Přítel mi nepřispívá na domácnost

Anonymní
22.10.19 01:49

Přítel mi nedava peníze

Ahoj.. Předem se omlouvám za anonym, ale není mi moc příjemné to téma. Jde o to, že spolu s přítelem nebydlím, ale tráví u mě asi půlku týdne… Chci se zeptat, jestli by jste po něm chtěli nějaké peníze? Protože tady nebydlí, ale vodu a elektřinu spotřebovává také… A další věc je benzín… Jezdíme spolu do práce když je u mě, to znamená tedy 2-3 dny v týdnu… Přijde vám v pohodě, že mi na benzín nic nepřispívá? Nebo jiná situace, když jedeme někam na výlet… To mi taky nedá ani korunu… Minule jsem jela pro něj a pro jeho kamaráda na akci, ani jeden mi nic nedal… Já nevím, já si o peníze strašně nerada říkám, a taky nevím, jestli to neprehanim, proto bych ráda znala i názory ostatních. Když nakupujeme jídlo, tak napůl.. Když jdeme někam na večeři nebo na pivo, tak jednou platí on a podruhé já… Tak já nevím… Děkuji všem za názory a blbe komenty si prosím nechte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3599
22.10.19 01:52

Otázka je, co je u tebe blbej koment. Proto no coment.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 01:57

@Božislava nějaké rypave narážky jsou u mě blbé momenty ;)

• Nahlásit
  • Citovat
767
22.10.19 02:26

Zkusila bych to oklikou když je ti to blbé si říct. Zlato, až půjdeme do města stavíme se na pobočce xxx, musím zvednout zálohy, když tu teď spotřebováváme energie dva, ať pak nedoplacím… Pokud není úplný trouba, tak to pochopí a něco ti bude dávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.19 04:05

A ty u neho nikdy neprespavas, nikdy s nim nejezdis do prace/na vylet jeho autem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19314
22.10.19 04:55
@Anonymní píše:
Ahoj.. Předem se omlouvám za anonym, ale není mi moc příjemné to téma. Jde o to, že spolu s přítelem nebydlím, ale tráví u mě asi půlku týdne… Chci se zeptat, jestli by jste po něm chtěli nějaké peníze? Protože tady nebydlí, ale vodu a elektřinu spotřebovává také… A další věc je benzín… Jezdíme spolu do práce když je u mě, to znamená tedy 2-3 dny v týdnu… Přijde vám v pohodě, že mi na benzín nic nepřispívá? Nebo jiná situace, když jedeme někam na výlet… To mi taky nedá ani korunu… Minule jsem jela pro něj a pro jeho kamaráda na akci, ani jeden mi nic nedal… Já nevím, já si o peníze strašně nerada říkám, a taky nevím, jestli to neprehanim, proto bych ráda znala i názory ostatních. Když nakupujeme jídlo, tak napůl.. Když jdeme někam na večeři nebo na pivo, tak jednou platí on a podruhé já… Tak já nevím… Děkuji všem za názory a blbe komenty si prosím nechte ;)

Dokud jsme nebydleli spolu, nikdo nikomu nic neplatil. Za dva dny chceš spočítat vodné, stočné atd? Ještě kdyby třeba natankoval, když jezdíte tvým autem do práce. Ale jinak bych teda nechtěla nic. Pokud bych živila jen sebe a neměla doma tři hladové krky a plat mizerný, že bych s ním už tak blbě vycházela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1765
22.10.19 05:29

@Russet pise ze 2-3 dny v tydnu. To je 8-12 dni v mesici. To uz na spotrebach bude urcite znat ;) ale to bych mozna neresil, spis by me vadilo to taxikareni za moje penize a rozvazeni jeho a jeho kamaradu. A nebo ty vylety, tam maji jit taky 50/50.

Takze za me bych si rekl o prispevej na benzin, narovinu, ze to porad platit nebudes, kdyz to vyuziva i on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2790
22.10.19 05:41

Vezmu to z druhe pozice. Kdyz jsme s manzelem zacinali vetsinu casu jsem travila u nej a jezdili jeho autem. Nikdy po mne nic nechtel a kdyby si o to rekl asi bych si o nem nepomyslela nic dobreho. Kdyz jsme spolu zacli zit trvale sly nase naklady napul a nasledne uz jsme meli spolecne penize

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5439
22.10.19 06:32

Možná bych za vodu, elektriku nic nechtěla, ale prostě bych mu řekla, že zaplatí větší nákup, kde už je třeba prášek na praní atd. A benzín? Já platím benzín na výletě a ty mi oběd, či jiné výdaje… prostě takové pomyslné napůl dodržovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5439
22.10.19 06:34

@elinka90 jenže on po tobě nic nechtěl, ale ty si třeba uhradila jiné společné výdaje. Toi taky zakl. nemá - buď platí ona, nebo napůl… můj muž taky po mně nic nechtěl, ale on třeba zaplatil benzín a já automaticky parkovné, aspoň symbolicky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.10.19 06:34

Mluv s partnerem narovinu. Žádné přetvařování ani šišlání. Podle výrazu uvidíš. Chlap nesmí být lakomec. Jednou budeš třeba doma s dětmi a on bude muset všechno platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1560
22.10.19 06:35

Za vodu a energie bych urcite nic nechtela. Pracujete spolu? Pak bych nechtela nic ani za benzin, pokud mate stejnou cestu (i kdyz asi bych cekala, ze nabidne, pokud teda pokazde jezdite tvym autem a nikdy jeho).
Kdyby tu byla diskuze opacna, ‘chlap chce prispivat na energie kdyz u nej 2 noci v tydnu prespim’ asi by vsichni radili ruce pryc od nej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57431
22.10.19 06:58

Kdyby to bylo naopak, Ty jsi spala u nej, prislo by mi to divne, kdyby resil penize. Ty u nej nejsi nikdy? Do prace bys jela tak nebo tak a svitila taky :nevim: jedna se akorat o vodu

Příspěvek upraven 22.10.19 v 06:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
22.10.19 06:59

To přespání bych asi neřešila, ale příště až zase někam pojedete na výlet tvým autem, tak bych zajela k benzince a ve srande bych se ho zeptala, jestli nechce dnes natankovat třeba on :) nebo mu na výletě klidně řekla, že já dělala odvoz, tak on platí vstup či oběd ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57431
22.10.19 07:00

Aha, vylety jsem preskocila, to bych chtela stridani…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama