Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@Anonymjustice píše:
Na západ od našich hranic už se tento zásah neprovádí
- „téměř neprovádí“ jsem chtěla napsat.
Prosím o odkaz na odborný zdroj. Jinak je to JPP.
@Burj Chalifa v porodnicích, kde jsou již proškoleni i naši porodnící, se TAKY již skoro neprovádí!!!
Reaguji na dotaz zakladajici..nohy mi neprivazali, rodila jsem normalne na lehatku a PA mi drzela nohy. Nastrih mi delali- predem upozornili, protoze byl maly trochu zasekly(musela jsem ho vytlacit a vyhodil mi kostrc).takze musel ven. a ne nebolelo to, ani jsem o Tom nevedela.Dr.co me sil, mi rekl, ze to byla jen „kosmeticka uprava“.Sedela a fungovala bych normalne, nebyt te patere, ale i tu mi nakonec Mesic PO upravili. Preji hodne zdaru a hlavne
Mysli pozitivne, potom to jde lip ![]()
@Burj Chalifa píše:
Prosím o odkaz na odborný zdroj. Jinak je to JPP.
„In 2001 the National Childbirth Trust produced figures for the UK of 15% in England, 13% in Scotland, 10% in Wales and 22% in Northern Ireland.[2] There is considerable international variation in the rate of episiotomy. According to the Royal College of Obstetricians and Gynaecologists (RCOG), it is 8% in Holland, 14% in England, 50% in the USA and 99% in Eastern Europe.[3]“
http://www.patient.co.uk/…my-and-tears
A ještě k nástřihům obecně:
„Agreement is widespread that episiotomy
is warranted under certain circumstances:
Shoulder dystocia, operative vaginal delivery,
and a “short” perineal body have been pre-
sumed indications. Data are inadequate to
support these claims, however. “
http://www.obgmanagement.com/…Article4.pdf
„Approximately half (44%) had an episiotomy. The mean laceration length was 3 cm longer for patients who had an episiotomy (4.9 cm vs 1.9 cm; P < 001).“
http://www.jfponline.com/index.php?…[tt_news]=168394
„With regard to short-term outcomes, they concluded that episiotomy resulted in more pain, more need for pain medication and more severe lacerations than no episiotomy.“
@Norae píše:
@berry4 porody doma exsitovaly vzdy, v kazdem rezimu.
Podle me je blazen ten, kdo se vedome necha vystavovat takove nemocnicni sikane.
Povazujes me za smyslenkarku? Dost dobry terminporad ale jeste nevim, co presne jsem si vymyslela. Ale pockat, za chvili se na me sesypou emiminovske sarance a budou na 10 stranek rozebirat, jak strasne si vymyslim, super
nebo chces fotky mych jizev, lysin na hlave, nebo i podepsane, notarsky overene vypovedi mych znamych?
Ale kdovi, treba za ta leta doktori jeste neprisli na to, ze jsem vlastne schizofrenik a vsechno si jen predstavuju. Koneckoncu, jsou to jen doktori
Hele, tady trochu přeháníš. Píšu jako člověk, co se zastává domarodek kudy chodí a na přirozené rození nedám dopustit…
Jsem stejný ročník jak berry a mít dítě v 18, tak jsem možná dopadla podobně. Tenkrát fakt nebyly dostupné informace jako dneska… ![]()