Přítel pije a kouří, je závislý?

Anonymní
19.10.19 09:22

Přítel pije a kouří...

Ahoj holky,
Mám přítele, žijeme v společné domácnosti. V poslední době začel pít. Přes víkend vstává hodně brzy a já ješte spím a podle jeho slov nemá co dělat, tak jde o šesté ráno do obchodu a koupí si láhev vína a následně ji vypije. Pije třeba taky po hádce nebo když má nějaký problém. Přes týden pije jenom občas a to po práci. Hodně kouří, což ješte toleruji, ale další věc která mi vadí je tráva. Kupuje si ji pravidelně. Dělá to tak, že tabák spolu s trávou zabalí do papírku a jde kouřit. Několikrát denně. Občas má přestávku tak na 2-3 dny a pak zas. Já už jsem s ním mluvila, že si to nepřeji.
Je to závislost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22787
19.10.19 09:25

8o je to přece úplně v pohodě snídat lahvinku vína

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54127

Je…a bude hůř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13043

Ano, je to závislost. A teda vypít o víkendu hned po ránu lahev vína je hustý… Osobně bych s takovým člověkem být nemohla. Já bych ale nemohla tolerovat ani cigarety. Mě to příšerně smrdí a vadí mi i kuřák, který nastoupí do MHD. Po ránu je mi z toho vyloženě zle od žaludku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.10.19 09:28

@nozu To mě taky, já nepiju, nekouřím a tedy vím mu tolerovat cigarety, ale tohle je už moc. Jsem naštvaná a píši tady protože dneska se to zase opakovalo, zase stáhnul láhev vína..

• Nahlásit
  • Citovat
22787
19.10.19 09:30

Děti nemáte doufám. On evidentně spase cokoliv jen aby byl mimo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.19 09:32

Svet se v zadel obraci, kdyz se nekdo musi ptat, je-li trava x-krat denne a snidanova flaska vina problem. Na to se snad muze ptat jen nekdo, kdo je zbaven svepravnosti.
V devet rano mit v sobesedmicku/litranek neni normalni. Nebo mozna je, na Sibiri.

Příspěvek upraven 19.10.19 v 09:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
19.10.19 09:33

Tak to je dobře, že je to jen přítel, pokud ti to vadí, tak lze jednoduše z něho udělat expřítele. Evidentně s tím nechce nic dělat, tak se musíš zařídit sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.10.19 09:34

@pikola nevím proč to dělá. Když mu to vytknu, je agresivní. Nejvíc nesnáším když je ožralý a sápe se po mě… a pak se ještě urazí když ho odmítnu aa řekne, že si najde jinou,. Pak, když vystřízliví, omlouvá se.

• Nahlásit
  • Citovat
22787
19.10.19 09:36
@Anonymní píše:
@pikola nevím proč to dělá. Když mu to vytknu, je agresivní. Nejvíc nesnáším když je ožralý a sápe se po mě… a pak se ještě urazí když ho odmítnu aa řekne, že si najde jinou,. Pak, když vystřízliví, omlouvá se.

Tak ať si ji najde. Promiň, ale tohle není život s takovým chudákem alkoholikem. Není to normální, normální je nepít a nehulit trávu vůbec. Jako nevím co na to víc napsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.10.19 09:38

@pikola Chtěla jsem to asi ujenom potvrdit, že ne já jsem tá špatná…

• Nahlásit
  • Citovat
TRG
2021
19.10.19 09:38
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Mám přítele, žijeme v společné domácnosti. V poslední době začel pít. Přes víkend vstává hodně brzy a já ješte spím a podle jeho slov nemá co dělat, tak jde o šesté ráno do obchodu a koupí si láhev vína a následně ji vypije. Pije třeba taky po hádce nebo když má nějaký problém. Přes týden pije jenom občas a to po práci. Hodně kouří, což ješte toleruji, ale další věc která mi vadí je tráva. Kupuje si ji pravidelně. Dělá to tak, že tabák spolu s trávou zabalí do papírku a jde kouřit. Několikrát denně. Občas má přestávku tak na 2-3 dny a pak zas. Já už jsem s ním mluvila, že si to nepřeji.
Je to závislost?

Závislost tebe na příteli? Nejspíš ano. 8) Pít z nudy je problém, pít od ranního kuropění je problém, pít kvůli hádce je problém, kouřit moc je problém, tulit trávu je problém. Jako když si někdo dá pár cigaret denně, pivo / skleničku vína denně a nevadí mu, když to nejde a nemá problém to oželet, tak jsem celkem v klidu. Ale tohle je podle mě destruktivní přístup k životu celkově. Nedovedu si představit rozumný důvod, proč s takovým člověkem zůstávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13799
19.10.19 09:40
@ontarova.stara píše:
Svet se v zadel obraci, kdyz se nekdo musi ptat, je-li trava x-krat denne a snidanova flaska vina problem. Na to se snad muze ptat jen nekdo, kdo je zbaven svepravnosti.
V devet rano mit v sobesedmicku/litranek neni normalni. Nebo mozna je, na Sibiri.Příspěvek upraven 19.10.19 v 09:33
:palec: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2021
19.10.19 09:41

Teď čtu zbytek prispevků. Jestli nekouříš a nepiješ, je to o důvod víc to skončit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22787
19.10.19 09:41
@Anonymní píše:
@pikola Chtěla jsem to asi ujenom potvrdit, že ne já jsem tá špatná…

Jako že by musel pít kvůli tobe nebo kouřit trávu? To opravdu důvod není, prostě je závislý a sám si hledá důvody proč chlastat. Je to jeho problém. Pokud ho nevyřeší, což znamená nepřestane úplně není nad čím přemýšlet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama