Příspěvky těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lesanka22
Povídálka 38 příspěvků 04.11.18 10:22
Příspěvky těhotenství

Ahoj mám dotaz, čekám miminko (prvorodicka), mám sice pritele, ale každy žijeme jinde jelikož stavíme barák. Ja s dítětem budu nějaký čas bydlet u rodičů..o co vše si mohu zažádat? Na co vše mám nárok? Mám na sociálně uvést ze jsem samoživitelka? Ale to by zas nemohlo mít dítě otce v rodném listu ze? A vubec obecně co vše je potřeba zařídit zažádat na úřadech? Děkuji jsem docela ztracena

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Jogrr
Závislačka 4340 příspěvků 04.11.18 10:29

@Lesanka22 a proc chces zdimat stat?

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 04.11.18 10:30

Nechapu. I kdyz bydlite jinde, tak snad bude pritel zivit tebe a dite. Dostanes materskou nebo rodicovsky prispevek. Proc by ti stat mel davat davky?

TMana
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 04.11.18 10:31

Stavíme barák a budeme žít z dávek. Divný systém.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 1 inzerát 04.11.18 10:31

To jako vazne? Uplne me dostavaji takove maminky,ktere chteji co nejvic vytriskat ze statu a jeste uvest,ze jsou samozivitelky!! V prvni rade se postarejte ty a pritel a az pak laskave zdimejte stat,ale prepokladam,ze kdyz stavite barak,tak pomoc statu vubec nepotrebujete!!
Jinak pokud splnis podminky,tak budes mit narok na PPM a na rodicak mas narok urcite ..

Kat80
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 1 inzerát 04.11.18 10:32

To je snad jedno, kde zijete. Stavět barak a zit z davek? To snad ne, doufam, že jsem to jenom špatně pochopila…

1mila2
Kecalka 381 příspěvků 04.11.18 10:33

Jestli mas narok na penezitou pomoc v materstvi, tak budes 8-6tydnu pred terminem zacinat cerpat tu, pokud ne, tak budes po porodu zadat o rodicovsky prispevek. Nic vic me nenapada :think:

Lesanka22
Povídálka 38 příspěvků 04.11.18 10:33

To jsem asi napsala zle nemám v plánu vyždimat stát jen jsem chtěla vědět jak to chodí a díky za upřímnost

1mila2
Kecalka 381 příspěvků 04.11.18 10:35

Jeste me napada porodne, na to ale musite mit priznane nizke prijmy. S tim neporadim, jen vim, ze to existuje a nikdy jsem narok nemela :lol:

honeybunn
Zasloužilá kecalka 607 příspěvků 04.11.18 10:36

lol, proc by clovek, ktery pozada o davky, na ktere ma ze zakona narok, mel hned „zdimat“ stat? :lol:
nazory nekterych lidi tady me fakt dostavaji… jinak mrknete na stranky UP a CSSZ, pripadne se zajdete dotazat na prislusne pobocky a tam vam poradi ;)

Lesanka22
Povídálka 38 příspěvků 04.11.18 10:37

@1mila2 ja myslela, ze porodné uz zrušili…a o mateřskou dovolenou zadám na sociálce?

Lesanka22
Povídálka 38 příspěvků 04.11.18 10:38

@Kat80 ja jsem jen chtěla vědět na co vše má dítě nárok…všude slyším ze ten bere tohle a zmaten toto tak se ptám

1mila2
Kecalka 381 příspěvků 04.11.18 10:39

O materskou dovolenou zadas v praci a o penize za ni zadas na socialce (na te, kam spada tvuj zamestnavatel). O rodicak pak na UP. Porodne ani nevim, asi taky na UP. Je pro prvni 2deti. Ale musite se vejit s prijmama asi po 20tisic, nevim tu castku presne. To zkus pogooglit.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 04.11.18 10:40
@Lesanka22 píše:
@1mila2 ja myslela, ze porodné uz zrušili…a o mateřskou dovolenou zadám na sociálce?

Na mateřskou dovolenou dostaneš formulář na gynde a ten pak zaneseš do zaměstnání.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 1 inzerát 04.11.18 10:41

@Lesanka22 tak to jsi to opravdu hodne spatne formulovala v tom uvodnim prispevku :nevim: ale jak uz nekteri vcetne me psali,tak pokud splnis podminky,tak mas narok na PPM a pak na rodicak a pak jeste vyresit matriku kvuli tomu,ze nejste sezdani,to presne nevim,jak chodi,my uz jsme byly svoji,kdyz se mala narodila ;) rozhodne bych se nevydavala za matku samozivitelku,casto se na tyhle podvody prijde :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >