Proč se lidé rozvádějí vcelku brzo ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gumik92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 08:15
Proč se lidé rozvádějí vcelku brzo ?

Ahojky, ne že bych to sledovala ale..Ochotská a Rosol. Jsou cca rok po svatbě a jsou od sebe. Moji přátelé spolu chodili 14 let, a půl roku po svatbě rozvod. Mamky kamarádka to samé.. Rok po svatbě rozvod.. Čím to je? My jsme s manželem od svatby půl roku a je to krásné.. Prostě mě zajímá kde je chyba? :think: :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 13.01.17 08:22

@gumik92 Protože jakýkoli prpblém se dnes řeší tím, že jdou lidé od sebe. Málokdo na vztahu zapracuje.Tady na emiminu se objevuje spousta diskuzí kde se lidé svěřují s problémy a z 90 procent je jim raděno aby odešli. Někdy je to asi jediné řešení, ale opravdu skoro pokaždé?

sakota
Kelišová 5598 příspěvků 13.01.17 08:23

Je to moc jednoduché, život je moc krátký na to, aby ho žili s někým, kdo není 100%, společnost bere rozvod jako normu a o něco se dlouhodoběji snažit je moc složité, blablablabla… (samozřejmě ne u všech, jsou i závažné důvody k rozvodu, o tom žádná. Ale v obecné rovině vidím problém v tomto.)

gumik92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 08:23
@ilonka12 píše:
@gumik92 Protože jakýkoli prpblém se dnes řeší tím, že jdou lidé od sebe. Málokdo na vztahu zapracuje.Tady na emiminu se objevuje spousta diskuzí kde se lidé svěřují s problémy a z 90 procent je jim raděno aby odešli. Někdy je to asi jediné řešení, ale opravdu skoro pokaždé?

Já chápu když třeba chlap ženu bije.. nebo pije a podobně.. Ale je to vcelku zvláštní..

zuza92
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 13.01.17 08:24

Myslím, že lidé spolu neumí tajít řešení běžných problémů. Taky třeba sobeckost, že se jeden s partnerů nedokáže přizpůsobit, že má rodinu a nechce se nijak omezit. No a pak takové ty pochopitelné důvody, jeden spadne k alkoholismu, manžel začne po svatbě bít manželku… Já rozvody neodsuzuji naopak si myslím, že pokud spolu dva opravdu být nechtějí je rozvod lepší než se ve vztahu přetvařovat. My jsme manželé necelé 4 roky a o rozvodu jsme ještě nepřemýšleli :D

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 13.01.17 08:24

Jó, to bude asi tou svatbou :mrgreen:

No a jinak už vážně - tým Ochotská & Rosol dle mého nikdy neměl velké šance zůstat spolu, to byl takový napůl komerční tah si myslím. Jinak v mém okolí vím o jenom jednom páru, kde to tedy fest skřípe a tam by snad bylo dávno lepší pro všechny zúčastněné, aby už byli tak dva roky rozvedení a jinak snad všichni v rámci možností dlouhá léta spokojení. Obecně doba si necení toho, že člověk občas ustoupí a občas to nejsou jenom kytičky a sluníčko. Dnes se jede na sobectví, komfort a právo na vlastní a absolutní štěstí. To bohužel v manželství prostě nonstop být nemůže. Rozchodovost je ještě vyšší, takže o svatbě to nebude.

Icestar
Závislačka 4219 příspěvků 13.01.17 08:25

@gumik92 Partneři si chtějí svatbou vyřešit neshody, zaplácnout díry ve vztahu. Jenže zjistí, že takhle to nefunguje. Rok po svatbě následuje to, co mělo následovat rok před svatbou. :nevim:

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 5 inzerátů 13.01.17 08:27
@gumik92 píše:
Ahojky, ne že bych to sledovala ale..Ochotská a Rosol. Jsou cca rok po svatbě a jsou od sebe. Moji přátelé spolu chodili 14 let, a půl roku po svatbě rozvod. Mamky kamarádka to samé.. Rok po svatbě rozvod.. Čím to je? My jsme s manželem od svatby půl roku a je to krásné.. Prostě mě zajímá kde je chyba? :think: :think:

chybí komunikace, kolikrát city, chlapy neumí být chlapy a ženský ženský, nevěry prostě dneska je vztah ukončit uplně normální, je spousta možností a tak no :)

Russet
Extra třída :D 13048 příspěvků 13.01.17 08:32

@gumik92 Řekla bych, že rozvod a rozchod přestal být „ostuda“. Selhání. I s dětmi se jde rozvést relativně v klidu a není to ojedinělá událost. Kdysi na základce jsme byli se sestrou a ještě jedním klukem jediní, kdo měl rozvedené rodiče. Připadala jsem si kvůli tomu divná. Teď jsou snad děti nerozvedených rodičů pomalu na stejno s rozvedenými.
Nechápu třeba rozvod po roce. To už museli před svatbou vědět, že nejsou schopní spolu být :nevim:

Příspěvek upraven 13.01.17 v 08:37

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 08:33

Kdyby rozvádějí, oni se dokonce rozcházejí, někdy i během těhotenství a někdy krátce po něm… proboha proč? :roll: lituju ty děti, fakt.. představa že by moje dítě vyrůstalo bez tatínka, který ho nadevše miluje, to fakt nevím co by se muselo stát

gumik92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 08:34
@Russet píše:
@gumik92 Řekla bych, že rozvod a rozchod přestal být „ostuda“. Selhání. I s dětmi se jde rozvést relativně v klidu a není to ojedinělá událost. Kdysi na základce jsme byly se sestrou a ještě jedním klukem jediní, kdo měl rozvedené rodiče. Připadala jsem si kvůli tomu divná. Teď jsou snad děti nerozvedených rodičů pomalu na stejno s rozvedenými.
Nechápu třeba rozvod po roce. To už museli před svatbou vědět, že nejsou schopní spolu být :nevim:

brácha chodí do třídy kde je 30 žáků a jen naší rodiče NEJSOU rozvedení.. To je děs.. 8o

Heivka
Závislačka 3451 příspěvků 13.01.17 08:35

Těžko říct, nevím jak ti dva asi slavní (ta jména mi nic neříkají), ale v mém okolí se po svatbě, co proběhla po dlouhém chození buď narodí děti, nebo jde vztah do kopru.
Možná je to tím, že některé ženy i muži po svatbě přestanou na vztahu pracovat nebo se lidi snaží svatbou slepit i tak vnitřně nefunkční vztah a rozešli by se tak jako tak.
S mužem jsme se brali po 8 letech chození a z toho jsme 7 let společně bydleli. Manželé jsme čtyři roky a máme 16 měsíčního syna. A nevím jestli je to tím, že jsme museli řešit velké celorodinné krize (ještě před svatbou ale život to hodně ovlivňuje doteď), jaké spousta lidí naštěstí nemusí řešit za celý život, ale hodně nás to semklo a věci, které dřív byly velký problém jsou nyní jen maličkosti.

gumik92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 08:35
@Doe_Jane píše:
Kdyby rozvádějí, oni se dokonce rozcházejí, někdy i během těhotenství a někdy krátce po něm… proboha proč? :roll: lituju ty děti, fakt.. představa že by moje dítě vyrůstalo bez tatínka, který ho nadevše miluje, to fakt nevím co by se muselo stát

Manžel má 2 kolegy co když otěhotněla partnerka tak ji opustili. A moje známá si děsně přáli dítě.. po 5 letech se to podařilo. Těsně před porodem je opustil..

blumen
Hvězda diskuse 44072 příspěvků 13.01.17 08:36

U nas v okoli nejsou rozvody caste a uz vubec ne po tak kratke dobe :nevim: vsichni spokojeni vetsinou, samozrejme hadky obcasne jsou vsude

Pitrskapp
Nováček 5 příspěvků 13.01.17 08:39

Nevím, ale je to smutné. My jsme s manželem letos 10let spolu. V roce 2015 jsme se brali. Kamaradka ze střední se taky po 10letech vdala a do roka se rozvedli :( já jsem jen ráda, že u nás je to jinak, my si pořídili miminko :) a snad to dobré zůstane.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Kamu napálila fanoušky! Není těhotná, ale zase rozjíždí další inspiraci

Vrací se jí tloušťka? Kuchařka Kamu na sociálních sítích zveřejnila snímek,... číst dále >

O Jirkovi mluvíme denně, říká Andrea Pomeje. Co mu věnovala jeho dcera Anna?

Minimálně tři měsíce se Jiří Pomeje neviděl se svou dcerkou Aničkou. S... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >