Reklama

Příznaky autismu x norma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sneezy
Kecalka 104 příspěvků 29.12.16 07:31
Příznaky autismu x norma

Dobry den, chtěla jsem zeptat, zda je tu někdo, čí mimčo vykazovalo v roce autisticke rysy - konkrétně nereagovalo na osloveni, nerozumelo apod. a nakonec vše dobře dopadlo. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ilonka12
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 29.12.16 07:58

@Sneezy Mám kluky dvojčata. Byli nedonošení, velmi těžký start. Jeden se vyvíjel ukázkově, druhý potřeboval více času. V korigovaném roce byl jeden šikulka, u druhého už jsem také měla trochu obavy, neukazoval, moc nerozuměl, nechápal jídlo, stále něco otevíral a zavíral. Oční kontakt malý. Navíc jsem měla srovnání. Nyní je jim kolem dvou let a brášku dohání, v něčem ho i předehnal a reaguje již naprosto normálně. Podobně jsme měli trochu obavy i u neteře, také je vše vpořádku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 08:24

@Sneezy mám syna, kterému je nyní 2,5 roku. Do 15 měsíců byl naprosto mimo. Nereagoval na nic. Vůbec nerozuměl slovním pokynům, nereagoval na jméno. Nedělal dětské hříčky, nechápal jídlo. Kdybych mu nedala 5× denně jíst, tak nejedl, protože se nepřihlásil a sám se neobsloužil. Když jsem mu dala do ruky křupku, tak ji rozmačkal, ale nesnědl. Mixovala jsem mu skoro do 18 měsíců. Žil si ve svém světě.
Do toho byl hodně nešikovný. Často padal, nešly mu žádné hry na rozvoj motoriky.
Do roka se nesmál, když jsem na něj natáhla ruce, tak se nic nestalo, že by je natáhl sám, jsem si mohla nechat jen zdát. Neuměl si držet lahvičku aspoň do roka a do 18 měsíců si na pití lehal, protože nechápal, že musí naklonit.
Teď mu je 2,5 roku a už všechno dohnal, jenom nemluví.

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 29.12.16 08:32

Autismus se diagnostikuje nejdřív ve 3 letech, v roce je na to moc brzo. Že dítě nereaguje na oslocení a nerozumí, to může v tomhle věku znamenat ledasco - třeba poruchu sluchu, vývojovou dysfázii… Jestli máš pochybnosti, zkonzultuj to s dětskou doktorkou a nech se poslat na specializovaná vyšetření. Ale zázraky od toho nečekej, pokud to nebude nějaký fyzický problém (třeba s tím sluchem), tak asi stejně žádnou jasnou diagnózu nedostaneš, na to je v roce fakt brzo.

Sneezy
Kecalka 104 příspěvků 29.12.16 08:47

Pediatrovi jsem to vsechno říkala.. Viděl spousty deti včetně tohohle.. podle nej je čas.. minimalne do roka a pul, pak se dělají prvni testy.. slyší dobre

Hobitka
Závislačka 3020 příspěvků 29.12.16 08:56

@Sneezy Synovi znamych diagnostikovali vyvojovou poruchu reci, take az po tretim roce. Na zavolani nereagoval jeste ve 2,5. V roce bych se zatim neznepokojovala.

Tarjei
Závislačka 3777 příspěvků 29.12.16 09:03

Anonymni, uz ma fakt problem jen s reci? Ja mam tezkyho autistu a v tomhle veku jsem taky mela pocit, ze jen nemluvi…

Bábrdl
Generální žvanilka 20916 příspěvků 29.12.16 09:29
@Kassy píše:
Autismus se diagnostikuje nejdřív ve 3 letech, v roce je na to moc brzo.

To není pravda, to je takový český mýtus vstahujícíc se k tříleté prohlídce. Autistické projevy lze podchytit už v 18 měsících. Rok je skutečně moc brzo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 09:35

@Tarjei reaguje na jméno, je chytrý jak opičák, většinou už rozumí a to i takovým věcem, jako že když si umazal nohy, tak jsem na něj krikla, ať neslape na koberec, tak neslapal. Když něco chce, tak si ukáže. Do 2 let neukazoval.
Umí pozdravit (zamává a řekne svůj patvarem). Hraje si napodobováním, nemá žádné rituály, na hřišti už nevyčnívá.
Ještě má teda velké záchvaty vzteku, což bude komunikační bariérou.
Ale až na namluvení bych řekla, že celkem průměrné batole.

Bábrdl
Generální žvanilka 20916 příspěvků 29.12.16 09:37
@Anonymní píše:
@Tarjei reaguje na jméno, je chytrý jak opičák, většinou už rozumí a to i takovým věcem, jako že když si umazal nohy, tak jsem na něj krikla, ať neslape na koberec, tak neslapal. Když něco chce, tak si ukáže. Do 2 let neukazoval.
Umí pozdravit (zamává a řekne svůj patvarem). Hraje si napodobováním, nemá žádné rituály, na hřišti už nevyčnívá.
Ještě má teda velké záchvaty vzteku, což bude komunikační bariérou.
Ale až na namluvení bych řekla, že celkem průměrné batole.
:potlesk:

Bábrdl
Generální žvanilka 20916 příspěvků 29.12.16 09:39
@Tarjei píše:
Anonymni, uz ma fakt problem jen s reci? Ja mam tezkyho autistu a v tomhle veku jsem taky mela pocit, ze jen nemluvi…

:hug: Maminky bývají na děti tak napojené, že prostě „vycítí“ co děti chtějí a nevidí ty projevy. Já už jsem tolikrát slyšela: „on mi rozumí, ale jen to udělat nechce“.

Tarjei
Závislačka 3777 příspěvků 29.12.16 09:42

@Bábrdl to je presny.

Anonymni tak to vypada dobre. Muzes zkusit znakovani at tak nezuri.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 09:44

@Bábrdl souhlasis s tím, že to na autistu nevypadá, že?
Je podezření, že by to mohla být dysfazie.

Bábrdl
Generální žvanilka 20916 příspěvků 29.12.16 09:49
@Anonymní píše:
@Bábrdl souhlasis s tím, že to na autistu nevypadá, že?
Je podezření, že by to mohla být dysfazie.

Dítě, které rozumí ve dvou letech mluvené řeči, pozdraví, zamává, napodobuje, na hřišti nevyčnívá?

Takhle podle popisu určitě ne. :kytka:

Tarjei
Závislačka 3777 příspěvků 29.12.16 09:49

Anonymni nejmladsi syn ma tezkou dysfazku tudiz vim i jak ta vypada. Jo zhruba tak :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama