Studium a mateřství ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 21:15
Studium a materstvi ?

Ahoj, mam otazku na maminky studentky nebo byvale studentky. Loni na jare jsem dokoncila mgr. studium, ale budouci uplatneni v nem moc nevidim ( rekla bych, ze teoreticky se da vystudovat vsechno). Letos v lete, pokud vsechno dobre dopadne, mam mit male. Premyslim o tom, ze bych si podala prihlasku na farmacii, da se to i s mimcem zvladnout? Nejde o prednasky, ale seminare a cviceni, kde je dochazka zrejme povinna? Diky za nazory. Jen bych dodala, ze jsem zvykla se ucit, predchozi studium to vyzadovalo, i kdyz slo o humanitni obor.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19005 příspěvků 07.01.19 21:20

Marně přemýšlím, co vede lidi k tomu, aby vyhazovali čas a peníze za studium něčeho, co jim k ničemu není a pak s dítětem začínali studovat něco vážně. Jako zvládnout se to asi dá při zapojení všech členů rodiny, ale je to těžké období, při kterém ti utečou ty nejhezčí chvíle v životě tvého dítěte.

Šarlota4
Extra třída :D 10302 příspěvků 07.01.19 21:26

Kdyz budes mit hlidani, tak asi jo. Zrovna farmacie je jedna z nejnarocnejsich.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 21:27

Záleží na tom,jestli budes chtít kojit a podle potreby nebo jestli budes schopna se odstrihout od tak maleho miminka. Za mě ten první rok nemyslitelne.Ditko má 15 měsíců,studuji od jeho narozeni,ale ve skole jsem bez nej nebyla jeste ani jednou,na prednasky chodim vzdy jen chvilku i s ditetem,zkousky mám vsechny,praxe odkladam,studium si prodlouzim. Predmety jsem si seskladala tak,ze cokoliv povinneho O az kolem dvou let.Ditko to není první,nechci od dětí,studium mi za to nestojí. Mám to jako relax.

e008
Závislačka 3379 příspěvků 107 inzerátů 07.01.19 21:29

Nikdy nevis, jak narocne budes mit dite. Prvni byl urvanec do 8m, bez hlidani, ze zacatku jsem se nestihala ani najist, pozdeji byla desna psychika. Druhe dite zase potrebovalo intenzivne cvicit vojtovku a nejedlo. Ani z jednim bych prvni rok studovat nezvladla, pozdeji snad jen s pravidelnym hlidanim. Ale jsou i bezudrzbove deti, ale dopredu to nikdo neodhadne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 21:32
@hanka.br. píše:
Marně přemýšlím, co vede lidi k tomu, aby vyhazovali čas a peníze za studium něčeho, co jim k ničemu není a pak s dítětem začínali studovat něco vážně. Jako zvládnout se to asi dá při zapojení všech členů rodiny, ale je to těžké období, při kterém ti utečou ty nejhezčí chvíle v životě tvého dítěte.

Pokud bydlí v univerzitnim městě nebo jeho blizkosti jako ja,studium zase tolik nestojí. Jen tištění skript,sem tam nejaka ucebnice. Vetsinu zkousek mám na první termin z krku,opakovaně se tam nevracim. Vyuka 4 az 6 dní za semestr. Ale studuji obor,který me zajímá,navazuje na me maturitni vzdělání i placene pomaturitni.
Studovat farmacii si nedovedu představit.

harim
Kecalka 141 příspěvků 07.01.19 21:41

NO, já bych Ti to nedoporučovala - farmacie je na nic - znám manžele oba mají VŠ Farmacii a oba prakticky nezaměstnatelný za slušné peníze - ono v lékárnách, co jsou v nák. centrech už nechtějí farmakologa, ale obyč. prodavače a podle toho ho platí. On se tenkrát rozhodoval mezi farmacií a medicínou - teď si rve vlasy.
Nevím, co máš za obor, ale jsi vysokoškolák a pro ty je práce dost. Pokud bys třeba chtěla učit, tak chápu dodělat si ped. minimum ap. Ale další školu?

Medičkaa
Kecalka 227 příspěvků 11 inzerátů 07.01.19 21:42

Tak já připojím svojí zkušenost z medicíny (myslím že s docházkou na semináře i objemem učiva je to tam stejné jako na farmacii). Syn se mi narodil v polovině posledního ročníku a ještě jsem si dala roční odklad. Neuměla jsem si představit od tak malého miminka odcházet každý den na několik hodin. Teď se začínám učit na poslední dvě státnice a zase je to šílený protože už je hrozně akční a můžu se učit jen večer když usne. Když k tomu přičtu noční kojení a péči o dítě a domácnost je to dost záhul. A to jsem syna plánovala už dřív ale zpětně jsem ráda že to dopadlo takhle protože jinak bych to asi nezvládla. Ale mám spolužačky které s mimčem zvládly třeba 3 roky školy a ani nic nepřerušovaly. Takže asi určitě to jde ale chce to velkou podporu rodiny i partnera, samozřejmě i finanční zajištění rodiny atd. Ale já osobně mám už teď výčitky že objetuju pár měsíců synova dětství svému studiu místo abych si to s ním užívala…

pomme
Stálice 71 příspěvků 07.01.19 21:48

Záleží dost na tom jakou máš podporu ze strany rodiny a přátel. Na těchto školách je spousta povinných cvičení atd., kde budeš potřebovat hlídání. A pak taky praxe. Přímo z farmacií nevím, ale na lékařské fakultě jsme měli tři týdny praxe v kuse a během roku chodili dvakrát týdně na praxe do nemocnic. Obor farmacie z voš jsem si chtěla kvůli práci při rodičáku dodělat, ale množství praxe mě odradilo. Nemám žádné hlídací babičky atd…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 21:54

S praxi bych mela minimalni problem, jelikoz mame rodinnou lekarnu. Spis mi jde o casovou narocnost v prubehu semestru. Nevadi mi ucit se mesic v kuse, ale vubec si nejsem jista prubehem roku.

Kazdopadne diky za vsechny nazory ;)

Lianys
Kecalka 289 příspěvků 07.01.19 21:56

Tak já mám taky zkušenost z medicíny a myslím, že z velké části to je o plánování. Od dítěte chodím od jeho 3m na 3 dny ze 14 (teď třeba mám po-ut-ut) na dopoledne, hlídání pokryje manžel, dělá na směny, takže se to dá, za rok a půl jsem hlídání (Jakoze babičky a tak) nepotřebovala (a neměla) ani jednou. Zkoušky dál zvládám na první dobrou, učím se výhradně když malý spí, přes den se mu věnuji. Od 2,5 mu přibydou 2 dopoledne v tydnu v soukromé školce, protože pak už budu mít výuku po-pá a nemůžu to nijak rozložit. Výčitky kvůli tomu nemám, spousta maminek musí do práce dřív než ve 3 letech dítka a 2,5 není nic hrozného. Je to mé první dítě, tak neporovnám, ale všichni kolem mi říkají, že je hrozně aktivní, že jejich děti tak náročné nebyly. Takže se dá, dá se kde co.

pomme
Stálice 71 příspěvků 07.01.19 22:04
@Anonymní píše:
S praxi bych mela minimalni problem, jelikoz mame rodinnou lekarnu. Spis mi jde o casovou narocnost v prubehu semestru. Nevadi mi ucit se mesic v kuse, ale vubec si nejsem jista prubehem roku.Kazdopadne diky za vsechny nazory ;)

Tak zkusit to můžeš, v tom Ti nikdo nebrání a sama uvidíš, jak to půjde zvládat. Vím o jedné slečně, ta hodila na přednášky i s miminkem. Tehdy mě to nenapadlo, ale to dítě nikdy nebrečelo a nerušilo. :) S mým synem nepředstavitelné.
Držím palce, člověk by měl dělat to co ho baví a jestli se vidíš v rodinné lékárně, jdi si za tím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 22:10
@Anonymní píše:
S praxi bych mela minimalni problem, jelikoz mame rodinnou lekarnu. Spis mi jde o casovou narocnost v prubehu semestru. Nevadi mi ucit se mesic v kuse, ale vubec si nejsem jista prubehem roku.Kazdopadne diky za vsechny nazory ;)

Tak v tom pripade bude nejlepší podívat se na stranky školy,kde chces studovat,určitě tam budou rozvrhy a planovane praxe,obrazek si udeláš. Dal už je to na Tobě a jak to citis. Je i moznost,ze by ses dostala a hned po zapise pozadala o přerušení studia,krátce po narození dítěte,takze bys vlastne nastup o rok odložila,kdybys v létě cítila,ze od miminka nechceš. Držím pěsti,at se rozhodnes správně :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 22:15
@Anonymní píše:
Ahoj, mam otazku na maminky studentky nebo byvale studentky. Loni na jare jsem dokoncila mgr. studium, ale budouci uplatneni v nem moc nevidim ( rekla bych, ze teoreticky se da vystudovat vsechno). Letos v lete, pokud vsechno dobre dopadne, mam mit male. Premyslim o tom, ze bych si podala prihlasku na farmacii, da se to i s mimcem zvladnout? Nejde o prednasky, ale seminare a cviceni, kde je dochazka zrejme povinna? Diky za nazory. Jen bych dodala, ze jsem zvykla se ucit, predchozi studium to vyzadovalo, i kdyz slo o humanitni obor.

mám aktuální zkušenost, ještě v těhotenství jsem se zapsala na bakalářký obor ale dálkové studium (je to stylem, že máme jednou měsíčně přednášky a pak zkoušku), než jsem porodila tak jsem si stihla udělat 2 zkoušky a pak přerušila. Teď jsou malé 3 měsíce a já přemýšlím, zda pokračovat nebo ještě přerušit. Mateřství je záhul i když máš hodné miminko, už jen po psychické stránce. Ale pokud máš podporu rodiny, tak jdi do toho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 22:18

Taky nevidím nic špatného na tom doplnovat si vzdělání i s ditetem,plnit si svůj sen. Ne vždy se clovek v 15 rozhodne správně,nekdy se mine povoláním. A ne vzdy kolem toho skáče celá rodina. Ja mám jen doprovod na zkousky,jinak vse zvladam s více detmi sama.I kdyz sama za sebe říkám,nechci od dětí,takze do skoly,kde je vyzadovano hodně praxe,bych nešla. Vzdy se mi to ale povedlo naplanovat tak,ze nejmladsi dítě bylo dvouleté a mimino ještě nebylo ;) Nevím,kdy budu pracovat,ale studium mi rozsiruje obzory,poznala jsem hodně fajn lidí atd.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >