Příspěvek na bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
belavue
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 04.12.09 13:30
Příspěvek na bydlení

Ahojky,
Máte někdo zkušenosti? Nebo pobírá nějaká maminka příspěvek na bydlení? A za jakých podmínek se získává? Díky za každou radu

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 04.12.09 14:09
terinka4444
Hvězda diskuse 68571 příspěvků 09.01.14 08:34

Ahoj, udělejte si popcorn, musím se chca nechca zeptat. Kdyby někdo věděl fakt, ideálně někdo, kdo se v tom pohybuje, protože kalkulačky mi hážou různá čísla. Předpokládám, že bude veselo. Už jsem se ptala v minulé diskuzi, přes příspěvky k popcornu nikdo nezareagoval a já to potřebuji vědět. Dostat toho člověka na úřad jekrapet složité, abychom to organizovali jen tak kvůli pokusu. Tak přímo dotaz. Jeden dospělý člověk, dvě děto jedno do šesti a jedno nad šest let. Bydlí ve svém domečku, kuchyň a dva pokoje a sociálka, to asi nemá vliv.Obec malá, do těch 9999 obyvatel. Příjem má ID a přídavky cca 8000 plus minus pár korun. Doteď mě varianta nějakého příspěvkuna bydlení vůbec nenapadla, páč má vlastní dům, ale z odkazů minulé diskuze jsem na vážkách, jak se to tedy započítává? Elektřina je jasná, topí na tuhá paliva, co s tím? Prostě se jednou za čas objedná uhlí, jak dojde, objedná se nové. Je to na klasický prodejní paragon.
tady jsem vyčetla •Náklady na bydlení tvoří u nájemních bytů nájemné a náklady za plnění poskytované v souvislosti s užíváním bytu, u družstevních a bytů vlastníků srovnatelné náklady, vyčíslené v zákoně o SSP. Plus u všech bytů náklady za energie, vodné a stočné, odpady, vytápění. Pro nárok a výši příspěvku se berou v úvahu průměrné náklady zaplacené za předchozí kalendářní čtvrtletí.

Je to tohle? podle této kalkulačky http://www.kurzy.cz/…-na-bydleni/ musím doplnit měsíční náklady na bydlení, které se tedy podle tohoto http://zakony.kurzy.cz/…paragraf-25/ vypočítají u vlastního bydlení tak, že se z té tabulky v odstavci b vezme hodnota za tři lidi 3284, k tomu z odtsavce c, za tuhá paliva 1230, připočte se k tomu 1000 elektřina podle složenky a měsíční náklady na bydlení ve vlastním pro tři lidi jsou tedy 3284+1230+1000? Nebo to počítám blbě?

Ivuša.Nen
Ukecaná baba ;) 2121 příspěvků 09.01.14 09:42

My kdyz sme zkouseli takY zadat o prispevek navbydleni, tak sme dostali papir na vyplneni, kde sme uvedli pocet lidi v domacnosti, nase prijmy, zaskrtli vlastni vlastnictvi, zpusob vytapeni na tuha paliva( tam se nepise cifra, je to koeficient pro vsechny stejnej +- takze nevim kolik to je ),kolik elektrina, voda, odpady a vse papirove dolozit. takze co si nedopocitas je to topeni

Ivuša.Nen
Ukecaná baba ;) 2121 příspěvků 09.01.14 09:43

Topeni muze byt 2000 nebo 4000…kdo vi :nevim:

mili84
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 11.01.14 19:25

@terinka4444 já teda jen můžu dodat, že ty tuhá paliva proplácí celá- to si pamatuju, že došli s paragonem a vždy se jim to proplatilo. A pak záleží na tom, kde bydlí-byla ještě tabulka, kde podle kraje tuším bylo kolik procent z jejich příjmů má pokrýt jejich náklady (příklad-Praha-cca 30%-teď střílím, příjem cca 15000, tzn. že náklady doplácí socka do těch 5tis., vše nad je bráno jako nadstandard).

pipa.k
Povídálka 44 příspěvků 12.01.14 00:46

http://www.penize.cz/…k-na-bydleni tady je spolehlivá kalkulačka, vytápění pevnými palivy se započítává paušálem podle počtu osob.

LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 09.05.14 16:56

Achuj cholky chtěla bych se optat zda sociálka proplácí dřevo. Topím doma krbem. příspěvek na bydlení mám schválený. Pokud ano, jak to funguje. Předem děkuji za odpovědi ;)

Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 09.05.14 18:10

Já myslím, že neproplácí jako takové (na účtenky), mají na to nějaké paušály.

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 09.05.14 18:31
@LayLi píše:
Achuj cholky chtěla bych se optat zda sociálka proplácí dřevo. Topím doma krbem. příspěvek na bydlení mám schválený. Pokud ano, jak to funguje. Předem děkuji za odpovědi ;)

Podle mého je to zahrnuto v tom příspěvku na bydlení. :mavam:

LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 10.05.14 20:55

Dekuji holky za info :) @BAZÁREK ANGIE no jako zahrnuto asi tezko kazdy v podnajmu nema naklad navic formou drivi ;)

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 11.05.14 11:32
@LayLi píše:
Dekuji holky za info :) @BAZÁREK ANGIE no jako zahrnuto asi tezko kazdy v podnajmu nema naklad navic formou drivi ;)

Myslela jsem to tak, že když žádáš o příspěvek na bydlení, uvádíš tam všechny výdaje s tím spojené /nájem, energie, palivo atd… /takže i dřevo ne?
Každému se to počítá podle toho co má za skutečné výdaje, není to paušálem, takže pokud uvedeš dřevo, bude se ti to do toho počítat.

pipa.k
Povídálka 44 příspěvků 11.05.14 12:11

Cituji zákon:
Výše částek, které se započítávají za pevná paliva podle § 25 odst. 1 písm. c) zákona, činí pro období od 1. ledna 2014 do 31. prosince 2014 za kalendářní měsíc:

Počet osob v rodině podle § 7 odst. 5 zákona:
jedna osoba 687 Kč
dvě osoby 940 Kč
tři osoby 1 230 Kč, čtyři a více osob 1 520 Kč

Do formuláře se uvádí způsob vytápění, pokud uvedete pevná paliva, započítá se to na příspěvek na bydlení paušálem podle počtu osob.

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 11.05.14 12:14
@LayLi píše:
Dekuji holky za info :) @BAZÁREK ANGIE no jako zahrnuto asi tezko kazdy v podnajmu nema naklad navic formou drivi ;)

A to jako myslíš, že ostatní si doma netopí? :mrgreen: Prostě to spadá do nákladů na vytápění… ;)

Klaudinka88
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 11.05.14 12:39

Zdravím holky..Asi hloupý dotaz, ale můžu si zkusit po porodu zažádat o příspěvek na bydlení, když "Bydlím s přítelem v MĚSTSKÉM BYTĚ-ten je psaný na nájemce-přítele a ten tady má trvalý pobyt. Já jsem uvedena pouze jako přítelkyně platící služby…Ale trvalé bydliště tady nemám..
Slyšela jsem, že se dá udělat nějaká smlouva atd atd, ale absolutněse vtomnevyznám. Nemáte některá zkušenost?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Česko, dílna všech coverů: Další verze hitu Být stále mlád Mareše a Gotta boduje

Jak se dělají hity v Česku? Zrecyklujte úspěšnou zahraniční melodii, dejte jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >