konce října a zažádám až v lednu s doložením příjmů 4.čtvrtletí 2017… Dostanu tedy dávku od ledna do března a pak znovu doložit příjmy… No mám v tom docela chaos, ale děkuju za informace.

Ano, když požádáš v lednu a doložíš 4. čtvrtletí, tak budeš čerpat leden-březen a pak zase doložíš další čtvrtletí.

terinka4444
Hvězda diskuse 65796 příspěvků 12.12.17 15:54
@venbia píše:
A je nutné žádat vždy v místě trvalého bydliště?

ano, do konce ledna bys měla žádat za leden až březen s tím, že to chodí měsíc zpětně, takže přídavky na leden dostaneš v únoru. Dokládat budeš předchozí kvartál, takže říjen až prosince 2017. Když to vždycky doložíš do konce toho prvního měsíce v tom kvartálu, budou ti ty přídavky na sebe navazovat a budeš je dostávat pravidelně. Jestli je nutné žádat v místě trvalého bydliště, to nevím.

venbia
Stálice 74 příspěvků 12.12.17 16:30

Děkuji moc! :-)))

Jaromilka
Stálice 81 příspěvků 2 inzeráty 12.12.17 20:40

@venbia Musíš žádat v místě trvalého bydliště, ale stačí vše zaslat poštou, nezapomeň pak případně na kopii RL

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 22:19

Prosim Vas maminky jdu si pro radu. Mam z prvniho manzelstvi 2 deti na ne dostavam vyzivne. A v lete lonskehi roku se mi s pritelem narodila dcera. Byla jsme od ledna na nemocenske prechazela na materskou ta koncem roku skoncila.
Vsichni mo rikaji ze mam narok ze mam zlusit zazadat. Nikdy jsem pridavky nedostala.
Co se nam bude vse pocitat? Budu mit prijem z ossz uvedu tri deti. Mam dokozit i dokument o svereni deti do pece kde je vycislene vyzivne? A mam uvadet pritele nebo jak?
Vsech 5 nas bydli na jedne adrese mame spolecne trvale bydliste.
Dekuji moc.

terinka4444
Hvězda diskuse 65796 příspěvků 09.01.18 22:40
@Anonymní píše:
Prosim Vas maminky jdu si pro radu. Mam z prvniho manzelstvi 2 deti na ne dostavam vyzivne. A v lete lonskehi roku se mi s pritelem narodila dcera. Byla jsme od ledna na nemocenske prechazela na materskou ta koncem roku skoncila.
Vsichni mo rikaji ze mam narok ze mam zlusit zazadat. Nikdy jsem pridavky nedostala.
Co se nam bude vse pocitat? Budu mit prijem z ossz uvedu tri deti. Mam dokozit i dokument o svereni deti do pece kde je vycislene vyzivne? A mam uvadet pritele nebo jak?
Vsech 5 nas bydli na jedne adrese mame spolecne trvale bydliste.
Dekuji moc.

ano, doložíš výši alimentů, tvůj příjem a příjem otce dítěte. Budeš to dokládat každé tři měsíce. Takže aktuálně příjem za říjen až prosinec 2017. Mateřskou dokládat nemusíš, to se tam jen napíše, oni si to zjistí sami, tu výši.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 22:45

A pokud je muz jako osvc? Tak jak budu cekat na danovku z roku 2017?

@terinka4444 píše:
ano, doložíš výši alimentů, tvůj příjem a příjem otce dítěte. Budeš to dokládat každé tři měsíce. Takže aktuálně příjem za říjen až prosinec 2017. Mateřskou dokládat nemusíš, to se tam jen napíše, oni si to zjistí sami, tu výši.

terinka4444
Hvězda diskuse 65796 příspěvků 09.01.18 22:50

Pokud je OSVČ, doložíš přiznání za 2016, tam je to stejné, vezmou z něj 3/12. Započítají mu ale minimálně polovinu průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství. Pokud vydělal méně.

venbia
Stálice 74 příspěvků 11.01.18 20:10
...

Prosím Vás, tak jsem zažádala, doložila vše potřebné hned na začátku ledna. A ted mi prisel dopis ze o dávku nelze zažádat a zanikla mi? Takže o ni přijdu na celý rok…? nebo jako nemůžu nikdy zažádat?…Paní je velmi neochotná, nechce se mi to tam chodit ani zjištovat…nevíte někdo víc..?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Reklama