Příspěvek doplatek na bydlení - jak to bude s přítelem?

Anonymní
28.11.14 19:32

Prispevek doplatek na bydleni - jak to bude s pritelem?

Dobry vecer,
stehujeme se s pritelem a MYMI dvema detmi do pronajmu, kde je mozne si udelat trvale bydliste. Pritel si ho delat nehodla, ma ho doma u rodicu. Ja s detmi, pokud se nechci napsat na urad budu nucena si ho udelat tam.
Jde mi o to, jak to v tomto pripade je s doplatkem na bydleni nebo prispevkem ( moc se v tom nevyznam). Bude se i pres vyse uvedenou situaci brat pritel jako osoba spolecne nosuzovana nebo ne?
Zadat predpokladam mohu az po 3 mesicich.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31672
28.11.14 19:36

Na příspěvek ne, na doplatek ano, pokud byste měli nárok, ale to byste museli brát hmotku :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
28.11.14 19:37

Příspěvek na bydlení je „sociální“ dávka, v potaz se berou jen ti, co mají nahlášený trvalý pobyt, nikdo nechodí na kontrolu, doloží se jen příjem a výdaje za bydlení.
Doplatek na bydlení je dávka hmotné nouze, a vyplácí se jen lidem v hmotné mouzi, tam už chodí kontroly a kontrolují i jestlinemáte něco pěkného dražšího, co by se mohlo prodat.

Takže u tebe příspěvek na bydlení, pokud zvládneš stěhování a nahlášení TP ještě teď v prosinci, tříměsíční lhůta poběžíod ledna, v dubnu už můžeš žádat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
28.11.14 19:38

U příspěvku na bydlení je důležité TP (bohužel). doplatek na bydlení je součástí hmotné nouze, tam by byl posuzován i on.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3337
28.11.14 19:45

Tý brďo, že bych doma navrhla rozvod? :think: TP máme každý jinde, a aspoň bychom ze státu něco vytřískali… 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Babišovka
28.11.14 19:46

Holky radí správně :potlesk:

  • Citovat
  • Upravit
Babišovka
28.11.14 19:46

@pralinka2727 můžete být svoji ;)

  • Citovat
  • Upravit
69235
28.11.14 19:47
@pralinka2727 píše:
Tý brďo, že bych doma navrhla rozvod? :think: TP máme každý jinde, a aspoň bychom ze státu něco vytřískali… 8o

nemusíš být rozvedená, nemusíš mít stanovené alimenty, jen prostě TP jinde, taková malá velká černá díra.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Babišovka
28.11.14 19:51
@terinka4444 píše:
nemusíš být rozvedená, nemusíš mít stanovené alimenty, jen prostě TP jinde, taková malá velká černá díra.

jojo dokonce může normálně říct že spolu bydlí a třeba že on má plat sto tisíc ;)

  • Citovat
  • Upravit
8112
28.11.14 19:57

@pralinka2727 : když to tady ctu, tak bych taky mela nárok na příspěvek na bydleni, pritel ma tp jinde.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3337
28.11.14 19:58

@terinka4444 @Babišovka tak to jsem teda v šoku :-O

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
28.11.14 20:00

@pralinka2727 pořád slibují, jak to změní a prd :zed: blbě nastavené. Však zažádej, jestli jsi na rodičáku :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Babišovka
28.11.14 20:01
@myskalucka píše:
@pralinka2727 : když to tady ctu, tak bych taky mela nárok na příspěvek na bydleni, pritel ma tp jinde.

to asi jo no, klidně mi pošli výdaje, příjmy atd, vypočtu ti to :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
69235
28.11.14 20:03

@Babišovka prosím tě, v podpoře v nezaměstnanosti se asi neorientuješ, že?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Babišovka
28.11.14 20:05

@terinka4444 v tom moc ne tak raději radit nebudu ať neporadím blbě, není to můj úsek :nevim: :kytka:

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat