Příspěvek doplatek na bydlení - jak to bude s přítelem?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
Na příspěvek ne, na doplatek ano, pokud byste měli nárok, ale to byste museli brát hmotku ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Příspěvek na bydlení je „sociální“ dávka, v potaz se berou jen ti, co mají nahlášený trvalý pobyt, nikdo nechodí na kontrolu, doloží se jen příjem a výdaje za bydlení.
Doplatek na bydlení je dávka hmotné nouze, a vyplácí se jen lidem v hmotné mouzi, tam už chodí kontroly a kontrolují i jestlinemáte něco pěkného dražšího, co by se mohlo prodat.
Takže u tebe příspěvek na bydlení, pokud zvládneš stěhování a nahlášení TP ještě teď v prosinci, tříměsíční lhůta poběžíod ledna, v dubnu už můžeš žádat.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
U příspěvku na bydlení je důležité TP (bohužel). doplatek na bydlení je součástí hmotné nouze, tam by byl posuzován i on.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tý brďo, že bych doma navrhla rozvod?
TP máme každý jinde, a aspoň bychom ze státu něco vytřískali… ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@pralinka2727 píše:
Tý brďo, že bych doma navrhla rozvod?TP máme každý jinde, a aspoň bychom ze státu něco vytřískali…
nemusíš být rozvedená, nemusíš mít stanovené alimenty, jen prostě TP jinde, taková malá velká černá díra.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@terinka4444 píše:
nemusíš být rozvedená, nemusíš mít stanovené alimenty, jen prostě TP jinde, taková malá velká černá díra.
jojo dokonce může normálně říct že spolu bydlí a třeba že on má plat sto tisíc ![]()
- Citovat
- Upravit
@pralinka2727 : když to tady ctu, tak bych taky mela nárok na příspěvek na bydleni, pritel ma tp jinde.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@pralinka2727 pořád slibují, jak to změní a prd
blbě nastavené. Však zažádej, jestli jsi na rodičáku ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@myskalucka píše:
@pralinka2727 : když to tady ctu, tak bych taky mela nárok na příspěvek na bydleni, pritel ma tp jinde.
to asi jo no, klidně mi pošli výdaje, příjmy atd, vypočtu ti to ![]()
- Citovat
- Upravit
@Babišovka prosím tě, v podpoře v nezaměstnanosti se asi neorientuješ, že?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@terinka4444 v tom moc ne tak raději radit nebudu ať neporadím blbě, není to můj úsek
![]()
- Citovat
- Upravit
Dobry vecer,
stehujeme se s pritelem a MYMI dvema detmi do pronajmu, kde je mozne si udelat trvale bydliste. Pritel si ho delat nehodla, ma ho doma u rodicu. Ja s detmi, pokud se nechci napsat na urad budu nucena si ho udelat tam.
Jde mi o to, jak to v tomto pripade je s doplatkem na bydleni nebo prispevkem ( moc se v tom nevyznam). Bude se i pres vyse uvedenou situaci brat pritel jako osoba spolecne nosuzovana nebo ne?
Zadat predpokladam mohu az po 3 mesicich.