Synův vztah k babičce (tchyni)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sinorina
Povídálka 46 příspěvků 08.08.19 20:39
Chování a vztah k babičce

Ahoj, třeba jste se s tím také někdo setkal.
Mám pětiletého syna, od narození v přítomnosti babičky (tchýně) brečel a nechtěl s ní být. Pak to celkem šlo, ale poslední dobou se k babičce chová ošklivě, křičí, říká, že je blbá, neposlouchá. Já se pak dozvídám, že je rozmazlený, že ho neumím vychovat atd. Ale s mojí mámou takový problém nemá. Nepomáhá vysvětlovat, trestat.. nic. Prostě tchýni nebere. Ona je z něj prý úplně vyřízená, když tam má jet na hlídání tak je jí prý zle od žaludku. Bohužel teď přes prázdniny nemám možnost jiného hlídání, manžel doma zůstat nemůže.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
aknadar
Kecalka 487 příspěvků 08.08.19 20:50

To jako si dovolí říct babičce, že je blbá??? No zprava a zleva ať se vzpamatuje. Jako tohle bych nestrpěla, jednou by to zkusil a už by ji chytil.

Čičorečka
Závislačka 2667 příspěvků 08.08.19 20:51

Je jí zle od žaludku a přesto ho hlídá? Ta je hodná.

Jana206
Nadpozemská drbna 28357 příspěvků 08.08.19 20:53

Hlava by se mu otočila kolem své osy, kdyby to rekl. Nikde není psáno, ze musí mít k babickam stejně vřelý vztah, ale jednou je to babička, měl by ji respektovat.

Alušáček
Závislačka 3963 příspěvků 08.08.19 20:57

@sinorina Taky jsem svoji babičku nesnášela, byla to semetrika, ale takhle se chovat bych si nedovolila.. Kluk nedokáže vysvětlit proč nemá babičku rád, co mu vadí? Každopádně bych ho tam nedávala, o prázdninách fungují školky, příměstské tábory. K čemu se mají oba se sebou trápit…

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 08.08.19 20:59

@sinorina no řekla bych, že problém je v babičce, nemá respekt, ale pokud ho tam musíš dávat určila bych pravidla a tresty, pokud pravidla poruší… A klidně ať mu babička řekne, že ti jde volat, co zase provádí… Já jsem raznejsi, takze bych v klidu řekla babičce at mu dá klidně na zadek, nebo ho pošle do vedlejšího pokoje se uklidnit:wink:

On z ní tu slabost cítí, tak proto se tak chová… Druhá věc může být jak o ní doma mluvíte… On se pak třeba podle toho chová..

la_amanita
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 08.08.19 21:00
@Jana206 píše:
Hlava by se mu otočila kolem své osy, kdyby to rekl. Nikde není psáno, ze musí mít k babickam stejně vřelý vztah, ale jednou je to babička, měl by ji respektovat.

Stejně jako by rodiče měli respektovat, že tuhle babičku prostě rád nemá.

sinorina
Povídálka 46 příspěvků 08.08.19 21:01
@aknadar píše:
To jako si dovolí říct babičce, že je blbá??? No zprava a zleva ať se vzpamatuje. Jako tohle bych nestrpěla, jednou by to zkusil a už by ji chytil.

Dát mu přes pusu nepomáhá, on je trošku opožděný. Navíc když mu plácnu, tak bije opak venku děti se slovy, že když můžu já tlouct jeho, může i on je

kvaček
Extra třída :D 14131 příspěvků 08.08.19 21:03

Můj názor je takový, že jednu babičku může rád, víc, druhou mín, ale toto by si dovolit říkat neměl…
Nepřije mi, že je to něco o respektu, prostě takto staré dítě by mělo vědět, že určité věci se prostě neříkají…

sinorina
Povídálka 46 příspěvků 08.08.19 21:05
@welovefashion píše:
@sinorina no řekla bych, že problém je v babičce, nemá respekt, ale pokud ho tam musíš dávat určila bych pravidla a tresty, pokud pravidla poruší… A klidně ať mu babička řekne, že ti jde volat, co zase provádí… Já jsem raznejsi, takze bych v klidu řekla babičce at mu dá klidně na zadek, nebo ho pošle do vedlejšího pokoje se uklidnit:wink:On z ní tu slabost cítí, tak proto se tak chová… Druhá věc může být jak o ní doma mluvíte… On se pak třeba podle toho chová..

Mluvím o ní hezky, pokud ne, tak určitě ne před dětma. On ji právě nemá rád od narození, je na mě dost fixovaný a k nim musí jezdit hlavně beze mě. Tchýně nás tam všechny pohromadě nechce.

kvaček
Extra třída :D 14131 příspěvků 08.08.19 21:06

Radu, ale nemám, složitá situace, ale třeba můj názor, je takový, kdyby mi poprvní přišla babička- tchýně, že prostě kluk ji řekl, že je blbá, a křičí na něj, tak bychprostě s klukem hned rázně řešila že takto ne.. Rázně myslím, přísná domluva…
Ono jeslti se to pak podá, babička nemá autoritu, babička, to a ono, a pomalu se zasávat, tak je jasné, že si to dovolí, když cíti oporu, a pak si už na to zvykne, že takto mluví

sinorina
Povídálka 46 příspěvků 08.08.19 21:06
@kvaček píše:
Můj názor je takový, že jednu babičku může rád, víc, druhou mín, ale toto by si dovolit říkat neměl…
Nepřije mi, že je to něco o respektu, prostě takto staré dítě by mělo vědět, že určité věci se prostě neříkají…

ano to by měl vědět, ale on je myšlením trošku pozadu, je spousta věcí která mu moc vysvětlit nejde i když se o to snažíme

sinorina
Povídálka 46 příspěvků 08.08.19 21:08
@Alušáček píše:
@sinorina Taky jsem svoji babičku nesnášela, byla to semetrika, ale takhle se chovat bych si nedovolila.. Kluk nedokáže vysvětlit proč nemá babičku rád, co mu vadí? Každopádně bych ho tam nedávala, o prázdninách fungují školky, příměstské tábory. K čemu se mají oba se sebou trápit…

Když se ho zeptám, proč nemá babičku rád a proč se k ní tak chová, tak mi řekne, že neví. Bohužel školku teď v srpnu využívat nemůžu a příměstské tábory jsou od 8hod, já pracuji od půl sedmé.

sinorina
Povídálka 46 příspěvků 08.08.19 21:10
@kvaček píše:
Radu, ale nemám, složitá situace, ale třeba můj názor, je takový, kdyby mi poprvní přišla babička- tchýně, že prostě kluk ji řekl, že je blbá, a křičí na něj, tak bychprostě s klukem hned rázně řešila že takto ne.. Rázně myslím, přísná domluva…
Ono jeslti se to pak podá, babička nemá autoritu, babička, to a ono, a pomalu se zasávat, tak je jasné, že si to dovolí, když cíti oporu, a pak si už na to zvykne, že takto mluví

Já mu právě hned dala co proto, vysvětlovala jsem mu to, ale nevím kdy si budu moct ověřit jak moc domluva pomohla, protože už ho hlídat nechtějí a já ho tam v podstatě také dát nechci aby babička zbytečně „netrpěla“

kvaček
Extra třída :D 14131 příspěvků 08.08.19 21:11

@sinorina já to chápu, a samozřejmě ti nechci tady nakládat, ale já spíš myslím, že rodinné vazby jsou základ…
Nemluvím ted o tom, že vysvětlíš, že nemá někde brát hračku a nebo, že musí poděkovat a nevím co..
Porstě toto se neříká..
Aleono to je těžko.. prostě nedávno tu byly známý a jejich kluk zase říká babičce babico, když mu něco nedá.. A taky to bere vážně, a dědovi dědku.. a oni se tomu smějí, ale porst ěnevím nemělo by se to..
Situaci nezávidím, asi bude muse kluk vydržet.. pokud nemáš jiné možnosti

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama