Příliš mnoho spánku u ročního dítěte

6.4.21 10:06

Příliš mnoho spánku u ročního dítěte

Ahoj, maminky,

mam takový dotaz. Dcerce je rok a týden teď chodí, ale od té doby začala fakt hodně spát. Chápu, že je unavenejsi, ale je normální, aby spala 15 hodin v kuse a ještě jsem ji musela pomalu budit, vydrží tak 3 hodiny, spí další dvě hodiny a pak jde zase v 7 hotová spát? V součtu přes den vydrží tak 6 až 7 hodin.

Díky za odpovědi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1306
6.4.21 10:10

@VeronikaKala Já myslím, že v takovém věku je to celkem normální. Je toho na ní hodně. Chodí - má větší rozhled, najednou volné ruce. Má toho hodně na vstřebání v té malé hlavě, tak je z toho asi unavenější než obvykle. K tomu může mít třeba růstový spurt a ta únava je prostě znát.
Syn mi v tu dobu spával 2× denně po cca 1,5 -2 hodinách. Vstávali jsme v 6-7, pak dopolední spánek, oběd, odpolední spánek a pak šel spát zase kolem té 7-8 večer. Ale po pár měsících to přešlo a teď už dlouho spí jenom jednou denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10448
6.4.21 10:13

Mně se to tedy normální nezdá, i když druhé dítě bylo dost spavé, tak tohle mi přijde opravdu hodně. Naopak bývají v tomhle věku k nezastavení. Neříkám, že to musí něco znamenat, ale konzultovala bych to s dětským lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1551
6.4.21 10:17

Mne to taky neprijde uplne v poradku. Ale pockala bych treba mesic a jestli se to neupravi, tak bych si asi vyzadala nejake krevni testy. Prece jen tato mira spanku je typicka tam pro dite stare treba 2 mesice, takze bych to sledovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12423
6.4.21 10:28

Hele, znam par takovych deti, jedna znama rikala, ze dceru az do 4 let temer nezazila v bdelem stavu, druha mela podobne spiciho chlapecka - tomu budou 4, spi 3 hodiny po obede a ve 20 uz jde zase spat.. Spoluzacka ze stredni mela tri takove kluky, porad se mi divila, ze nic nestihnu, a pak se ukazalo, ze jejim detem je 6,4,2r a vsichni spolecne spi kazde odpoledne 3.5 hodiny. To bych taky mela uklizeno. :mrgreen: Ja mam deti na opacne strane Gaussovky, mne to normalni neprijde. I v tech nejlepsich obdobich jsme se u zadneho z deti nedoslali pre 11 z 24 hodin. Spis spi tak 9h a odpoledni spanek zrusily vsechny okolo 2r.

Edit. Ale vlastne u vas je to z niceho nic, to je takove zvlastni. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5956
6.4.21 10:35

Malá v roce měla dvě spaní přes den po cca 2 hodinách a v noci spala dejme tomu 12 hodin rychle to pak přeslo v jeden spánek který ale i teeď v 2,5 letech má často k 3 hodinám a v noci spí 10-11 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1551
6.4.21 10:41

Ja bych se dost ridila tim, jestli jde o zmenu v chovani anebo jestli je to spave dite odmalicka. Pokud jde o zmenu v chovani bez zavislisti treba na predchozi nejake nemoci apod., tak bych urcite zpozornela. Zvladt pokud nejde o nejaky kratkodoby vykyv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4126
6.4.21 10:44

Mám dvě nespavé děti - v roce noční spánek 9-10 hodin + 2 hodiny spánek po obědě, v součtu tedy nějakých 11-12 hodin za celý cyklus. A to jeden běhal - doslova běhal - od 10 měsíců. Takže kdyby mi takhle spalo třetí dítě, bála bych se, že je nemocné.
A pokud se tak stalo náhle a není to jeho běžné spaní, tak bych se asi doktora zeptala, jestli je dítě ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
6.4.21 10:58

Zdá se mi to taky docela dost… Moje dcera spalavv tomhle věku taky dvakrát přes den, ale ráno vstávala v 5, takže v 10 už byla hotová… A pak ještě na chvíli odpoledne, ale pak byl zase problém večer s usínáním, byl to takovej začarovanej kruh :)…každopádně váš případ mi přijde fakt docela extrém, takže pro klid duše bych zavolala doktorce a zeptala se jí, co si o tom myslí, aspoň budete mít jistotu, že jste nic nezanedbala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
6.4.21 11:13

Každý děťátko je jiný. Mě třeba dcera v roce nespala už ani po obedě.
Proto bych se na tvém místě netrápila. Spinká, protože potrebuje spinkat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
6.4.21 11:22

Dcera ještě ve třech letech spala 11 hodin v noci a 3 přes den. Některý děti jsou spáči. Ale pokud je to takhle z ničeho nic, tak bych se asi zeptala dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
6.4.21 11:28

Řídila bych se tim, jestli je to spáč od narození, nebo až teď najednou. Krevním testem nic nezkazíte. Pokud by bylo vše ok, radovala bych se :) ja mam ten opačný extrem, u nás se málokdy vstava po šesté a usina před devátou.. a spánek celou noc neznám už 6 let..ale mam 3 deti, každé ma ruzne období, kdy sli lip a hur, vstava dřív s později, usíná dřív a později… aktuálně je nejhorší pozdní usínání u nejmladší, brzké vstávání u nejstaršího a noční buzení u prostředního. Od každého něco :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
6.4.21 11:38

Je mi 28 a zvládám spát 14 hodin v kuse :-D a jak je mi pak krásně :-D Pokud je jinak zdravá, neřešila bych…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
6.4.21 11:46

Syn byl od mala spáč, i teď ve svých 5 letech spí 12 h v kuse (zavřená školka mu vyhovuje, konečně se pořádně prospí :mrgreen:). V tom roce spal přes noc 20:00 - 8:00 h, a po obědě mu nedělaly problém 3 hodiny spánku. Takže celkem 15 h také prospal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
6.4.21 11:59

Rok a pul stare dite. Spi od 18:30 7:15 tzn skoro 13 hodin. Pak je bdela do pul 12 to jsou 4 hodiny, pak spi 2-2,5h a pak je opet bdela 4 hodiny. Dyl nevydrzi ani kulovy :) me to tak hrozny neprijde kdyz mam o 7 mesicu starsi dite :) spala byla odjakziva. :) vic nez fyzicky se unavuje psychicky. Je strasne sikovna a ucenliva a predbehne lecktere dite dvoulete v dovednostech a chapani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat