Přítel ignoruje svoji dceru

Anonymní
8.5.20 08:43

Přítel ignoruje svoji dceru.

Po rozvodu jsem si našla přítele, mám dcery 8 a 11 let.
Přítel je vdovec a má dceru 10 let, která chodí do speciální školy. Její výuka je dost problematická. Do školy by šla klidně v pyžamu, je na úrovni dítěte pětiletého. Štve mě, že přítel postupně převedl veškerou péči o ni na mne. Místo toho se zaměřil na moji 8-letou, s tou si povídá, učí se s ní, bere ji na nákupy. Té dělá tatínka.
Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8.5.20 08:52

Že je mi z něj zle :poblion: v podstatě vyměnil svou vlastní „problemovou“ dceru za jiné „normální“ děvče… Možná kdyby se své dceři věnoval jako té tvoji byla by na tom mnohem líp… Já lidi neodsuzuji a hledám polehcujici okolnosti ale tohle by byl pro mě fakt ekl :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19560
8.5.20 08:52

Ze potreboval pro dceru pecovatelku a nove dite. O tom, proc, diskutovat nechci, duvody muzou byt velmi ruzne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4741
8.5.20 09:15
@mroe píše:
Ze potreboval pro dceru pecovatelku a nove dite. O tom, proc, diskutovat nechci, duvody muzou byt velmi ruzne.

Velice přesný popis…A pravdivý. Na tvé dceři si vynahrazuje to, co by se svou nikdy nepoznal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10049
8.5.20 09:27

Nezbývá ti nic jiného než s ním promluvit. Narovinu nu to říct. A dát mu dceru na výlet, ale i s jeho dcerou. Ideálně se všemi ať jede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24408
8.5.20 09:43

Mozna prilnuti ke zdravemu diteti. Mozna je rad, ze o peci o postizeniu dceru se mohl podelit.Sice tady to vypada, ze peci spis prehodil, ale mozna si potrebuje odpocinout.Na druhou stranu je to vdovec, smrt jeho zeny musela byt rana a a jeste zustal sam s nemocnym ditetem. Nepranyrovala bych ho tolik za to, ze chce znova zit a nebyt na vse sam. Zakladatelka sla do vztahu s muzem, co ma v peci postizene dite, dobrovolne a nikdo ji nenutil.Dalo se cekat, ze to nebude lehky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27688
8.5.20 10:02
@wildcherry píše:
Mozna prilnuti ke zdravemu diteti. Mozna je rad, ze o peci o postizeniu dceru se mohl podelit.Sice tady to vypada, ze peci spis prehodil, ale mozna si potrebuje odpocinout.Na druhou stranu je to vdovec, smrt jeho zeny musela byt rana a a jeste zustal sam s nemocnym ditetem. Nepranyrovala bych ho tolik za to, ze chce znova zit a nebyt na vse sam. Zakladatelka sla do vztahu s muzem, co ma v peci postizene dite, dobrovolne a nikdo ji nenutil.Dalo se cekat, ze to nebude lehky.

Hezky řečeno…
To, že dělá úkoly a bere na nákupy nevlastní, není žádný zločin.

Zakladatelko, zkus si s ním o tom nějak citlivě promluvit. Třeba vůbec neví, jak to vnímáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27688
8.5.20 10:03
@prekvapenana2 píše: Že je mi z něj zle :poblion: v podstatě vyměnil svou vlastní „problemovou“ dceru za jiné „normální“ děvče… Možná kdyby se své dceři věnoval jako té tvoji byla by na tom mnohem líp… Já lidi neodsuzuji a hledám polehcujici okolnosti ale tohle by byl pro mě fakt ekl :poblion:

Páni, ani fakt, že někomu zemře životní partner a on zůstane s postiženým děckem, není dost polehčující..?

Já lidí neodsuzují, ale…

Jasně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12404
8.5.20 10:05

Že bych ho nakopala někam. Promluv s ním a důrazně mu vysvětli, že na prvním místě musí mít svou dceru, ať je jakkoli problémová. Je mi líto jeho dcery, stejně jako té tvojí starší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13831
8.5.20 10:08

Samozřejmě, že bych mu s péčí o jeho dceru taky pomáhala, ale nenechala bych na sebe převést veškerou péči o ní. To teda ne…a ani bych ho nenechala věnovat se jednomu dítěti ze tří…buď tak nějak všem nastejno nebo nic…jak si to mají vysvětlit ty druhé dvě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
8.5.20 10:24

Jak je to dlouho, co mu zemřela žena? Možná si vážně jen potřebuje odpočinout od problémů, co se týkají výchovy nemocného dítěte, na chvíli přehodit odpovědnost a až nabere síly, tak se srovná. Jak dlouho takhle ignoruje svojí dceru? S tvojí dcerou si očividně vynahrazuje to, co se svojí nepoznal. Do určité míry je to asi i pochopitelné, ale ty nejsi pečovatelka a jeho dítě je především jeho zodpovědnost. On je rodič.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24408
8.5.20 10:27
@unuděná píše: Že bych ho nakopala někam. Promluv s ním a důrazně mu vysvětli, že na prvním místě musí mít svou dceru, ať je jakkoli problémová. Je mi líto jeho dcery, stejně jako té tvojí starší…

Proc do neho hned kopat? Do pravdepodobne zlomeneho cloveka po smrti zeny a s postizenym ditetem? Sdili jednu domacnost, jak jsem pochopila, takze asi nehledali ani jeden kamaradsky sex s vyhodama bez zavazku, ale partnera pro zivot a deti.Jen to vypada jinak, nez si zakladatelka malovala.Tady vic, nez kdy jindy plati, si rozmyslet, jestli chci chlapa z druhe ruky se zavazkem.Ne ze bych souhlasila s tim, jak to pan dela, to ne, ale mozna zije v naivite, ze nasel skvelou zenskou s detma pro zivot a ani nevi, ze ona si to predstavovala jinak.Nebo vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.5.20 10:49

Žena mu zemřela před 7 roky, než zemřela, dlouho marodila. My spolu žijeme 3 roky. @Serpentini

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.5.20 10:54

Když holky chodí do školy, tak to nějak jde. Teď se situace vyhrotila. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
24408
8.5.20 11:29

Treba nevi, jak se s postizenou dcerou ucit, nezvlada to a je stastny, ze ty ano a a aby jsi ty nedelala vse, uci se s nejmladsi dcerou.Ta 11 pubertacka se asi uz uci sama, jen je potreba kontrolovat, ne? Ja tvou situaci nechci ani trochu zlehcovat, to ne. I ty mas pravo na to, mit vseho dost, byt unavena, nastvana atd.Jen je otazka, jestli to vi i tvuj partner, ze to takto nechces. Nevenuje se nejmladsi dceri s tim nejlepsim umyslem? Hm? Necitis nastvani, protoze diky jeho dceri nemas cas na tu svoji a on ano? Pripada ti to nefer? Nevim, jak to u vas doma je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama