Příliš dominantní partner

81
20.1.21 12:02

Příliš dominantní partner

Hezký den světe… Normálně je to poprvé v mém životě (30 let), kdy jdu škemrat o postřehy lidí k mému ‚velkému‘ problému 😁

Snad to nebude román, pokusím se to zkrátit 😁

Jsem rozvedená. Před rokem a půl jsem poznala toho svého krále. Byl to velmi krásný, originální, romantický začátek. Jako z románu 😁 Partner je Polák, blíží se chvíle, kdy se k němu mám přestěhovat a začít nový život v PL. Nebylo úplně jednoduché se pro to rozhodnout, ale stalo se a já jdu do toho. Bez znalosti jazyka, vše hezky pěkně od začátku. Dá se říci, že je pro mě opravdu hrdina. Vzhlížím k němu…Je nesmírně inteligentní, vtipný, a velmi přitažlivý. Klape nám to po všech stránkách. I já jsem pro něho ta královna. Chemie, vše funguje na jedničku. V životě bych nevěřila, že něco takového může v tomhle světě vzniknout. Ale…

Partner je ve znamení lva, je to typicky vůdčí muž. Je mnou velmi rád a částo chválen a jakmile je toho nedostatek, okamžitě to poznám a vyndám z rukávu nějaký ten kompliment. Hraju s ním moc rada tuhle hru, že on je vůdce. Jsme pro to typicky stvořený pár, on velký, svalnatý…já malá, křehká. Žárlivost je mu vlastní, ale zatím to nepřešlo do něčeho velkého, nicméně…někdy mi ta potřeba být vůdcem začíná malinko vadit. Je strašně, ale strašně úzkostlivy. Každé dvě hodiny mě nutí k jídlu, pití. Nutno podotknout, že jsem měla nějaké zdravotní problémy, ale tohle začíná být extrém. Jakmile řeknu ‚ne, nemám hlad‘,je zle. Jakmile se neozvu přes sms, je zle. Jakmile na sobě nemám 10 vrstev oblečení, aby mi nebyla zima, je zle. Dokonce to i kontroluje pred odchodem ven. Včera proběhla první větší hádka po tom, co jsem vystoupila z auta a partner ke mě přišel a dopnul mi bundu ke krku. Jen jsem stála a nevěřícně se ptala jestli to myslí vážně. Připadala jsem si jako idiot! Jako malé dítě. Snažila jsem se mu vysvětlit že to přehání, že jsem dospělá. Jeho reakce byla smutná, div nebrečel. Odpověď, že mě prostě moc miluje, že jsem pro něj bod vesmíru, že chce pro mě to nejlepší…My jsme do sebe opravdu hodně zblázněný, až moc na náš věk, ale…bojím se kam tohle může gradovat. Je sebevědomý, on prostě musí být ta hlava rodiny na 100procent. Já prostě musím být poddajná v každém ohledu a vždy krok za ním. Jak to bude až budu těhotná? Úplně se hrozím, že nebudu moci ven, aby se mi něco nestalo. Hodně o tom přemýšlím, je to pro mě velký krok přestěhovat se do jiné země. Jak říkám, vše klape na jedničku…ale z tohohle ‚vůdcovstvi‘ mám trochu strach. Připadám si jako blbec..spoustu žen by mi ho záviděli jak se na mě dívá, stará se, neustále mi dává lásku najevo nehledě na místo a čas. Já jen, aby mě ta moje poddajnost nezačala časem trochu štvát.

A tak se ptám, má někdo zkušenost, pocit, radu jak se náš vztah asi může v budoucnu ubírat s typicky vůdčím lvem a křehkou českou račicí? 😁

Díky všem lidi…🙂 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2602
20.1.21 12:06

Po výčtu xxx anomálií v chování zakončeno Ale jak říkám, vše klape na jedničku. :zed:
Nečti moc blbiny o znamení zvěrokruhu a používej hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62164
20.1.21 12:08

Po hlavě do prde*e. Sama jsi správně napsala, že bude hůř. A to fakt bude.. Ani za zlaté prasátko.. Chceš se do konce života cítit jako malá holka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24164
20.1.21 12:08

Vzala bych nohy na ramena. Vztah je o respektu, ne o tom kdo koho bude poslouchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16925
20.1.21 12:09

Když chytne stará stodola, tak se přestanou vnímat zcela zásadní red alerty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
20.1.21 12:10

No já ti nevím :think: můj manžel je taky lev a já račice(jsme spolu 19 let), naštěstí on to teda tak nepřeháni s tou péči. Spíš bych přemýšlela ve tvém případě nad budoucnosti aby to nebylo horší a horší to jeho chování. Já bych to asi nesnela takový extrém :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20089
20.1.21 12:10

Do hezkých slov jsi zabalila, že je to pěknej de.bil. Až budeš sedět v Polsku s dítětem, bez práce, bez přátel, absolutně závislá na něm, tak už to nebude jen smutný pohled, když nebudeš poslouchat a nebudeš dostatečně poddajná. Ale kdo chce kam,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.1.21 12:12

Co znamená, že " je zle"?
Jsem taky rak. Akorát na horoskopy moc nedám, buď je někdo zarlivy macho nebo ne, a tady teda je asi jasné, o co jde. Pomalu začíná dávat najevo, co je zač. Už tě skoro má doma, tak ještě aby ne. :) je otázka, kde má tu míru. Jestli se budete dohadovat, nebo jestli tě jednou zamkne v koupelně, aby tě ochránil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
20.1.21 12:12

@martina.se Přemýšlím, jak se mu pokusit vysvětlit, že i já mám nárok říct ‚ne‘…jak jemně zavést tuhle konverzaci, protože on je jinak fakt to co jsem hledala. Úplně to nechci hned zahazovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1457
20.1.21 12:13

Never. Ja bych se bala, ze by to mohlo skončit necim, jako „miláčku, Ted ti dam trochu do drz.., je to ale pro tvoje dobro, aby jsi byla porad tam mila, krajan a poslušný holčička..“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20089
20.1.21 12:13
@Tereziczka píše:
@martina.se Přemýšlím, jak se mu pokusit vysvětlit, že i já mám nárok říct ‚ne‘…jak jemně zavést tuhle konverzaci, protože on je jinak fakt to co jsem hledala. Úplně to nechci hned zahazovat…

Tohle musíš někomu vysvětlovat? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1457
20.1.21 12:14
@Tereziczka píše:

Nesmis mít vlastni názor, ale jinak je suprtrupr..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
20.1.21 12:17

Shrnuto…každá máte pocit, že to je majetnické…že skutečně mě nemůže mít natolik rád, aby měl o mě tak přehnanou péči. Zkrátka každý chlap musí být okamžitě kre. én…a co když ne? Co když jsem schopna mu vysvětlit, kde je hranice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10028
20.1.21 12:18

NE.
Tohle se zaručeně vyhrotí někam, kam nechceš.

Z jeho strany to není láska, ale potřeba vlastnit a ovládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 12:19

Anonym, protoze nechci verejne hazet “spinu” na byvalyho 🙂

Musim se usmivat, kdyz ctu vas pribeh.
No asi takhle, nemusela jsem se nastesti nikam stehovat, oba jsme cesi.
Ale byvaly partner byl taky lev.
A byl uplne stejny jako ten vas.
Prvni rok a pul mi to lichotilo a prehlizela jsem jeho negativni stranky.
Po dvou letech uz me to s prominutim fakt sr*lo. Snazili jsme se o miminko, diky bohu se nepovedlo 😀 Jsem ted zpetne rada.

Po trech letech jsem vztah ukoncila.
Strasne me ta jeho “laska” dusila.
Navic musel mit vzdycky ve vsem pravdu a jakmile jsem trosku vystrcila ruzky, tak bylo zle.
Uz nikdy vic!
Ted mam soucasneho partnera, cekame miminko a jsem neskutecne stastna.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat