Příspěvky a invalidní důchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 01:22
Příspěvky a invalidní důchod

Dobrý den prosím vás o jaké příspěvky bych měla nárok s invalidním důchodem jako matka samoživitelka když ID dělá 9000,– :nevim: :nevim: netvrdím že si po rodičovské nechci najít brigádu nebo tak ale přece jen mě to zajímá do budoucna… :think:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 01:24

Invalidní důchod je 3. Stupně

Jana206
Nadpozemská drbna 27812 příspěvků 09.01.19 04:23

To záleží na celkovych vydajich a nakladech na bydlení. Po odečtení primerenych nákladů na bydlení musí zbýt castka na živobytí. Ale je tam dost proměnných, velikost bytu musí být primo úměrná počtu osob, které v nem žijí, musíš uplatnit narok na výživné, jinak vetsinou dostanes jen existenční minimum…Nejprve musis uplatnit narok na dávky státní socialni podpory, az potom hmotná nouze. Není to jednoducha odpověď, přesně to tu nikdo nespočítá. Duchod je příjem, přiznává se a započítává. Muzes zadat o cokoliv, co existuje.

lasička1
Echt Kelišová 8258 příspěvků 09.01.19 07:40
@Anonymní píše:
Dobrý den prosím vás o jaké příspěvky bych měla nárok s invalidním důchodem jako matka samoživitelka když ID dělá 9000,– :nevim: :nevim: netvrdím že si po rodičovské nechci najít brigádu nebo tak ale přece jen mě to zajímá do budoucna… :think:

Třeba po rodičovské už nebudeš sama.Najdeš si partnera a vše bude jinak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 11:38

@Jana206
Aha, no mě to zajímá jelikož určitě s partnerem půjdem od sebe dřív nebo později, bohužel s prací na id je to trochu složitější no… Tak aby mi potom na sociálce neřekli po skončení rodičovské že mám vysoký příjem i na příspěvek na bydlení :think:

Jana206
Nadpozemská drbna 27812 příspěvků 09.01.19 15:05
@Anonymní píše:
@Jana206
Aha, no mě to zajímá jelikož určitě s partnerem půjdem od sebe dřív nebo později, bohužel s prací na id je to trochu složitější no… Tak aby mi potom na sociálce neřekli po skončení rodičovské že mám vysoký příjem i na příspěvek na bydlení :think:

Tak ID se samozřejmě pro účely všech dávek započítává v plné výši. Tím,že je to 3. stupeň,Tě nikdo do práce nutit nebude. A z mého pohledu je toto pěkný binec,protože potom nejsou místa pro zdravé lidi,když mají pseudoinvalidé zájem o práci. Zaměstnávání lidí s 1. a 2. stupněm ID je v pořádku. Jestli to je nebo není moc záleží na spoustě faktorů,vše se odvíjí od životního minima,které musíš mít zajištěno. Ale jsou určité normy,třeba přiměřené náklady na bydlení,nikdo Ti nebude platit bydlení ve vile s jedním dítětem.

Tady Ti to nikdo přesně nespočítá,i kalkulačky na netu jsou orientační. Abys zjistila,co a jak,musíš si podat žádost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 17:59

@Jana206
Tak k tomu pseodoivalidnimu důchodu se vyjadřovat nebudu, a když sme v 2+1 za 8500,– tak se nediv že se zajímám, mimo to já o žádnou vilu nestojím a děti mám 2.
S ID i 3stupně si můžu přivýdělat ale jen určitou sumu a pouze někde vzhledem k nemoci.

lasička1
Echt Kelišová 8258 příspěvků 09.01.19 20:17
@Anonymní píše:
@Jana206
Tak k tomu pseodoivalidnimu důchodu se vyjadřovat nebudu, a když sme v 2+1 za 8500,– tak se nediv že se zajímám, mimo to já o žádnou vilu nestojím a děti mám 2.
S ID i 3stupně si můžu přivýdělat ale jen určitou sumu a pouze někde vzhledem k nemoci.

Výše výdělku není omezená.Seš omezená jen tím co můžeš a nemůžeš dělat.Např.známá měla invalidní důchiod 3.stupně na kyčle-jedna operovaná,druhá hodně špatná-ale pracovala dál jako učitelka na základní škole.Určitě by neprošla jiná práce,kde by chodila,stála,zvedala těžká břemena.
A invadlidní důchod třetího stupně-pokud ho nyní někdo má-tak je opravdu nemocný.Nikde ho nedají pseudonemocným.A naopak i nemocným ho snižují na 2.či 1.stupeň.Takže věřím,že si opravdu nemocná.

Váš příspěvek
Reklama