Příspěvek na školní pomůcky

2518
29.6.06 12:21

Příspěvek na školní pomůcky

Ahoj holky,

koukala jsem, jestli tu náhodou tohle téma není a bohužel jsem nic nenašla.
Jak je to s příspěvkem na školní pomůcky? O tuto dávku se musí na OSSP žádat, nebo ji pošlou automaticky? Na stránkách MPSV jsem se dočetla, že na ni má nárok každý, komu byl v měsíci květnu vyplacen přídavek na dítě - sice beru „jen“ 241,–Kč. Závisí to na výši PND? A do kdy se musí žádat?

Nechtěla bych vypadat jako blbec, ale zase si myslím, že nechat to státu, když si platím daně… no, nevím.

Moc děkuju za odpovědi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1450
29.6.06 12:58

Ahoj, řeknu ti jen moji zkušenost, protože nevím, jestli to tak platí úplně všude. Musela jsem na sociálku, tam mi dali formulář s tím, že musím ještě přiložit Rozhodnutí o přijetí ke školní docházce, ale musí mít razítko o nabytí právní moci, to mi tam prskla ředitelka školy a tot vše, na přídavky se mě nikdo neptal, tak asi tak :wink: Jo a nejdřív mě strašili, že se má žádost podat do konce června, ale snad to jde do konce roku, ale jistě to nevím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
29.6.06 15:49

Ahoj,
je to přesně takhle.Musíš jít na sociálku,vzít formulář, doložit to Rozhodnutí,kde musí být nabytí právní moci (!).Když tam není,tak jít do školy, která dítě přijímá.Vím,že některé dávky vyplatí pouze 3 měsíce zpětně, jinak ztrácíš nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
29.6.06 16:15

ahoj
holky mají pravdu musíš si zajít na sociálku tam vyplníš formulář, doložíš papír ze školy , že jste byli přijati tan si okopírovala a řekla že to příjde v červenci s přídavkama, mě řekli,že se musí žádat v červnu, ale nevím jak je to protože mě taky říkala, že na to stejně nemají ještěprogram v počítači tajže si myslím, že to budou dávat i spětně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama