Přítel doma nepomůže

Anonymní
13.5.20 09:40

Přítel doma nepomůže

Ahoj, téma asi časté, nicméně ráda bych věděla, jak to máte doma s tím, jak vám chlap doma pomáhá. Mám přítele, který je dost rozmazlený. Doma prostě nepomůže. Řekla jsem si, že si tedy o pomoc vždy řeknu a budu mu říkat co a jak. Jenže nastal problém v tom, že on prý „nefunguje“ na písknutí. Že když mu řeknu, aby pověsil prádlo, tak on mi odpoví, že teď něco dělá. Buď si chce odfrknout z práce nebo zrovna přijel z garáže nebo zrovna hraje nebo si čte nebo cokoli. A mě to štve. Přeci mu nebudu říkat o všem 2 hodiny předem. Já taky funguju, i když se mi nechce a zrovna si chci třeba odpočinout. Navíc mu nikdy neříkám nic rozkazem, ale požádám ho, jestli by mohl udělat to a to a neříkám přeci, že musí hned. On se pak ale třeba nafoukne a odejde od rozjedeného jídla, udělá to, o co jsem ho požádala a pak odejde. Ano, možná je to taktika, abych po něm nic nechtěla, ale tohle přeci nejde. Já taky přijdu z práce, musím uklidit a uvařit. A taky se mi nechce. Ale jsou věci, co se udělat musí. Máte radu? Vydržet? Zažily jste něco takového a zlepšilo se to? Je mi jasné, že tu zazní i rozchod, ale to nechci. :oops: Ráda bych to zkusila „po dobrém“.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3670
13.5.20 09:42

Tak si ty činnosti dlouhodobě rozdělte, ať je jasný, kdo má za co odpovědnost, a o vše ho nežádáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
13.5.20 09:45

A fakt to pak udělá, nebo tě odbyde, že potom s tím, že to nikdy neudělá? Jestli to opravdu udělá, tak mně by to zpoždění nevadilo, můj muž je dost zaneprázdněný a taky nedělá hned, ale udělá to. Pokud vyloženě nepožádam, že něco spěchá, to pak udělá hned.

• Citovat
  • Nahlásit
24572
13.5.20 09:50

Ja mam zas chlapa, co sam od sebe bordel moc nevidí, takze ze by se zvednul a sel sklidit nadobi nebo vysat je scifi, ale zas uz si zvyknul, ze reknu co je treba udelat a on si vybere co udělá (ja treba rano udelam seznam, co se musi stihnout treba do odpoledne a on si vybere pulku věcí a v průběhu dne je udělá, ja dodelam zbytek), mam to i pro sebe pak pěkně rozvrzene, ze vidim co musim stihnout a kolik casu muzu mezitim proflakat :D ale on je tak nejak zvyklý z domova, u nich je to podobné, mamina zaveli a tata jde makat (ja teda nejsem takovy general jako tchyne) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6726
13.5.20 09:53
@Anonymní píše:
Ahoj, téma asi časté, nicméně ráda bych věděla, jak to máte doma s tím, jak vám chlap doma pomáhá. Mám přítele, který je dost rozmazlený. Doma prostě nepomůže. Řekla jsem si, že si tedy o pomoc vždy řeknu a budu mu říkat co a jak. Jenže nastal problém v tom, že on prý „nefunguje“ na písknutí. Že když mu řeknu, aby pověsil prádlo, tak on mi odpoví, že teď něco dělá. Buď si chce odfrknout z práce nebo zrovna přijel z garáže nebo zrovna hraje nebo si čte nebo cokoli. A mě to štve. Přeci mu nebudu říkat o všem 2 hodiny předem. Já taky funguju, i když se mi nechce a zrovna si chci třeba odpočinout. Navíc mu nikdy neříkám nic rozkazem, ale požádám ho, jestli by mohl udělat to a to a neříkám přeci, že musí hned. On se pak ale třeba nafoukne a odejde od rozjedeného jídla, udělá to, o co jsem ho požádala a pak odejde. Ano, možná je to taktika, abych po něm nic nechtěla, ale tohle přeci nejde. Já taky přijdu z práce, musím uklidit a uvařit. A taky se mi nechce. Ale jsou věci, co se udělat musí. Máte radu? Vydržet? Zažily jste něco takového a zlepšilo se to? Je mi jasné, že tu zazní i rozchod, ale to nechci. :oops: Ráda bych to zkusila „po dobrém“.

Nemusíš nic. Když si všimne, řekneš, že se ti nechtělo. Proč to děláš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
13.5.20 09:54

No docela funguje pak varit sobe, myt si to po sobe, prat sobe. Takhle ja naučila jednoho sobecka fungovat v paru aneb zil předtím u maminky a když ho maminka vykopla, tak se prestehoval k babicce a tam mel stopro peci. Pak jsem odjela na deset dni na sluzebni cestu s tim, ze pokud muj byt nebude po mem navratu ve stavu, kdy jsem odjizdela, at se rovnou sbali a vrati k babce. Od te doby zacal fungovat. Byt byl uklizeny jak klicka, vyprano i uvareno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25993
13.5.20 09:54
@Anonymní píše:

Mam tohle v sedmilete podobe. Celkem na nej funguje, kdyz reknu, ze mamince se ted taky nechce varit, takze nebude mit obed.
Rozdeleni povinnosti moc nefunguje, (asi) vzhledem k veku nejak nezvlada time management.
Co s dospelym chlapem, co se chova jak prvostupnovy fracek netusim. Reklamace u skorotchyne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Diagnozaotec
13.5.20 09:57

Vas pritel je, alespon teoreticky, dospely clovek. Proto by mel zvladat se o sebe starat sam. Kdyz se nechce podilet na domacnisti spolecne, vedte domacnosti oddelene. Perte jen svoje pradlo, umyvejte nadobi jen po sobe. Az se zepta, kde ma ponozky, tak mu reknete, ze asi v kosi, ze si je nevypral. Nadobi si idealne poridte nekde ve vse za 39 nakou svoji sadu se srdickama nebo neco takoveho, aby bylo. jasne, ze si bere vas hrnicek nebo vas talirek…protoze instinktivne bude v prvnim sledu hrabat po tom, co jste si umyla po sobe, nez aby se obstaral sam. Pak vam sice zbude treba umyvani koupelny a zachoda…ale i to se da resit, jestlli treba muzete na par dni k rodicum, kamaradce. Reknete mu ze je ted s uklidem rada na nem, a ze se vratite az uklidi.
A nebo ho poslete nekam a najdete si chlapa, co chce mit doma partnerku a ne pecovatelku/maminku.

• Citovat
  • Nahlásit
2049
13.5.20 10:00

Pokud by nepomohlo si o tom promluvit, tak bych dělala jen to, c9 chci (fakt chci). Třeba vařit nemusíš, namaz si (jenom sobě) chleba. Jeho bordel bych házela na jednu hromadu na nějaké jeho misto. A tak. A určitě bych si do toho neporizovala dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
13.5.20 10:00
@Svistice píše:
Mam tohle v sedmilete podobe. Celkem na nej funguje, kdyz reknu, ze mamince se ted taky nechce varit, takze nebude mit obed.
Rozdeleni povinnosti moc nefunguje, (asi) vzhledem k veku nejak nezvlada time management.
Co s dospelym chlapem, co se chova jak prvostupnovy fracek netusim. Reklamace u skorotchyne?

Ja bych tohle u dospeleho chlapa nesnesla, ten zazity model, ze fotr se vrati z práce a rozvali se s pivem a novinama na gauci a zenska kolem kmita…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
13.5.20 10:01
@Platanka píše:
Pokud by nepomohlo si o tom promluvit, tak bych dělala jen to, c9 chci (fakt chci). Třeba vařit nemusíš, namaz si (jenom sobě) chleba. Jeho bordel bych házela na jednu hromadu na nějaké jeho misto. A tak. A určitě bych si do toho neporizovala dítě.

JO tohle celkem u normalne inteligentních funguje a pokud nefunguje, tak kopnout do zadnice s rozběhem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25993
13.5.20 10:02
@Hanka1 píše:
Ja bych tohle u dospeleho chlapa nesnesla, ten zazity model, ze fotr se vrati z práce a rozvali se s pivem a novinama na gauci a zenska kolem kmita…

Já píšu o svém prvňáčkovi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Diagnozaotec
13.5.20 10:03
@Svistice píše:

Skorotchyne ho takhle naucila…tam asi reklamace nehrozi.

• Citovat
  • Nahlásit
21524
13.5.20 10:05
@Svistice píše:
Já píšu o svém prvňáčkovi. ;)

no dyt vim, ze to funguje u sedmiletého. Ja bych to nesnesla u dospeleho, protože co si pak deti odnesou za model fungovani otce? Ze kulovy dela, nepomuze a maminka se muze strhnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
13.5.20 10:05

Můj chlap by taky nikdy nepověsil prádlo, nevyžehlil nebo utřel prach.. To jsou ženské práce a chlap dělá jiné věci kolem domu a na zahradě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat