Přítel a závislost na PC

Anonymní
15.4.21 22:56

Přítel a závislost na PC

Přítel od rána do noci hraje na počítači s kamarády a já už nevím, co dělat víc, aby se tohle změnilo..Už několikrát jsem mu říkala, že mi to vadí a že na tom tráví víc času než se mnou. Když s něčím potřebuju pomoct, tak jde a pomůže, ale ne vždycky je to hned..Ještě k tomu pracuje z domu, takže je opravdu pořád zalezlý u počítače a já trávím čas sama. Zároveň nechci odcházet, protože mi na něm záleží a vím, že on mě taky miluje, ale ten počítač je opravdu zlo a vidím to takhle u více vztahů. Samozřejmě to dokážu tolerovat, ale jen v omezené míře, tohle už je podle mě opravdu závislost, protože bez toho nedokáže být ani jeden den.
Je z toho vůbec cesta ven? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.4.21 23:10

Cesta ven z toho bude, až on sám bude chtít. Mám doma to samý, přijde domů z práce - kde mimochodem taky jen sedí u PC a jde hrát s kámošema a nebo bez nich. Když jsem se ozývala, že mi to vadí, tak se semnou ještě pohádal. Od té doby, co ho prostě ignoruju a dělám si svoje věci nedej bože mi cinkne zpráva, tak vypíná PC a věnuje se mi.. je to opravdu náročné mít takového partnera, zpětně se mi omluví, že se mi musí víc věnovat ale vždy je to jen chvilkové..

• Citovat
  • Nahlásit
10192
15.4.21 23:48

Dokud jen přítel, změna je snadná. Pořád ještě najdete takové, co znají i něco jiného než plané vejrání do compu, žraní a pak stále řidčejší zásun. Jestli jste mladý a bezdětný, tak to řešte urychleně, jelikož lepší dříve nežli později. Představte si následujících 40-50 let, že bude každý den stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5114
16.4.21 02:08
@Anonymní píše:
Přítel od rána do noci hraje na počítači s kamarády a já už nevím, co dělat víc, aby se tohle změnilo..Už několikrát jsem mu říkala, že mi to vadí a že na tom tráví víc času než se mnou. Když s něčím potřebuju pomoct, tak jde a pomůže, ale ne vždycky je to hned..Ještě k tomu pracuje z domu, takže je opravdu pořád zalezlý u počítače a já trávím čas sama. Zároveň nechci odcházet, protože mi na něm záleží a vím, že on mě taky miluje, ale ten počítač je opravdu zlo a vidím to takhle u více vztahů. Samozřejmě to dokážu tolerovat, ale jen v omezené míře, tohle už je podle mě opravdu závislost, protože bez toho nedokáže být ani jeden den.
Je z toho vůbec cesta ven? :nevim:

Takhle si predstavuji kvalitne straveny cas. Ne kafranim s zenskou o Meghan Markle nebo o jine stupidite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 02:48

Taky mám doma chlapa co hodně hraje na pc hry, ale s domácností vždy pomůže, pokud se naplanuje předem cokoli, tak se taky tak stane - ted jenom nákupy a společné procházky pokud na to je počasí, protože korona vše prostě zabila. Vše je o domluvě a komunikaci. Já nevidím přímo hry na pc jako problém, pokud ostatní věci ve vztahu fungujou. Zase nemůžeš chtít všechen jeho čas jen pro sebe. Takže zkus mu prostě častěji navrhovat hele pujdem ven? A podobně. Sama uvidíš jestli to má smysl, nebo ne.

• Citovat
  • Nahlásit
8024
16.4.21 06:10

Asi takto. Pokud jinak normálně funguje, jak v práci, tak v domácnosti. Věnuje vašemu vztahu dostatečný čas, tak ať si hraje jak je libo. ALE pozor. Opravdu si nemůžeš nárokovat veškerý jeho čas. Určitě máš svoje koníčky, kterým se věnujes a pro drtivou většinu chlapů opravdu společně sezeni u televize a koukání na Ulici a Ordinaci je utrpení. A pokud žádné koníčky nemáš, jen sedíš a čekáš, co budeš s chlapem dělat, tak je to špatně a něco musíš se sebou dělat.

Ale pokud u toho sedí veškerý volný čas, absolutně v domácnosti na nic nesahne, o nic se nepostara atd. tak s ním hod vážnou řeč a případně jej pošli dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
16.4.21 06:48

Pokud to trapi jenom tebe, tak se nic nezmeni. On nema duvod neco menit - ma pritelkyni, co se o nej postara, a zabavu, kterou chce, takze on je v klidu. Zalezi, jak moc ti to vadi, ale asi dost, kdyz te to dohnalo k tomu, resit to tady. Z me zkusenosti tyhle vztahy bohuzel vetsinou nemaji smysl, protoze chlap v tomhle pripade neni partner. A uz vubec bych si s nim neporizovala deti. Musis se rozhodnout sama, jestli chces takhle zit. Hodne stesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14829
16.4.21 07:21
@Anonymní píše:
Taky mám doma chlapa co hodně hraje na pc hry, ale s domácností vždy pomůže, pokud se naplanuje předem cokoli, tak se taky tak stane - ted jenom nákupy a společné procházky pokud na to je počasí, protože korona vše prostě zabila. Vše je o domluvě a komunikaci. Já nevidím přímo hry na pc jako problém, pokud ostatní věci ve vztahu fungujou. Zase nemůžeš chtít všechen jeho čas jen pro sebe. Takže zkus mu prostě častěji navrhovat hele pujdem ven? A podobně. Sama uvidíš jestli to má smysl, nebo ne.

Já to vidím úplně stejně.

Zakladatelko, co by sis představovala? Že přijdeš domů a on se ti bude neustále věnovat? Ty nemáš svoje koníčky a nedokážeš se zabavit sama?

Jinak ještě dodám, že když jsem poznala manžela, hrál hry hodně. Hry stále hraje, teď už i online s našimi dětmi, ale současně to nenarušuje fungování rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2474
16.4.21 07:30
@Pavlik Morozov píše:
Takhle si predstavuji kvalitne straveny cas. Ne kafranim s zenskou o Meghan Markle nebo o jine stupidite

tak určitě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
16.4.21 07:36

PC zavislaci byvaji lini, tlusti nebo v mizerné kondici, velmi brzy jim klesa libido a ještě jsou vecne protivni, co že se rodině nezdá na 16 hodinach u pocitace denne. Tak jestli to někomu vyhovuje, proc ne. Osobně jsem se takovým vzdy vyhybala jak cert krizi. A ano, predpokladam, že partner se mi vetsinu dní v týdnu bude po práci věnovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2474
16.4.21 07:38
@Anonymní píše:
Je z toho vůbec cesta ven? :nevim:

Zakladatelko, jak už ti zde napsali pokud ti pomáhá, je to jen jeho koníček tak proč ti to tolik vadí? Každý má rád nějakou chvilku pro sebe, ať už ji tráví jakkoliv :kytka: Určitě to taky tak máš a asi by se ti nelíbilo, kdyby ti někdo říkal, že takto trávit čas nebudeš, protože se mu to nelíbí.
Pokud by byl ale asi na počítačí s hraním her nonstop, tam bych si o tom taky promluvila. Ale to z tvého příspěvku nečtu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8024
16.4.21 07:58
@Freeandwild píše:
PC zavislaci byvaji lini, tlusti nebo v mizerné kondici, velmi brzy jim klesa libido a ještě jsou vecne protivni, co že se rodině nezdá na 16 hodinach u pocitace denne. Tak jestli to někomu vyhovuje, proc ne. Osobně jsem se takovým vzdy vyhybala jak cert krizi. A ano, predpokladam, že partner se mi vetsinu dní v týdnu bude po práci věnovat.

A tady máme výherce zlatého bludišťáka za nejvíc omezený názor. Koukni se třeba poprvé v životě na nějaký turnaj v esportu a uvidíš, jak se ti tento „názor“ sesype jako domeček z karet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
16.4.21 08:00

Pokud to nezasahuje do jeho rodinných povinností… Zkusila jsi si sednout k němu a hrát společně? :pankac: Je to rozhodně lepší, než ho nutit aby se s tebou díval na Ulici. Z textu mi nevyplývá, že jste doteď chodili např. společně sportovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
16.4.21 08:35
@Cenarius píše:
A tady máme výherce zlatého bludišťáka za nejvíc omezený názor. Koukni se třeba poprvé v životě na nějaký turnaj v esportu a uvidíš, jak se ti tento „názor“ sesype jako domeček z karet.

Děkuju, kde si můžu bludišťáka vyzvednout?
Sorry ale neznám jiné PC závisláky než protivné zdechlé knedle. Ti, co to mají jako normální koníček, nemají problém vést běžný rodinný život, sportovat s partnerkou a podobně. Zakladatelky partner s tím evidentně problém má, takže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.4.21 08:39

Závislost jako každá jiná :mavam: to znamená nasadit detox, odpojit net, zaheslovat pc, zaheslovat wifi, jediná možnost

Příspěvek upraven 16.04.21 v 08:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat