Příprava předškoláků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
robinka
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 13.08.19 15:55
Příprava předškolaku

Dobre odpoledne. Mame doma skoro-školacku. Stejně jako 99% predskolaku, které znam, musela v posledním ročníku MŠ každý den plnit nějaký jednoduchý úkol podle Daltonova plánu. Opravdu všechny děti v jejím věku měly nějakou přípravu. Považuji to za přínosné. Ale nedávno jsem se bavila se známou, která mi tvrdila, že u nich ve školce nic takového neměli. 8o Její dcera dostala odklad. Tak možná proto, že bylo učitelkam zřejme, že do ZS stejne nepujde. :nevim: Ale zase s tim se začíná v září, zápisy jsou az na jaře. :nevim: Jen me zajímá, jak to chodí u vás.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anny2148
Kecalka 378 příspěvků 13.08.19 15:59

Syn má přirozený odklad, ale byl minulý rok už ve starší třídě, kde jsou předškoláci. Určitě dělali předškolní přípravu, nevím jestli každý den, ani nevím jestli to je Daltonuv plán. Ale předpokládám, že když je poslední rok školky povinný tak se tam musí věnovat předškolní přípravě. Jinak samozřejmě děláme i přípravu doma.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 13.08.19 16:12

Předškolní příprava je povinna součást vzdělávacího plánu pro děti v predskolnich ročnících. Dodržování se kontroluje. Jenže ze zkušenosti polovina rodičů nemá šajnu, ze dítě něco děla, protože nástěnky nečtou a jedine na co se ptají je co bylo k obědu

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 99 inzerátů 13.08.19 16:18

@Tichošlápek :lol: jo a jestli Pepíček nezlobí :-)

no u nás se dělala příprava cca 45 minut po ranní svačince, poznávali písmenka, učili se roční období, rozcvičovali ruku (klubíčka, rovné čáry, klikaté), počítali do deseti, měli i speciální pracovní sešity :-)

Ale jestli je to Daltonův plán to taky nemám páru :*

M-A
Kecalka 455 příspěvků 13.08.19 16:18

Predskolni vzdelavani ale neprobiha jen posledni rok ve skolce, i ty nejmensi deti maji svuj tridni vzdelavaci plan a podle nej jedou, samozrejme vystupy jsou adekvatni k veku, stejne tak u ctyrletych atd :roll:

M-A
Kecalka 455 příspěvků 13.08.19 16:21

@Anny2148 nic jako prirozeny odklad neexistuje. Co to prosim znamena? Skolni rok je od zari do srpna, jestli je dite narozene 3.zari nema prirozeny odklad, proste jde do skoly radne dalsi skolni rok oproti Anicce ktera je 30.srpna

robinka
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 13.08.19 16:21

@Tichošlápek Diky. Přesně to samé si myslím taky. I když mi to přijde divne. My byli docela podrobně informováni. A ne vždy prijemne. Když se ze začátku nechtelo… :)

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16257 příspěvků 13.08.19 16:31

U nás taky byla příprava, a je fakt že to že se učili i angličtinu ze syna vylezlo až o prázdninách od učitelek jsme to nevěděli

Anny2148
Kecalka 378 příspěvků 13.08.19 16:42

@M-A Ano, je to jak píšeš, syn je na konci října. Ale tento termín se celkem běžné používá. Rozhodně jsem si ho sama nevymyslela.

Jana206
Nadpozemská drbna 28603 příspěvků 13.08.19 20:24
@M-A píše:
@Anny2148 nic jako prirozeny odklad neexistuje. Co to prosim znamena? Skolni rok je od zari do srpna, jestli je dite narozene 3.zari nema prirozeny odklad, proste jde do skoly radne dalsi skolni rok oproti Anicce ktera je 30.srpna

Není to sice termín v zákoně, ale přibližuje se vývojově spíš té Anicce narozené 30.srpna než jiným detem narozenym v červnu další rok. Chtěla to jen odlišit, že má podzimní dítě. Tady na emiminu se ten termín používá.

M-A
Kecalka 455 příspěvků 13.08.19 20:35

@Jana206 ja jako chapu co tim chtela rict, jen ze casto slycham ruzne bludy ohledne odkladu tak jsem se toho chytla no :roll: :nevim: jsem ucitelkou v MŠ, a ja tento termin neznam ani z prostredi mimo skolku…

Novak2
Kecalka 191 příspěvků 13.08.19 20:42

U nás máme smíšené třídy, predskolaci dělali tak cca jeden papír za týden, uvolňování ruky hlavně. Pak jsme dostali vše za rok v deskách, za mě měli přípravu nedostatečnou, hodně děti u nás pak dostává odklady.

Anny2148
Kecalka 378 příspěvků 13.08.19 21:34

@M-A Vidíš a u nás ve školce ho používají běžně a dokonce ho používá i naše logopedka. Nejsem pedagogický pracovník, ale opravdu jsem se s tímto termínem setkala už na více místech. Teď si vzpomínám, že když jsem si ověřovala jak je to s přípravnou třídou na ZŠ, tak tento termín použila i paní z PPP.

robinka
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 13.08.19 23:03

@Novak2 U nas se možná právě tim, že se připravují, neobjevil ani jeden odklad (0/9). Ale otázka je, co je v samotném diteti a do jaké míry ho to připraví. Znam predskolaka, co mu dela potíže napocitat do 10, barvy, vseobecny prehled, vsechno, i deti, které to naopak zvládnou i anglicky. :nevim:

sagina
Echt Kelišová 8116 příspěvků 14.08.19 07:07
@Novak2 píše:
U nás máme smíšené třídy, predskolaci dělali tak cca jeden papír za týden, uvolňování ruky hlavně. Pak jsme dostali vše za rok v deskách, za mě měli přípravu nedostatečnou, hodně děti u nás pak dostává odklady.

mám už děti starší, ale taky jsem je ve školce měla ve smíšené a spešl předškoláckou přípravu dělali jednou týdně, po obědě, zhruba hodinu. myslím tím ta grafomotorická cvičení, rozhodně se neučili písmenka, maximálně tak si každý podepsat svůj výkres. odklady mě nikdy nezajímaly a nesledovala jsem je, nicméně ten rok, co byl předpošklák můj syn, byly ve školce (ne ve třídě) odklady dva - můj syn a ještě jeden kluk, oba srpnoví chlapečci a minimálně já předem věděla, že odklad budu žádat (a že ho dostane), příprava nepříprava. takže žádné hromadné odklady se na naší školce nekonaly, navzdory tomu, že ta příprava byla takhle minimální :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama