Přítel nemá jasně dané priority

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MEduZKa35
Povídálka 44 příspěvků 30.01.19 08:51
přítel nemá jasně dané priority

Zdravím a prosím o názory co si o tom myslíte.
Mám přítele s pauzou 3 roky. Máme jedno dítě- 4 měsíce. Jde o to, že nemá jasně vyhraněné názory a nějaké životní zásady. Vysvětlím, příklad: plánujeme nějaký program na víkend, jenže mu zavolá nějaký kamarád, že zrovna mu klekl pc, a on jede spravit to, mě řekne, že přijede ve 4, přijede v 7. Když se mu snažím říct, že má rodinu, a nějakou zodpovědnost, řekne ať ho neomezuju a nezakazuju kamarády. Prostě otočí výtku proti mě. Ale nejde o ty situace ale jeho postoj k nim. Taky něco povídá, a řekne že udělá to a to, zachová se tak a tak, pak přijde na lámání chleba a on se zachová úplně jinak než říkal. Nemůžu se absolutně na jeho slovo spolehnout, protože ho mění dá se říct ze dne na den. Možná reakce budou, že jsem si tohohle nevšimla dřív, ale nějak jsem to neřešila, protože jsem byla ponaučená z min. vztahu neměnit chlapa, nesnažit se ho předělat. Ale myslím, že tohle je zásadní povahový rys. Jinak je na nás hodný, po materiální stránce nám nic nechybí. Prosím, co si o tom myslíte, třeba jsem malicherná..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Zwetta
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 30.01.19 08:57

Kolik mu je?.. i když věk není tak úplně podstatný, někteří chlapi nedospějí nikdy.. :think: , jednoho takového „kluka“ mám doma.. :zed: :mrgreen:

Zabatko
Závislačka 4402 příspěvků 30.01.19 09:00
@MEduZKa35 píše:
Mám přítele s pauzou 3 roky. Máme jedno dítě- 4 měsíce. Jde o to, že nemá jasně vyhraněné názory a nějaké životní zásady. Vysvětlím, příklad: plánujeme nějaký program na víkend, jenže mu zavolá nějaký kamarád, že zrovna mu klekl pc, a on jede spravit to, mě řekne, že přijede ve 4, přijede v 7. Když se mu snažím říct, že má rodinu, a nějakou zodpovědnost, řekne ať ho neomezuju a nezakazuju kamarády. Prostě otočí výtku proti mě. Ale nejde o ty situace ale jeho postoj k nim. Taky něco povídá, a řekne že udělá to a to, zachová se tak a tak, pak přijde na lámání chleba a on se zachová úplně jinak než říkal. Nemůžu se absolutně na jeho slovo spolehnout, protože ho mění dá se říct ze dne na den. Možná reakce budou, že jsem si tohohle nevšimla dřív, ale nějak jsem to neřešila, protože jsem byla ponaučená z min. vztahu neměnit chlapa, nesnažit se ho předělat. Ale myslím, že tohle je zásadní povahový rys. Jinak je na nás hodný, po materiální stránce nám nic nechybí. Prosím, co si o tom myslíte, třeba jsem malicherná..

Kolik vám je? Dítě jste plánovali?

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20499 příspěvků 30.01.19 09:01

Správně sis to zformulovala a i sis sama odpověděla :lol:
Jinak bych neřekla, že nemá dané priority, jen je nemá dané tak jak ty :nevim: I když se to může zdát jako to samý, je to velkej rozdíl… A tohle jsou právě ty věci, který ste měli řešit před miminem…
Jak často po těch kamarádech chodí? Jestli každej víkend, je to naprd, ale jestli třeba jednou dvakrát do měsíce (myslím jako dvakrát do měsíce víkend), tak to bych zase já pochopila.
Narozením dítěte se sice některý věci změní, ale na druhou stranu, ani jeden z vás by neměl přestat být sám sebou, ani on a ani ty ;) A kamarádi jsou taky potřeba. Bez nich by se člověk zbláznil. Já třeba na prvním „mejdanu“ byla, když malýmu byl možná měsíc :mrgreen: Jo, byla sem o bylinkovým čaji a Mirindě, a za hodinu sem musela jet domů, protože miminko dostalo hlad, ale prostě šla sem.

Příspěvek upraven 30.01.19 v 09:03

MEduZKa35
Povídálka 44 příspěvků 30.01.19 09:03
@Zwetta píše:
Kolik mu je?.. i když věk není tak úplně podstatný, někteří chlapi nedospějí nikdy.. :think: , jednoho takového „kluka“ mám doma.. :zed: :mrgreen:

Opravdu? Je mu 36 a má toho za sebou docela dost, proto si myslím, že nějaké ,,ustálení už není možné, prostě je to takový zmatený povahový rys.

Zabatko
Závislačka 4402 příspěvků 30.01.19 09:06
@MEduZKa35 píše:
Opravdu? Je mu 36 a má toho za sebou docela dost, proto si myslím, že nějaké ,,ustálení už není možné, prostě je to takový zmatený povahový rys.

To není povahovým rysem, to je tím, že to bude nejspíš sobec, jeho prioritou nebudeš Ty a dítě, ale volnost tak jako před dítětem. Nepředpokládám, že mu zakazuješ kamarády nebo nějaké vlastní koníčky. Vadilo by mi, že upřednostní rozbitý kamarádův počítač než naplánovaný víkend s rodinou.

MEduZKa35
Povídálka 44 příspěvků 30.01.19 09:11

@Mar__tanka1983
No to je právě závislé na těch kámoších, kdy se kdo ozve, ale není to pozvání na pivo, je to opravit pc, něco půjčit, naštelovat anténu atd..A taky mámk pocit,. že ho zneužívají a ozývají se jen když něco potřebují. Neoplatí mu to. Jenže on řekne, lepší nějaký kamarády než žádný. Já to mám nastavený že než takové lidi kolem sebe, tak raději sama, můžu se mýlit ale jsem o tomhle přesvědčená. To ani kamarádi nejsou, si myslím.

Uživatel je onlineLainaire8
Závislačka 2517 příspěvků 2 inzeráty 30.01.19 09:11

U nás je taky vždycky všechno jinak, už jsem si zvykla :lol: jak aprilovy počasí :mrgreen:

Na chlapa se holt musí pomalu, ten můj dokáže 3× změnit názor a ve finále se stejně vrátí k tomu prvnímu původnímu, nebo má úplně opačný reakce typu Dnes bude to a to a nakonec není nic a naopak když řekne že dnes nic nedělá nebo se nic nekoná, za hodinu už nás balí a jedeme na výlet :lol: a tak podobně. Jsem ráda, že aspoň v jídle se chová normálně, jinak bych vařila 3× denně různý jídla :lol: :lol: :lol: :lol:

Když něco fakt chci, musím to urgovat X dní dopředu a neustále připomínat, opakovat a když je nejhůř, pustit i slzicku :,( :lol: :lol:

Aneb já jsem ta, co má ráda všechno hned a on má zas na vše čas. Všechny platby posílá na poslední chvíli apod, je to strašně stresující a zároveň na něj nemůžu být moc hrr, jinak se právě urazí a zasekne úplně :lol:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 30.01.19 09:12

Můj muž to takhle dělal, ne kvůli kamarádům ale kvůli své výdělečné činnosti .. Až syn povyrostl a začali spolu trávit čas (lyže, motokáry,rybaření, fotbal..)tak přehodnotil priority a je skvělým otcem.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50668 příspěvků 4 inzeráty 30.01.19 09:12
@MEduZKa35 píše:

Nepředělávat ale neznamená, že rezignuješ a pořídíš si dítě s kýmkoli. To už mi teda přijde lepší předělávat v tom smyslu, že řekneš: Ve vztahu se mi nelíbí a nelíbí to a to, chi to řešit. A zkrátka pokud se to nepodaří řešit, tak jít od sebe. :nevim:
Jinak podle mě to je o sebevědomí. ON se zrkátka řídí druhýmiMá to nějak vymyšlené, ale pak přijde kámoš, něco řekne jiného, tak on letí za nim. věř tomu, že o je i jinde - aby byl za hodného, tak naslibuje kámošovi kdeco , ale pak zas parnerka chce a vymlouvá se na tebe…

Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 30.01.19 09:14

Není to jenom hodný trouba co neumí říct -ne- a ti nejbližší jsou časem na posledním místě, protože těm se -ne- říká nejsnadněji, protože ti musí všechno pochopit, když ho mají rádi…Kdyby to nepochopili, tak by byli za sobce a omezovače vlastně sami. Není ještě navíc z vesnice? To je úplný nazdar pak …

MEduZKa35
Povídálka 44 příspěvků 30.01.19 09:15

@Zabatko
Díky za podporu a stejný názor, ale jak bys postupovala když při nějaké zmínce tady toho, formulované ne jako výtka, spíš takové konstatování(vím, že výčitky vedou jen k tomu, že chlap se postaví na zadní) ti reaguje tím, že to otočí proti tobě, jak jsem psala..Nebo řekne, proč furt musí poslouchat nějaké kecy.. :(

MEduZKa35
Povídálka 44 příspěvků 30.01.19 09:16
Sany80s
Kelišová 6811 příspěvků 30.01.19 09:21

To není ani tak povahový rys jako sobectví a neschopnost, neochota a neúcta k rodině.

Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 30.01.19 09:22
@MEduZKa35 píše:
@Zabatko
Díky za podporu a stejný názor, ale jak bys postupovala když při nějaké zmínce tady toho, formulované ne jako výtka, spíš takové konstatování(vím, že výčitky vedou jen k tomu, že chlap se postaví na zadní) ti reaguje tím, že to otočí proti tobě, jak jsem psala..Nebo řekne, proč furt musí poslouchat nějaké kecy.. :(

1. Netvař se při tom ublíženě, snaž se zabránit, aby se cítil provinile, že nejede podle tvých představ a neměl potřebu bránit se útokem proti tobě
2. Jeď si podle svýho, plánuj i přesto, že on na poslední chvíli cukne a buď SVÝM programem pohlcená, až se vrátíš buď jím nadšená, vyprávěj, usmívej se… ať ho samotného mrzí, že nebyl s vámi. Zařiď to tak, ať prostě touží být s vámi víc než s kámošema

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >