Příprava před těhotenstvím :-)

Anonymni
17.5.08 21:04

Příprava před těhotenstvím :-)

Ahoj! Zatím se mezi snaživky nepočítám, ještě rok až rok a půl s mimčem nepočítám. Chtěla bych se ale na těhotenství připravit. Můžete mi doporučit co a jak? Nějaké vitamíny, na co si dávat pozor a tak?
Moc díky!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
17.5.08 21:32

Ahojky,urcite bych cca pul roku pred samym planovanim,zacala brat kyselinu listovou a vit E.Prostridala bych to s baby planem,ale ted mi v lekarne ukazovali nejaky novy pripravek na tehotenstvi,kde je i rybi olej.Stoji tedy neco pres 300 Kc,ale lekarnice rikala,ze jsou to velice kvalitni vitaminy-lepsi jak byby plan.A pak…nekourit,moc nepit a hlavne…nemyslet na to.Ale pak kdyz se planovani priblizi,nejde to.Nejlepsi je tehu necekane.Preji hodne stesti a at se Vam mimi podari jak si prejete.HANINA

• Nahlásit
  • Citovat
3329
17.5.08 21:39

Hmm, kdyz to vezmu podle sebe, tak mas nejvyssi cas zacit s pripravou… :wink: :lol:
Ja jsem panna, takze veci beru detailne a zodpovedne… cetla jsem dost knizek a clanku a tak, mozna vam tu budu pripadat dost prdla, ale mam to tak.
Takze ja se nejdriv chtela uplne zbavit vsech zdravotnich problemu, i malichernych, rikala jsem si, ze prece mimi musi mit v pokojicku, kde bude devet mesicu, hezky uklizeno a cisto (obrazne receno). Snazila jsem se procistit, umele vitaminy moc neuznavam, takze jsem si udelala nejake ocistne kury postupne vsech organu - ja vim, ze to nekdo vnima jako sarlatanstvi :? … ale bylo to uzasne, citila jsem se cim dal tim lepe, nakonec jsem to zakoncila desetidennim pustem (od te doby krome par rymicek nejsem nemocna).

No abych to shrnula, tak moje rada zni vyresit zdravotni problemy (jestli nejake jsou), shodit prebytecna kila (nebo zkusit nabrat pokud schazeji), vyresit pokud mozno vztahove (psychicke, rodinne) zalezitosti a nestresovat se (to teda nevim, jak se dela :wink: ).

Jinak nejake zjistovani ovulace a podobne veci u me nejak nefunguji, mala vznikla nejspis neposkvrnenym pocetim, alespon podle soucasne lekarske vedy :lol: Takze na to bych se vyprdla, akorat by me to osobne stresovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
17.5.08 21:51

Hanucho, tak já jsem taky panna :lol: , ale asi jiný ten ascendent, protože tohle mě teda nenapadlo :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
17.5.08 22:36

Hanucho, muzu se zeptat - jak jsi delala ocistne kury postupne vsech organu? Jakymi pripravky? Docela by me to zajimalo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
17.5.08 22:46

Pavlicko - mam ascendent ve lvu :wink:
Desinko - ocistne kury - jak co, uz si to presne nepamatuju, jsou to dva-tri roky… neco podle Cingrose (kniha Sam sobe doktorem), neco podle Jonase, nejake bylinky, neco podle svych pocitu… pamatuju si jen kuru na ledviny - 10 dni se zivit jen vodnimi melouny a cernym chlebem, to bylo super :lol: … na klouby tusim jakysi lektvar z bobkoveho listu… na jatra olivovy olej s citronovou stavou (dvakrat jsem to vyzvracela :roll: ). Musela bych pohledat v tech knizkach a zavzpominat, bohuzel je uz vsechny ani nemam. Ale ja myslim, ze je to jedno, kazdy veri necemu jinemu, hlavni je se citit fajn. Moc se tesim az prestanu kojit na dalsi delsi pust :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
18.5.08 08:27

hanucho: děsně mi vrtalo hlavou, jak jsi to udělala, že máš dítě a stále jsi panna :-) no pak mi to došlo :-)

Zakladatelko diskuse: racionálně jím normálně, pila jsem taky jako vždycky a pak jsem prostě otěhotněla. Bála jsem se nějak významně se připravovat na těhu, že pak nepřijde, že se zablokuju. Ono asi těžko jde dohromady začít žít jak jeptiška, brát spešl vitamíny na otěhotnění a u toho na to nemyslet :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11484
18.5.08 09:00

Příspěvek upraven 06.01.15 v 12:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5393
18.5.08 16:19

Díky za všechny odpovědi (dotaz jsem psala já)
Taky by mě zajímaly ty různé pročišťovací kúry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
18.5.08 16:57

Ahojky, ještě mě napadlo, že je dobré zajít k lékařům, pokud jsi něco odkládala, např. pokud by u zubaře měli dělat rengen, zkontrolovat štítnou žlázu, na gynekologii… A třeba i na bradavice na kůži se v těhu a při kojení nesmí dávat snad žádné z léků co na to jsou. Dát vše do pořádku před těhu, aby se pak nemusely třeba zbytečně brát nějaké léky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
248
27.2.16 17:17

Ahoj holky :)
Jsem tu nová a nikdy mě nenapadlo, že se já přihlásím na nějakou takovou stránku :-D
Zajímalo by mě, jaké vitamínky jste zobaly než jste se začaly snažit. Plánuji snažení po svatbě, to znamená od září…Nečekám že to bude hned, spíš jsem vzhledem k PCO smířená že to bude trvat dlouho, ale kdyby jste měly nějaký rady, budu moc ráda :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
27.2.16 17:26

@Lentilka1989 za me 100% nosifol, jen je trosku drazsi, bezna kyselina listova a trochu ozdravnit jídelníček… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
27.2.16 17:27

@Lentilka1989 mě pomohla změna jídelníčku a otěhotněla jsem aniž bychom to s mužem plánovali ;-) jinak jsem nic nezobala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18430
27.2.16 17:33

@Lentilka1989 Na PCO je dobre brat latku inositol. Ted je na trhu novy pripravek, mnohem lepsi cenove nez nosifil, je od ceske firmy a jmenuje se Fertiprona. A vedle cenneho inositolu obsahuje i nastepenou kyseliny listovou, coz driv obsahoval pouze femibion. Nastepena kyselina listova je lepsi nez nenastepena, protoze pomerne velke procento populace ma se stepenim listovky problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18430
27.2.16 17:34

@Lentilka1989 A jeste zaradit do sveho denniho rezimu co nejvic cviceni, idealne mojzisovou, v tehotenstvi ti pak zada podekuji, ze jsi se o ne pred otehotnenim starala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama