Přišla jsem na nevěru své mámy

Anonymní
14.4.21 19:12

Přišla jsem na nevěru své mámy

Dobrý den, předem se chci omluvit, že se sem mezi vás takhle vměšuji, ale už opravdu nevím, kam si mám jít pro radu, takže budu vděčná za jakoukoliv odpověď.

Je mi 16 let a přišla jsem na to, že je máma tátovi nevěrná. Upřímně nevím, jak s touhle informací naložit, a abych se přiznala, tak mě to opravdu hodně zasáhlo. Chápu názory, že to není moje věc, a že je to věc rodičů, jenom bych ráda věděla, jak to mám řešit. Jestli říct mámě o tom, že to vím, nebo dělat že jsem to nikdy nezjistila… Fakt si nevím rady. Hodně mě to trápí. Už to vím asi tak čtvrt roku.
Oba rodiče miluji a nechci citově ublížit ani jednomu z nich.

Děkuji za Váš čas a za každou odpověď. Moc si toho vážím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63520
14.4.21 19:19

Promluvit s mámou.. Třeba o tom táta ví :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8158
14.4.21 19:29

Ono to nemusí být tak jak se může zdát, já zažila to samé, a pak jsem zjistila, že prostě už každý jsou jinde a oba mají jiné zájmy..
Já bych to neřešila s mámou, já neříkám, kdyby sama začala, jediné co bude, tak se bude omlouvat, vymlouvat, nebo zapírat, případně se pohádáte, co ti je do toho, a máte dusno..
Já jsem si o tom s mámou promluvila, až jsem byla starší, nejsem si jistá, že by to chtěla rozebírat s 16 dcerou..
Ono je to na tobě, ale zpět to vzít nejde.. MOžná bych počkala co z toho bude dál..já třeba neměla odvahu přijít ani za jedním, že vím, že se tam a tam scházejí.. Na dokonalou rodinu si už nehráli, a le zase mě bylo blbé, řešit nmapř s tátou, kde jezdí večer, dkyž neni máma doma. Když jsem měla zrhuba 18 let, tak máma sama mi řekla, že to tak nějak neklape a rozebraly jsme to… Možná bych se mámy zeptala, jeslti se něco neděje,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10051
14.4.21 19:35

Jestli říct nebo neříct matce - to závisí na její povaze. Aby se ti nemstila za to, že to víš.
Takže pokud je matka normální nehysterický typ, můžeš s ní promluvit, možná se dozvíš, proč to dělá a třeba se tě zeptá, co bys řekla na to, kdyby se s tátou rozvedla, že je s ním kvůli vám - dětem. Protože je dost pravděpodobné, že matka nějaký důvod má. Jenom to může být dost citlivé téma a nebude se jí chtít říct všechno.
Nečekej, že s tím přestane.
A může to být tak, že mají s tátou dohodu a jedou si každý na sebe, protože rozvod a dělení společných majetků + dohady kolem dětí se jim nechce absolvovat. Chuť na sex je tak jako tak časem přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14297
14.4.21 19:39

Já bych to své mamce řekla i v těch 16, ale ta moje má povahu, že by se s ní o tom dalo v klidu mluvit. To musíš posoudit ty jak by se mohla zachovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 19:42

Byla jsem v podobně situaci, mě teda už bylo 18,ale s rodiči jsem ještě žila… S nikým jsem to neřešila, s mámou žádný extra vztah nemám, tak se mi to s ní nechtělo rozebírat.. nakonec se s milencem rezesli a naši jsou spolu, řekla bych celkem spokojený.. záleží asi fakt na tom, jaký vztah máš s mámou a jak moc tě to trápí… Držím palce, je to blbá situace :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
8865
14.4.21 19:55

Prvně bych se zamyslela, jestli opravdu vím, že se jedná o nevěru. Jsi skoro dospělá, některé věci jsi zažila jiné ne. Je možné, že se mýlíš v úsudku, byt to pro tebe, jakou mladou slečnu, vypadá jasně. Pokud si s mámou věříte a máte se rády, běžně spolu probíráte velká témata, tak se zeptej konkrétně na to, co jsi viděla, slyšela, četla, někdo něco říkal…a uvidíš, co řekne. Např. “mami, včera jsem tě zahlídla jít s nějakým pánem a drželi jste se, co to bylo?”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7435
14.4.21 20:12

Já myslím, že člověk by měl být schopný se svými nejbližšími komunikovat cokoli. Mě by mrzelo, kdyby se moje dcera něčím trápila a nepřišla za mnou. Vůbec si nedovedu představit, že se nic neřekne. Teda dovedu, zažila jsem to u svých rodičů, kdy jsme všichni věděli, jen se o tom nikdy nemluvilo a trauma z toho mám doteď, otec pro mě absolutně přestal být morální autorita, když mě „plísnil“ za chování, zatímco on… Věřím, že kdyby to s náma komunikovali na rovinu i s tím, že je to mezi nima, tak jsem to vnímala jinak :nevim:

Já nejsem ten typ, který by v sobě vydržel dlouhodobě něco dusit. Je mi líto, že jsi v takové situaci. Asi záleží, jaký máš s mámou vztah. A taky je možnost, že když to „bude venku“ odváží se máma rozvodu apod., to by na tebe rovněž mělo dopad :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
14.4.21 20:38

Představil jsem si situaci, kdy matka v noci vytýká dceři opožděný příchod o 1/2 hodiny a mírnou opilost a z dcery vylétne: „od tebe to teda sedí, ty která…“, tak nějak jsem na straně dcery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24147
14.4.21 21:15

@Luboš P Já si třeba nedovedu představit, že bych na mámu vyhrkla, že vím, že spí se sousedem…
Zakladatelkou, jaké je jinak ovzduší v rodině? Děti ti vycítí, když to neklape…ty si toho nevidíš, nevíš, jestli je to vzájemná dohoda, nebo co v tom je. Já osobně bych ti asi spolkla, jen bych si začala víc všímat, jak to rodiče mají, a kdybych zjistila, že se trápí, tak pak bych za mámou možná došla a řekla jí ti, že ti vím, a že vidím, tě se oba trápí a jestli to nechtějí nějak rozseknout. Jinak bych se do toho nemontovala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
14.4.21 23:23

Já bych si s mámou promluvila, řekla jí, že o tom vím a zajímalo by mě, jak to bude řešit dál. Jste rodina, ty jsi taky součást rodiny a máš tedy právo vědět, co se děje. Žádné,,je to mezi rodiči".

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
15.4.21 09:04

Hmm, tak to nevim teda, co bych delala na tvem miste…ale, asi bych mlcela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10963
15.4.21 09:08

Já si myslím, že je lepší se do ničeho neplést. Ty do vztahu svých rodičů nevidíš a nevíš, jaký má tvá matka k takovému jednání důvod. Pokud budeš štourat, také se může stát, že rozpoutáš něco, co tě potom bude sakra mrzet. Pokud jsou tví rodiče pro tebe dobrými rodiči, tak tohle nech být. Oni si to vyřeší, pokud budou potřebovat sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
15.4.21 10:47

Já bych se mamky v klidu zeptala, jestli je to pravda. Proč to dělá a že je ti to vůči tátovi nepříjemné. Normálně bez scén.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat