Připadám si jak blázen

Anonymní
4.8.11 09:17

připadám si jak blázen

ahoj holky, omlouvám se za anonym, ale nerada bych aby jeste nekdo vedel ze si stezuju, kdyz uz ted si pripadám jak blázen. mám doma skoro 11mesicniho prcka, od mala nejsem ten tip matky, co jede podle tabulek, ale základy ve stravě a ve vývoji dodržuji (neposazovala jsem, nechodila za ruce, nekrmím čím nemám atd.) bydlim na vesnici, je tu pár miminek a kdyz vidim, co delaji :roll: např. byl detský den a já prckovi dávala ke sváče jogurt, tatínek jednoho mimi(3,5m) se divil proc mu nedám čokoládu, že jejich prcek normálně sní milky way 8-o ted mi řikala že ho posazuje, že se neudrží, ale že ho podepře a že sedí 8-o jiná kámoška zase malou od 6m cpe normálně svíčkovou s knédlem a i normálním jídlem co jí oni, když neco reknu pustí se do me at jedna ci druhá že se to může, že dřív to taky tak delali a že jsem zlá na naseho prcka atd. nechodím snima ani ven, proste to nejde, mrzi me to a premyslim jestli nejsem fakt moc tabulková ikdyz si ti nemyslim :nevim: spíš ani nečekám radu ale potrebovala jsem se vykecat, protoze me to moc trápí, kvuli tem mimcum i kvuli tomu že jsem se snima musela prestat bavit :-? jeste podotýkám že obě cpou ke sváče rockům cca tak od 3mesice pribináky :twisted: ach jo, nekterý mimi jsou fakt chudáci :roll: dekuji že jste dočetli až sem :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2300
4.8.11 09:20

Ahoj,neboj já mám na tohle uplně stejný názor jako ty,sice se mi dítě teprve narodí takře nemužu říct jestly to opravdu budu dělat tak jak to mám naplánovaný ale při představe svíčkový nebo pribináku se mi otevírá kudla v kapse :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
4.8.11 09:24

Já mám pocit, že průběžně se tu takováto diskuze objeví, chápu, že se chceš vykecat, taky mě štvou některé věci, mě třeba ještě víc malí „viselci“ v klokankách čelem ven, ale co nadělám :nevim:
Já si vždycky snažím připomenout, že to vlastně dělají podle svého nejlepšího vědomí, že ty děti netýrají, že je milují. Když to srovnám s nějakým nebohým dítětem denně bitým, páleným cigaretama a třeba sexuálně zneužívané vlastním rodičem, tak je to vlastně prkotina. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6051
4.8.11 09:29

mám to podobně…s okolím nic nenaděláš, nech je at si dělají co chtějí, jsou to jejich děti… tím že jim budeš něco říkat ničemu nepomůžeš a jen si je znepřátelíš…aspoň to je moje zkušenost s okolím…

Je to jejich chyba že se o výživu svých dětí nezajímají…a věř že se jim to časem vrátí…a ty děti zas takový chudáci nejsou - mají rodiče, co je milují, netrpí hlady jako děti v Africe…někdo nemá ani to…
to si vždycky říkám, když něco podobného vidím :nevim:
je to smutné ale nic s tím člověk nenadělá…své dítě určitě krmíš správně, to ti potvrdí i lékař :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
4.8.11 09:34

My taky máme doma chudáka, protože mu do roka nesolím a nesladím :-D A že nemá svíčkovou? Co já jsem to za matku… Jsou to jejich děti, tak je nech. Chápu, že tě to mrzí, ale nenaděláš nic. Ale co mě spíš víc štve je to, že pak hustí do mně, že jsem zlá :-D A že jsem neposazovala? To mi nikdo nevěří, když seděl od 6,5 měsíce sám, takže v jejich mysli zapadám částečně mezi ně :wink:

P.S. syn má alergii na kravskou bílkovinu a stejně okolí nechápe, proč mu nedávám lipánka a k obědu svíčkovou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
4.8.11 09:36

Podívej, blázen nejsi, ani moc „tabulková“.

I když je to dost hustý, tak nekomentuj jejich způsob výchovy dítěte (že se to nemá), stejně tak, jako nechceš, aby oni komentovali ten tvůj (že jsi zlá, že mu nedopřeješ). Podle mě by si do toho maminy navzájem neměly kafrat a když jsou na písku, tak se bavit o něčem jiném. :mrgreen: A pak byste se s polu nemuseli přestat bavit.

Ale samozřejmě že vůle nekomentovat musí být na obou stranách. Takže jestli to s kámoškama chceš ještě zkusit, tak ty jim do toho nekecej a kdyby ony náhodou chtěli začít do toho kecat tobě, tak jim řekni, že jim po tom nic není, že ty si to budeš dělat po svým, stejně tak, jako si to po svým budou dělat ony. A že se chceš bavit o něčem jiném… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.8.11 09:39

Podívej můj má 21 měsíců a taky se všichni diví, že mu nechci dovolit, aby si vzal kupované zákusky, paprikové tyčinky či grilované maso o kterém nevím v čem je naložené. Prostě jen řeknu, že mu tohle ještě nedávám, že se snažím, aby jedl zdravě. Tak třeba sestřenka má o 3 měsíce mladší holčičku a taky mi říká, že jsou už dost velcí aby jedli už všechno, já si to prostě nemyslím a a když mu někdo tvrdošíjně pořád nabízí dál tak mu řeknu že je to moje dítě a já rozhoduju co bude jíst a že je prosím aby to respektovali. Jsou věci, které jíst ještě nemusí, např. kořeněné věci, čokoládu, sladkosti… Snažím se mu dávat spíš ovoce, zeleninu, a sladký jen občas ale jen to co upeču sama, abych věděla co tam je.
Co mě vytáčí je, že když příjdu do restaurace tak v nabídce pro děti na mě mrká smažené rybí prsty, smažený řízek, hranolky… Takže to skončí tak, že mu nosím skleničku a poprosím o ohřátí nebo dostane ode mně zeleninovou oblohu a brambor a je spokojený.

• Nahlásit
  • Citovat
109
4.8.11 09:41

Musíš to brát s nadhledem, já jsem taky děsným zastáncem principů zavádění příkrmů a jídla a to samé co se týče posazování a podobně, chodila jsem na diskuzi kde všechny maminky taky dělaly vše jak je to správně, a to mi stačilo ke štěstí, bydlím taky na vesnici, je to 17km od Prahy ale lidi tady jsou jak z Marsu asi nikdy nebyli dál než na poli :lol: Vůbec se do nákých takových diskuzí nepouštím, to fakt nemá cenu, akorát by na tebe koukali jak na blázna oni. :lol: prostě na vsi platí to co řekne nejstarší babička. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
4.8.11 09:42

Jenom ta pověstná svíčková s knedlíkem, ta mi přijde jako nejmenší zlo. Když si představím zeleninu, libové hovězí, koření minimálně, nejlépe místo smetany UM, knedlík je téměř to samé jako rohlík… To mi nepřijde jako takový hřích. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
4.8.11 09:44
Gladys píše:
Jenom ta pověstná svíčková s knedlíkem, ta mi přijde jako nejmenší zlo. Když si představím zeleninu, libové hovězí, koření minimálně, nejlépe místo smetany UM, knedlík je téměř to samé jako rohlík… To mi nepřijde jako takový hřích. :mrgreen:

Gladys, ona většinou je ale řeč o klasický svíčkový se smetanou, hezky na špeku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12867
4.8.11 09:52

market: Já tě taky chápu, jsem taky za exota. Asi takhle, mně je jedno, co kdo dělá a jak si dělá, dokud se blbě nezeptá mně, proč já to tak ještě nedělám. Například „ona ještě nesedí? jak to?“ No protože neposazuju a čekám (asi jak ten blbec), až se holka posadí sama.

Stejně jako Gladys tiše úpím nad dítětem v klokance, co civí čelem od rodičů, ale když chtějí ničit záda sobě a dítěti, hlavně s láskou, prosím, ať to dělají, ale ať se mně pak pitomě neptají, jestli taky nosím čelem od sebe. :cert:

Čili, market, neříkej nikomu nic, pokud nechceš, aby někdo kafral tobě. Jsou to jejich děti a pokud je netýrají, nechala bych to mlčky být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
4.8.11 10:03
Veruš1 píše:
Gladys píše:
Jenom ta pověstná svíčková s knedlíkem, ta mi přijde jako nejmenší zlo. Když si představím zeleninu, libové hovězí, koření minimálně, nejlépe místo smetany UM, knedlík je téměř to samé jako rohlík… To mi nepřijde jako takový hřích. :mrgreen:
Gladys, ona většinou je ale řeč o klasický svíčkový se smetanou, hezky na špeku :wink:

no jo no, ale naivně doufat můžu… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
4.8.11 10:06
Flyingfrog píše: … neříkej nikomu nic, pokud nechceš, aby někdo kafral tobě.

To neznáš lidi tady od nás, krafaji a to se jich nikdo na nic neptá :lol:

Gladys, doufej, já už přestala :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2798
4.8.11 10:23

Já mám doma 4-letého „chudáka“, který nejí sladkosti tak, jako ostatní děti. Nekupuju mu čokolády, lentilky, brumíky, pribiňáky… V restauraci nedostává hranolky, smažené. Už jsem si celkem zvykla a nařeším to. Zezačátku jsem se to snažila vysvětlovat, už to nedělám. Prostě jen řeknnu, že já to dělám takhle a tečka. Nemá smysl se s tím trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9859
4.8.11 10:24

Ahoj tak já se považuju taky za netabulkovou, v mém případě lépe řečeno „bojovnici proti nesmyslným tabulkám“ :mrgreen: Cukr do čaje když nebyl Glukopur má dcera dostala…bez výčitek…v 9m dostává do ruky rohlík když jsme na nákupu (od 7,5m už zkoušíme lepek a pohoda, tak proč ne), v 8m dostal kůrku od pizzy :mrgreen: , hele je to na svědomí každé mámy ale i tak jí z 98% stravy dávám mlíčko(UM), ovoce a zeleninku s libovým masem.

Mě všichni říkají ať jí nekrmím těma brambůrkama a sušenkama a bombonama když je tak tlustá 8-o Ano, není drobná ale ani jedno z toho nedostává a nikdy nedostala a hooodně dlouho nedostane. Jednu dětskou sušenku denně…to je faaakt hřích :mrgreen:

Jako svíčkovou a pribiňáčka ve 3m, to je síla. Ano, my taky dostávali párk s kaší ale jsou lidi, který maj zažívání do konce života zničený. Takže děláš dobře, rozhodně nejsi přehnaně pečující matka, naopak, děláš vše co ti velí svědomí a vědomí, a to je to nejdůležitější! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama