Reklama

Nechceme společné příjmení novomanželů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SabkaV
Nováček 9 příspěvků 13.01.17 22:40
Příjmení novomanželů

Ahoj, domluvili jsme se s mužem, že po svatbě nebudeme mít společné příjmení (oběma nám to tak vyhovuje). Problém je, že se mu moc nechce to sdělovat rodině, ale nechceme ten,,šok,, nechat až na svatební obřad.

Moje otázka teda zní, jestli má některá z vás zkušenost s tím, že by to u obřadu nezaznělo. Nevím jestli to patří k těm povinným řečem, aby byl svazek platný nebo se prostě nemusí říkat: domluvili se na příjmení xy. Díky :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18099 příspěvků 13.01.17 22:42

Patří to k „povinným řečem“.

terinka4444
Hvězda diskuse 66521 příspěvků 13.01.17 22:42

Myslím, že to je povinná věc, že musí zaznít, domluvené příjmení manželů a hlavně dětí.

Nimie
Nadpozemská drbna 25070 příspěvků 13.01.17 22:42

Musíte to říct.

warita
Kelišová 7384 příspěvků 13.01.17 22:45

U nas nic takoveho nezaznelo, ale my to meli v kostele. Taky jsem si nechala svoje a nikdo s tim nemel problem.

SabkaV
Nováček 9 příspěvků 13.01.17 22:45

Vím, že na úřadu musím vše uvést, včetně příjmení dětí. Šlo mi o to neříkat to nahlas :lol: ale myslela jsem si to, vzhledem k tomu, že jsem to zatím na každé svatbě slyšela :lol:

Knihomyš
Extra třída :D 10535 příspěvků 13.01.17 23:00

@SabkaV Doporučuji zkonzultovat s matrikářkou, případně s oddávajícím. Teď jukám do zákona o matrikách, nic o „hlasitém hlášení“ jsem nenašla (imo je úplně fuk, co zazní nahlas, směrodatná jsou lejstra).
Ale po určitých zkušenostech mám dojem, že tyhle věci jsou dost poznamenané lidovou tvořivostí jednotlivých matrik - prostě co člověk, to výklad :)

Tunrida
Hvězda diskuse 47158 příspěvků 13.01.17 23:59

Tak kdyz vam to vyhovuje, tak byste nemuseli mitt problem to oznamit. Kdyz pominu matriku, tak to behem svatby muze nedopatrenim prokecnout kdokoliv jiny a to by bylo asi celkem zbytecny vzruso.

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.01.17 02:39
@SabkaV píše:
Ahoj, domluvili jsme se s mužem, že po svatbě nebudeme mít společné příjmení (oběma nám to tak vyhovuje). Problém je, že se mu moc nechce to sdělovat rodině, ale nechceme ten,,šok,, nechat až na svatební obřad.Moje otázka teda zní, jestli má některá z vás zkušenost s tím, že by to u obřadu nezaznělo. Nevím jestli to patří k těm povinným řečem, aby byl svazek platný nebo se prostě nemusí říkat: domluvili se na příjmení xy. Díky :)

Měli jsme svatbu v kostele a farář říkal, jak jsme se domluvili užívat příjmení a následně jmenovat deti.

Kelsey
Hvězda diskuse 44210 příspěvků 14.01.17 06:35

Ted je bezne ma to i starostova zenau na, ze pouziva obe prijmeni prvni manzelovo prechylene a za nim svoje normalni prijmeni a tim se bezne predstavuje.
Ona uz pred svatbou byla architektka tak asi proto :nevim: mi se to tak i libi.
Nebylo by i u vas tak prijatelne?

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 14.01.17 06:43

My máme každej dál to svoje jméno a na obřadu se půlka lidí tvářila asi divně, ale to je jejich problém, co jsem asi měla dělat, když se mi manželovo příjmení prostě nelíbí :?
A nikdo si nedovolil do toho rejpat, a kdyby - ať se starají o sebe ne? :) Je to váš život a vaše rozhodnutí.

SabkaV
Nováček 9 příspěvků 14.01.17 09:09

@Tunrida Já s tím nějaký extrémní problém nemám, kdyby to nešlo nezmínit, tak kvůli tomu určitě svatbu nezrušíme :) jen by se nemusely zrovna tam zbytečně vířit vody :)

Díky všem za info :)

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 14.01.17 11:43

@SabkaV je to povinné _ domluvili se na společném příjmení - nebo domluvili se na příjmeních :think:

Knihomyš
Extra třída :D 10535 příspěvků 14.01.17 13:49

@martina.se A kde je ta povinnost ukotvená? Myslím tím povinnost sdělit to nahlas. Že to musí být ve formuláři, který oba podepisují, to chápu.

Kelsey
Hvězda diskuse 44210 příspěvků 14.01.17 14:03

@Knihomyš
Nam to pri obradu tez rekli nahlas, novomanzele se shodli na uzivani…
Pokud by si tady budouci manzele stali za svym rozhodnutim bude jim u zadku, ze to reknou nahlas a umeli si to obhajit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama