Bude usínat najednou samo? Přijde to někdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lencaaa.v
Stálice 54 příspěvků 1 inzerát 06.03.18 20:46
prijde to nekdy?

Jsou tu maminky, kterym mimco neuslo jinak nez houpanim v naruci a najednou znicehonic zacalo usinat samo? Lezelo si, zavrelo ocicka a uslo? Jestli ano, kdy to tak prislo? Uz nejak ztracim nadeji, ze se to u nas zmeni…

Najdete v encyklopedii: Jak uspat miminko

Reklama

Reakce:

Lelio
Kelišová 5723 příspěvků 06.03.18 20:52

Ve věku 13 měsíců začala usinat u kojeni (předtím jen a pouze v šátku) a ve 2 letech se to zlomilo a stačí už jen ležet vedle ni a usne sama. Jen nevím, jestli jsem touto zprávou uklidnila :mrgreen:

Faris
Povídálka 40 příspěvků 06.03.18 20:53

Zkousela jste miminko pevne zavinout a pustit bily sum? Nas maly naopak v ruce usina nerad. Usne, az kdyz ho polozim do postylky. A kdyz ma problem usnout, udelam z nej zavitek, polozim, chvilku podrzim dudak v pusince, druhou rukou s nim lehce hybu a do dvou minut chrni.

Limi123
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 06.03.18 21:03

Z niceho nic ne, musela jsem to syna naucit, kdyz jsem ho uz neunesla. Stalo me to 2 probrecene noci a par dalsich, kdy obcas zaplakal.

Pro toto reseni jsem se rozhodla na zaklade podobne diskuse, kterou jsem zalozila, kdyz jsem zjistila, ze nektere maminky takto uspavaji jeste trilete deti…

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 06.03.18 21:14

Nosila jsem do 9 mesicu a u toho poustela bily sum - fen. Pak uz jsem ho neunesla, takze do postele, kojit a fen :) Od roka pak bez fenu. Ted rok a tri ctvrte a jen kojeni. Ve 2 letech planuju odbourat i to. Ja jsem proti tomu „nechat dite uřvat k spanku“. :( Do dvaceti to preci delat nebude :mrgreen:

Therushka
Kecalka 429 příspěvků 06.03.18 21:16

Vlastní zkušenost nemám, ale u známých to přišlo někdy kolem roku a půl, když mamince ruplo v zádech, a skončila v nemocnici na kapačkách. Tatínek mezi tím nastolil doma jiný pořádek, a najednou to začalo fungovat ;)

Lencaaa.v
Stálice 54 příspěvků 1 inzerát 06.03.18 21:21

@Limi123 takze estvill? Nejak se obavam, ze nas to taky nemine…

Lencaaa.v
Stálice 54 příspěvků 1 inzerát 06.03.18 21:23

@Lelio no uplne neuklidnila no :D

LeKi
Stálice 69 příspěvků 06.03.18 21:32

Stejne jako Limi123. Samo od sebe nee. V pul roce jsem zrusila usinani u prsa, asi v 3/4 roce ho uz neunesla a naznala, ze takhle to dal nejde. U usinani jsem mu ale vzdy zpivala/poustela bily sum/klasiku (sama ji neposloucham, ale manzel mu ji nahodou pustil a hrozne ho to uklidnovalo). Tak po tydnu to pochopil. Teda bez fnukani se to neobeslo dost dlouho, ale uz nebyl hysterickej. Pak to zvladl a usinal do 5ti minut. Ted jsou mu dva, ma uz svoji dospelackou postel, ale bez zpivani neusne. Ale ani z ni nesleza ;-)

Limi123
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 06.03.18 21:47
@Lencaaa.v píše:
@Limi123 takze estvill? Nejak se obavam, ze nas to taky nemine…

Ne uplne. Estivill mi prisel moc drasticky, aby syn nemel pocit, ze jsem ho opustila. Stacilo to, ze jsem v pokoji byla s nim, mluvila na nej (nebo nemluvila, kdyz mel ty hysteraky), kdyz pak treba lezel, tak jsem ho i drzela za ruku.

Za celou dobu jsem mistnost opustila jen jednou, a to kdyz mel opravdu velky hysterak, tak jsem proste na par minut odesla z mistnosti, protoze jsem to nedavala, uklidnila jsem se a zase se vratila zpet.

Vysledkem bylo to, ze usinal hezky sam, zacal spat celou noc (predtim se budil treba i 15× za noc v 15 mesicich), ale musela jsem na to usinani byt i nadale v mistnosti. Pokud v mistnosti nechces byt pri usinani s nim, tak asi leda Estivill.

Ja jsem tedy nakonec Estivilla take pouzila pozdeji, protoze jsem z urcitych duvodu uz nemohla travit 2 hodiny denne tim, ze jsem vedle nej sedela a uspavala - kdyz jsem v mistnosti, dela pri usinani blbosti a strasne dlouho mu to trva.

Příspěvek upraven 06.03.18 v 21:52

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 06.03.18 21:48

Do 13 měsíců jsem ho uspavala u prsa v náručí, ne že bych s ním tedy chodila. A najednou zlom, u kojení už nedokázal usnout a chtěl dělat blbosti a začal usínat sám v postýlce. Do té doby naprosto nemyslitelné, že bych ho dala bdeleho do postýlky a šla pryč.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama