Přechod ze dvou spánků na jeden - jak u Vás probíhalo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 434 příspěvků 28.02.18 21:46
Přechod ze dvou spánků na jeden - jak u Vás probíhalo?

Ahoj,

můžu se zeptat, jak u Vás probíhal přechod ze dvou spánků na jeden?

Dceři teď byl rok. Doteď spala 2× denně. Vstávala cca v 6:30. Pak šla spát v půl desátý na cca 1,5 hodiny až 2 hodiny a podruhé v půl třetí cca na hodinu. Večer usínala cca ve 20:30.

Jenže teď už jí bylo čím dál těžší ji uspat. V kočáru to šlo, ale v postýlce jí to trvalo tak tři čtvrtě hodiny. V kočáru mi teď spát nemohla, protože byla nemocná a teď jsou šílené mrazy. I když ji s kočárem převezu dovnitř, tak se hned vzbudí. A i večer usínala čím dál déle.

Takže už jsme přešli na jeden spánek (už to takhle děláme asi čtvrtý den). Ale to také není ono. Cca v půl jedenáctý už je na spaní. Dávám ji ale spát až v půl dvanáctý, takže hodinku má takovou krizovou. Spí tak 2 hodiny. Večer usíná cca v 19:45 a je už dost vyřízená.

Kdybych stále držela dva spánky a dala ji spát v půl jedenáctý, tak se vzbudí v půl jedný, odpoledne usne v půl pátý a večer usne v půl desátý. :-(

Jak jste to měli Vy? Máte nějakou radu? Díky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

elot
Ukecaná baba ;) 2490 příspěvků 28.02.18 21:53

Posouvat pomalu třeba o deset minut. Jeden den v půl jedenácté, druhý den ve třičtvrtě. Atd. A teď v zimě klidně už v šest koupat a spát.

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 28.02.18 21:54

Naše dítě bude mít dva a od Vánoc si posunul odpolední spánek na 15 hodin i později a v noci usínal ve dvě. Trvalo to víc jak měsíc, skoro dva. Občas to prostě trvá, než se vše srovná. Starší syn se zase budil o pul třetí ráno a dvě hodiny si hrál, než znovu usnul. Taky to přešlo. Časem se to určitě uklidní.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 28.02.18 21:55

Řeším to teď podobně - malej 8 měsíců spí dopoledne cca 2 hodiny a tak hoďku odpoledne. Pokud odpoledne z nějakého důvodu neusne, odpadne sice už v 7, ale za hodinu je vzhůru a pak mám do půlnoci co dělat. A když odpo usne, tak stejně chodí spát tak ve 22 a ty poslední 2 hodiny je fakt protivnej, ale ne a ne zabrat, už taky nevim :-O

alialiali
Stálice 80 příspěvků 28.02.18 21:57

Tak to je ideální ne jak teď usíná v 19:45 a ne jak dřív tak pozde!! Mě teda vyhovuje že syn usíná v 19-19:15 a večer mám už klid na jiné věci. za pár dní si to sedne a malá už líp vydrží do toho poledního spánku!

Zkai
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 46 inzerátů 28.02.18 22:04

A jak to delate? Mám stejný případ jako @Yarisek s 18ti mes, ale nikdy jsem ho neuspavala, když se začal smrdlat, tak dostal plinu (asi mazlik) a dobrovolně odešel do postylky. Posouváním o desitky minut se dockam mrmlani a pohazovani předmětů. Spí před obědem a před véčou a pak čumí do desíti.

beruska9
Extra třída :D 10400 příspěvků 28.02.18 22:08

My to delame podle ditete…jo, miva debilni obdobi, kdy chodi spat pozde, je to na palici, ale prislo mi to jako mensi zlo, nez ho nejak tlacit, aby byl vzhuru, kdyz je zjevne unaveny, nebo ho budit…prechody jsou vzddy blbe. Zatim mam jen jedno dite a jsem doma, tak holt to nejak vydrzim. Se dvema to asi budu muset delat jinak.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 28.02.18 22:24

Vstávali jsme po šesté, dopolední spánek cca od půl desáté na hodinu až hodinu a půl a pak od půl třetí do čtyř a večer chodil spát v osm.

Teď vstává kolem půl sedmé, jde spát tak v jedenáct na hodinu až dvě a večer jde do postele mezi půl sedmou a sedmou.

Yarisek
Kecalka 434 příspěvků 28.02.18 22:37

Já bych jí klidně dávala spát v 19 hodin, jak tu někdo radil, jenže ona v noci spí tak 10 hodin, dýl ani ránu, takže mi bude vstávat v pět ráno, ne-li dřív. Je docela ranní pták.

Yarisek
Kecalka 434 příspěvků 28.02.18 22:42

@vrtulka78
Mně to přijde, že to máme stejné jako Ty, jen to máme celé posunuté o půl hodiny.

• polední spaní 11:30
  • večerní spaní: 19:45
  • ráno si drží těch 6:30 - ale je to možná i kvůli tomu, že vstává i starší do školky, tak se tak nějak vzbudíme všichni

No, mohla bych to o tu půlhoďku posunout. Ale ty mezery máme stejný, takže stejně bude občas mrzout.

Yarisek
Kecalka 434 příspěvků 28.02.18 22:44

@alialiali Snad jo. Díky.

Majdina82
Závislačka 2770 příspěvků 28.02.18 23:54

@Yarisek Já mám doma 16ti měsíčního syna. Vstává kolem sedmé ráno, poté jde spát kolem půl jedenácté. Spí tak dvě hodiny. Kolem třetí ho vezmu ven v kočárku, aby si odpočinul. Spát chodí kolem sedmé večer.

Fonty
Kecalka 478 příspěvků 01.03.18 06:26

@Yarisek naprosto stejná situace.. mám doma ročního a přešli jsme na jeden spánek je to asi 14dni. Vydržela jsem že je protivný ale spát chodí až nejdřív v 11(záleží kdy vstane) někdy v jednu… večer mezi 7-8. Už si to sedlo a je to ok…

Yarisek
Kecalka 434 příspěvků 01.03.18 10:25
@Majdina82 píše:
@Yarisek Já mám doma 16ti měsíčního syna. Vstává kolem sedmé ráno, poté jde spát kolem půl jedenácté. Spí tak dvě hodiny. Kolem třetí ho vezmu ven v kočárku, aby si odpočinul. Spát chodí kolem sedmé večer.

Odpočinul jakože jen leží v kočárku a kouká, nebo Ti usne?

Yarisek
Kecalka 434 příspěvků 01.03.18 10:28

Tak já to už dnes porušila. Dcera se ráno vzbudila v 5:45!!! Od rána byla protivná jak noc, pořád se mnula, brečela, nevydržela na místě. V 9:30 jsem ji položila do postele a do 5 min. spala. Asi toto přechodné období budeme muset překlenout nějak operativně podle její únavy, než skutečně vydrží v pohodě aspoň do 11:30. Příští týden má být zase hezky, tak ji budu dávat 2× denně do kočáru.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Reklama