Jsem nešťastná a nevím proč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 20:55
Jsem nešťastná a nevím proč

Ahoj holky,
potřebuji se vypovídat a možná poradit, jak si pomoci.
Párkrát do roka mám takové dvoutýdenní splíny, kdy si zoufám, jak jsem nešťastná. Taky takové období občas prožíváte? (asi se to spouští v kombinaci se stresem a obdobím před menstruací a věkem to zesiluje)
Přitom mám relativně vše, ale vždycky si to hážu do negativního hlediska - je mi 33, 7 letá dcera ve střídavé péči, toto jediné mě asi těší pořád, s ex se dokážeme na všem dohodnout, ve finále i po rozchodu ideální stav, ale… práce dobře placená, ale stresující a nebaví mě… nový přítel, se kterým žiji 5 let, jsme spolu spokojení, ve všem nám to klape, ale… nechce děti (ani já už nee), nechce svatbu (to mě hodně trápí, alespoň jednou v životě bych jí chtěla zažít, on nevidí důvod), bydlíme v bytě, který miluji, ale který je jeho (chci mu dát půlku peněz hodnoty bytu, chci ho napůl, ale nechce, že je mám raději investovat, taky mě to trápí)…bydlím ve velkém městě, ale jen pár let, nemám tady kamarádky, tak prakticky žiji život z práce do práce a pak sama doma do večera (partner má skoro každý den aktivity - sport atd., máme bohužel i jinou prac. dobu, tak nemůžeme sportovat spolu). Cítím se najednou strašně sama. Vždycky jsem snila o tom, že budu mít rodinu, koupím si byt, budu mít práci, která mě bude bavit…a mám pocit, že nemám nic z toho a že lepší už to nikdy nebude. Ono mě to zase za nějaké období přejde, jen jsem doma protivná, bez nálady a vyčítám příteli, který je ve vysoké funkci, že si stejně někoho jiného brzy najde (protože vidím, jak to u nás v práci je, pomalu každý s každým a hlavně že on hodnoty jako rodina a usadit se moc nemá, už i proto, že neplánuje nikdy vztah někam posunout a nechápe, proč já chci, vždyť je nám takhle dobře). Nějak nevím, co se svým životem, přitom vlastně nevím, na co si stěžovat, spousta lidí je na tom mnohem hůř :think:.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 20:58

A ty nemáš koníčky?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 21:02

Koníčky mám, ale jsem už tak unavená z práce (většinou jsem tam 9-10 hod. denně), že jsem ráda, že mám energii docestovat domů. Samozřejmě v jiném ročním období to je zase o nečem jiném, dá se více chodit ven, teď v zimě to na mě vždycky nějak padne. zakl.

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 13.01.17 21:10

Ty pracujes kazdy den 13 hodin? Nechces praci zmenit? Abys mela cas i na život..

Renca8
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.01.17 21:11

To je asi tim stereotypem. A ze nevidis zadnou budoucnost se svojim, nejaky planovani, cile.

de
Kecalka 157 příspěvků 13.01.17 21:14

Neprameni ten smutek v ne příliš šťastném vztahu s přítelem? Podle toho, co pises, se mi zdá, ze Ti nějak nedává jistotu, ze s Tebou počítá.. možná se pletu.. ale mně by tohle tedy určitě mrzelo a možná z toho je i ta nejistota a neradost.. Přeci jen člověk chce mít jednou své bydlení, svatbu…A on Ti to nechce dát…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 21:17

@Renca8 Já si to uvědomuji, že je to tím. Ale nevím, jak to změnit. Nejraději bych se vykašlala na práci, udělal si měsíc dva volno, to stejné navrhuji jemu a prostě bychom cestovali, odpočívali, věnovali se tomu, co máme rádi. Máme nějaké rezervy, mohli bychom to udělat. Jenže on oponuje, že on už nikdy tak dobře placenou práci mít nebude a vlastně já taky ne. A máme hypotéku, byť ne moc velkou. Takže hodně pracujeme, scházíme se večer tak na hodinu, pak jdeme spát, sotva si řekneme pár slov, hodně ve všem šetříme peníze, ale nevíme vlastně pořádně na co a takhle to jde už 5 let. a to asi není dobře. zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 21:19

@de Možná ano, ale ono je těžké v 33 letech hledat někoho nového. Nechce se mi zase na někoho jiného zvykat. zakl.

Limi123
Závislačka 3511 příspěvků 13.01.17 21:26

Rozumím tomu, jsem ráda, že to s partnerem máme jinak - a asi to bohužel nemá řešení :-(
Nicméně, máš sedmiletou dceru. A trávíš opravdu hodně času v práci. Neuvažovala jsi alespoň o tom, zkrátit si úvazek, abys mohla čas strávit kvalitně, s dcerou? Ty peníze za to opravdu nestojí.
Přítel má možná nějaké špatné zkušenosti, proto se nechce vázat, a to ani formou společného majetku, dítěte či svatby. Možná s tebou do budoucna nepočítá, možná ano.
Být Tebou, investovala bych peníze do vlastního bytu, který bych pronajímala. Tím by se Ti alespoň část tvých „snů“ mohla splnit a měla bys také jistotu, pokud by vztah nedopadl…

de
Kecalka 157 příspěvků 13.01.17 21:30
@Anonymní píše:
@de Možná ano, ale ono je těžké v 33 letech hledat někoho nového. Nechce se mi zase na někoho jiného zvykat. zakl.

33 let není žádný věk! V tomto věku ma babička s dvěma dětmi potkala svého osudového muze a jak sama říká, začala si život užívat! A to tehdy 33 nebylo jak dnešních 33 :)
Jinak taky souhlasím s @Limi123. Pokud nejsou finance problém, koupila bych si treba take byt, který bych pronajímala. Tim by se i Tobě zvýšilo sebevědomí a treba by i ta radost stoupla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 21:33

Omlouvam se za anonym, je to pro me citlivejsi. No spis hodne citlive. Taky mam takove podobne pocity, kdyz se zrovna nabali více starosti.., pak to nejak prejde, nebo si uvedomim, ze resim kraviny. Ale musim si to vzdycky pripominat, hlavne ze vsichni v rodine jsou zdravi a to je samozrejme nejvetsi stesti. U me to prameni z nedostatku penez, ale zase, zijeme si dobre ve srovnani s mnoha, mnoha, mnoha… lidmi, mame oba o neco vic nez prumerne platy, proste normalka, cestujeme, v podstatě to, co chci, vicemene si koupim (v nejakych realnych mezich). Ale, proste, mam občas pocit nedostatku svobody pramenici z fin. situace. Strasne spatne se to popisuje. Na venek pusobim skromne, v duchu se tim ale uziram. Nikdo by to do me nerek. Take resime bydleni, muzeme si dovolit to, co mnozi ne, ale ne to, co bych chtela ja. Pritom vim, ze resim uplny blbosti.
Taky to mam v zime, nesnasim zimu. V lete to neresim. Logicky, z dostatku aktivit.
Asi bych se zamerila na zmenu zamestnani. Neco se posune, nova energie. Pracovat 10 hodin mi přijde depresivni samo o sobe bez ohledu na další okolnosti.
An. M.

Lanear
Kecalka 281 příspěvků 13.01.17 21:34

Mě přijde, že uvnitř pořádně nežiješ, takový jako: máme ten standarat, co je společností nastaven, máme vše, ale přitom jen polovičatě, takový šedý, plytký, vztah napůl spokojený, práce napůl spokojená (dobrý peníze, ale to tak všechno), volný čas vlastně bez samotné hodnoty volného času. Takové zacyklení v,,šedé zóně´´. Bohužel toto,,vaší´´ generaci se stává dost, protože byla vychovávaná čistě na materiálních hodnotách. Postrádá větší hloubku, občas to nějaký sociolog, psycholog nazve jako syndrom vyhoření a není divu, že po letech dřiny se dostaví, kdy jakoby ty hodnoty jsou naplněny, ale vnitřní osobnost člověka nikoli. Nevím, já osobně třeba takto polovičatě dokážu konat max. v práci, když není zbytí, a i tak se teď právě vzdělávám ve směru, který vím, že mě prostě bude bavit, a je to neskutečná motivace, i když s rodinou a prací náročné.. A to mám též spousty spolužáků, kterým je i přes 40 let. Nedivím se vlastně, že z toho máš depku… však co tě vlastně vůbec skutečně naplňuje, vychutnáváš si ve svém životě skutečně něčeho,,naplno´´?… právě to slovo,,naplno´´ že, plný, to už prostě do té hloubky zavádět musí… jak je čeština výstižná..

Příspěvek upraven 13.01.17 v 21:35

Renca8
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.01.17 21:34

Asi bych na neho uderila a kdyz nic, tak si hledala jinyho chlapa. To jsou takovy ty vztahy na pul. Jsem s tebou a zaroven s tebou nechci nic mit. Tak to jdi nekam, hotovo

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 21:47
@Lanear píše:
Mě přijde, že uvnitř pořádně nežiješ, takový jako: máme ten standarat, co je společností nastaven, máme vše, ale přitom jen polovičatě, takový šedý, plytký, vztah napůl spokojený, práce napůl spokojená (dobrý peníze, ale to tak všechno), volný čas vlastně bez samotné hodnoty volného času. Takové zacyklení v,,šedé zóně´´. Bohužel toto,,vaší´´ generaci se stává dost, protože byla vychovávaná čistě na materiálních hodnotách. Postrádá větší hloubku, občas to nějaký sociolog, psycholog nazve jako syndrom vyhoření a není divu, že po letech dřiny se dostaví, kdy jakoby ty hodnoty jsou naplněny, ale vnitřní osobnost člověka nikoli. Nevím, já osobně třeba takto polovičatě dokážu konat max. v práci, když není zbytí, a i tak se teď právě vzdělávám ve směru, který vím, že mě prostě bude bavit, a je to neskutečná motivace, i když s rodinou a prací náročné.. A to mám též spousty spolužáků, kterým je i přes 40 let. Nedivím se vlastně, že z toho máš depku… však co tě vlastně vůbec skutečně naplňuje, vychutnáváš si ve svém životě skutečně něčeho,,naplno´´?… právě to slovo,,naplno´´ že, plný, to už prostě do té hloubky zavádět musí… jak je čeština výstižná..Přís­pěvek upraven 13.01.17 v 21:35

Tak nějak bych to tak napsala…mě v životě vlastně nejvíce naplňují chvilky s dcerou, pak v létě výlety a pak chvilky, kdy sním, že možná jednou vše bude jinak. Jenže ono nebude, ne, když proto nic neudělám. Dneska je ale strašně zvláštní doba, mám pocit, že lidé kolem (v tomto velkém městě) žijí strašně povrchně, žádné hodnoty, žádné děti, žádná zodpovědnost, jen peníze, sex, všichni chodí do posiloven a strašně řeší biopotraviny a kdo koho podvádí nebo kdo co zažil na diskotéce. chybí mi ten obyčejný život, které žily naše babičky, možná i naši rodiče…mít smysluplné cíle a i když je problém, překonat ho, protože přece oba partneři chceme za tím cílem jít. Dneska se člověk cíti týden pod psa, týden je protivný a už aby měl strach, že si protějšek někoho hledá, protože proč opravovat, když můžu mít něco nového. zakl.

Magdaleeena
Kelišová 5676 příspěvků 13.01.17 21:59
Víš co.. nebude.. nebude to pořád stejné.. Ty Jsi momentálně někde v něčem zacyklená, ale život jde dál, Tvůj život ovlivňuje vše kolem a přitom nemusíš hnout brvou ;) Možná na Tebe je to teď pomalu, ale vše bude vyvíjet.. ale zamysli, Ty máš teď možnost něco z toho ovlivnit, směrovat.. máš toho hodně (dcera, přítel, práce, bydlení, peníze), ale nejsi s tím spokojená, protože by jsi to chtěla jinak, ale bojíš se do toho hrábnout, abys přitom „nepřišla“ o to „hodně“, co máš.. Život přináší nečekané, dobré i zlé.. může být cokoliv za dveřma.. změna zdraví kohokoliv :oops:, velká výhra ;), nečekané přátelství.. a navíc všechno z toho, co se bude zdát ze začátku děsivý, může přinést změny k lepšímu a naopak :think: Já myslím ;), že Ty čekáš, že se něco stane :nevim:
@Anonymní píše:
Tak nějak bych to tak napsala…mě v životě vlastně nejvíce naplňují chvilky s dcerou, pak v létě výlety a pak chvilky, kdy sním, že možná jednou vše bude jinak. Jenže ono nebude, ne, když proto nic neudělám. Dneska je ale strašně zvláštní doba, mám pocit, že lidé kolem (v tomto velkém městě) žijí strašně povrchně, žádné hodnoty, žádné děti, žádná zodpovědnost, jen peníze, sex, všichni chodí do posiloven a strašně řeší biopotraviny a kdo koho podvádí nebo kdo co zažil na diskotéce. chybí mi ten obyčejný život, které žily naše babičky, možná i naši rodiče…mít smysluplné cíle a i když je problém, překonat ho, protože přece oba partneři chceme za tím cílem jít. Dneska se člověk cíti týden pod psa, týden je protivný a už aby měl strach, že si protějšek někoho hledá, protože proč opravovat, když můžu mít něco nového. zakl.
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >