Pro koho se rozhodnout?

Juliemilo
7.11.09 20:12

Pro koho se rozhodnout

Ahoj holky,
prosím Vás o radu, zvláště zkušenějších… jsem v situaci kdy se prostě potřebuju rozhodnout pro jednoho ze dvou mužu.. Jen v kostce žiji s přítelem máme spolu 2 děti, do tří let. Protože se spolu nemůžeme v poslední době dohodnout snad na ničem, tak jsem si našla milence, trvá to asi měsíc, ale milenec je mladší o 7 let, moc mě miluje a přijal by mě i s malými dětmi. Aby jste tomu rozuměli, odešla jsem od přítele asi 2× a teď je to po třetí, jsem u prarodičů. Ale já nevím co dělat, protože mi přítel začíná neustále psát, že mě má rád a že mě nechce ztratit…ten milenec je zas do mě úplný blázen a nevím, jestli bych neudělala časem chybu, kdybych šla ydlet k milencovi. Bojím se toho, že by mohl vychladnout a budu tam kde jsem a on přítele už vím co čekat, je to jednodušší. Nicméně jak se rozhodnout je otázka, být s přítelem, který mě už jednou uhodil a být s ním jen kvůli dětem nebo být s milencem se kterým si rozumím já ? není to sobecké ode mě druhá varianta. Prosím pora´dte zkušené.
Díky moc a zdravím

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18285
7.11.09 20:23

No nejsem sice zkusena,milence jsem nikdy nemela..Jestli te pritel nekdy napadl,tak bych se k nemu tezko vracela,nejspis to udela znova a pokud jste se jiz nekolikrat rozesli,nejspis to nikdy nebude lepsi.Jaky ma vztah k detem,co milenec a deti,jak se k nim chova?Znate se nejspis jen kratce..Zhava laska to nebude navzdy..V tomto ti nikdo moc neporadi,je to tvoje rozhodnuti..Hodne stesti tobe i tvym detem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
7.11.09 20:27

Nevím, nakolik jsem zkušená, ale svůj názor napsat můžu.

Zdá se mi dost nepromyšlené odcházet k někomu, koho znáš jenom měsíc, za tak krátkou dobu nemůžeš nikoho dostatečně poznat a bylo by to přílišné riziko, alespoň pro mě.

Druhá věc je, jaké vztahy máš za normálních okolností s manželem, píšeš, že tě už uhodil. Omlouvat ho nebudu, ale zajímá mě, za jakých okolností se tak stalo? Bylo to v souvislosti s tvými předchozími odchody? Byla jsi mu už někdy nevěrná?

Uvažovala jsi někdy o tom, že bys zůstala sama, pokud je manžel násilník a bojíš se, že to bude mít v budoucnu negativní vliv na děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
7.11.09 20:31

No a proč se rozhodovat ihned? S partnerem to jistě neklapalo, když jsi již několikrát odešla a potom to násilí… A milenec je pochopitelně takhle na začátku velmi zamilovaný a těžko posoudit co za člověka z něho vyleze. Znáte se velice krátce na to abys si byla jistá, zda to s ním bude fungovat. Pokud to je možné, navrhuji ti zůstat zatím u rodiny a trochu se poznat s milencem více do hloubky. jak se staví k dětem, k budoucnosti, k bydlení a řešení nějakých problémů.. aby to nebylo z bláta do louže.
Doufám, že promyslíš vše v klidu a jistě najdeš řešení nejlepší pro děti i tebe.. Přeju hodně pohody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Juliemilo
7.11.09 20:43

Od zakladatelky :
nevěrná jsem mu nikdy nebyla, nemám s tím tudíž žádné zkušenosti.
Facka přilítla jedna když jsem byla v šestinedělí a byla jsem trošku podrážděnější tak mě vše vytáčelo, třeba i bordel v kuchyni… on totiž i docela pije… a jeden večer si tam v noci připravoval jídlo, vše mu padalo z ruky, no hrůza nevydržela jsem to a řekla mu to hned.. že mi to vadí.. i když vím, že rozumné je počkat do druhého dne.
a taky druhá facka přilétla protože prý jsem nevděčná a neumím si vážit toho co pro nás dělá… ale já s ním mám pocit, že mě trochu terorizuje, nechce abych si dodělala VŠ - ale i přesto jsem do školy šla a dodělávám poslední ročník, prostě chce abych se přizpůsobila já jemu. Abych byla s dětma, zakazoval aby k nám chodila bába, protože děti rozmazlulje… atd… peníze nám nedával, když jsem chtěla do nějakých kroužků s dětmi chodit.. tak řekl, že jsou to vyhozené peníze…
Milenec je naprosto úžasný, teda je fakt že je to začátek… ale říkal že se chce maximálně obětovat… ale copak se dájí udržet dva vztahy současně.. nechci aby současný přítel věděl že někoho mám. Jak mám milence ted více poznat ?

• Nahlásit
  • Citovat
2681
7.11.09 21:15

A nešlo by se tedy rozejít s přítelem, když to tak neklape a zůstat bydlet u babičky? Je to vlastně to, co ti radily holky taky. S milencem chodit a poznávat. Já byla rozvedená s malou dcerou a do představování nápadníků jsem se tedy nehrnula, je fakt, že jsem z ex byla tak otrávená, že jsem chtěla žít s Bárou sama. Takže jsem chodila na rande, když mi hlídali naši a bylo to super. A vdala jsem se, až když jsem tušila (věděla je silné slovo :-)), že je mládenec trochu vyzkoušený. Prostě si nemyslím, že je dobré skočit z jednoho vztahu do druhého. I kvůli dětem, kdyby ti to nevyšlo, pak třeba začneš chodit s někým jiným a děti budou mít v kebulích gulášek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.09 21:17

Podivej se, po mesici nikoho nepoznas. Vztah s milencem je jiste nadherny, aby ne. Vzpomen si na zacatky se svym manzelem, taky to jiste nebylo po mesici zas tak spatny, ne?
Tvrdit po mesici vztahu jak je to s nekym bozsky je sice pekny, ale zaroven tak trochu hloupoucky. Ono treba po peti a vice letech s novym milencem to taky tak skvely urcite nebude, to si pamatuj.
Tveho manzela neznam, takze tezko soudit jaky doopravdy je. Jedno se mi ale tedy rozhodne nelibi a to jsou ty facky.
U tebe se mi zase nelibi to, ze si mu neverna, to je taky hnus.

Vyresit si to budes muset sama, tezko ti tu nekdo poradi 100% manzel nebo 100% milenec. Preju hodne stesti a at se rozhodnes spravne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
7.11.09 21:18

Taky se nepovažuju za nějak extra zkušenou a určitě nemám patent na rozum, ale přikládám jenom svůj názor:
Nejsem z těch co by striktně zavrhly to že chlap sáhne na ženskou… myslím že si to občas některý umíme fakt vykoledovat. Ale pokud pije jak říkáš a bylo to spojený s tím že tě uhodil, pak to je asi trošku problém. Nemuselo by se to stát jenom jednou. A náprava vztahu s ním, pokud bys o ni stála není určitě otázka týdne ani měsíce.
Jenomže bych to asi určitě neřešila odchodem k milenci. Neznáte se, na začátku každej slibujeme hory doly a co z toho je potom skutečností, zjistíš třeba za rok. A kdyby to nedopadlo, tak už si nenabiješ hubu sama, ale pocítí to i tvoje děti a proto bych to opravdu pořádně rozmyslela.
Jako první bych nezávisle na slibech a kvalitách milence vyhodnotila život s tvým manželem. Jestli ti stojí za to a jestli byste případně byli oba schopní pracovat na tom aby to bylo lepší. Milenec nemilenec, tohle si musíš srovnat bez něj.
Pokud se rozhodneš že s manželem je konec a už nechceš zpátky, potom bych určitě zůstala s dětma u rodičů, udělala si čas na to se s tím vším srovnat a stýkar se s milencem. Ale nikoliv vyměnit komplet se vším všudy manžela za milence, to je podle mě hloupost a dělala bys to asi spíš z nouze. Až uplyne dost dlouhá doba abys v něm měla jistotu a věděla že je to to co chceš, pak s ním klidně začni vážnej vztah a přemýšlej že budete žít spolu.
ALe neřešila bych to takhle 2v1 jak jsi to napsala… myslím že obojí je zcela odlišnej problém a musíš vyřešit každej zvlášť, postupně.

Hodně štěstíčka a přeju správný rozhodnutí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
7.11.09 22:19

K příteli, který tě uhodil, bych se určitě nevracela! A s dětmi bych k milenci po měsíci vztahu bydlet nešla, chvíli bych počkala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2681
7.11.09 22:23

Holky, ale já mám kamarádku, která taky dostala asi 2-3 facku a byl to prostě omyl, ona ho vyprovokovala, vždycky se hádali, měli takovej italskej začátek, teď jsou už spolu skoro 20 let, mají 2 děti a super spokojený manželství. Takže já bych z ojedinělý facky nic moc nevyvozovala.

Příspěvek upraven 08.11.09 v 12:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
7.11.09 22:29

No právě, jak píše Emanka… myslím že fakt nejde paušálně soudit jak to že chlap uhodí ženskou. Myslím že někdy umíme bejt pěkný hysterky a tu facku si více méně zasloužíme… . Nejde to přece soudit obecně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.09 00:40
Emanka píše:
Holky, ale já mám kamarádku, která taky dostala asi 2-3 facku a byl to prostě omyl, ona ho vyprovokovala, vždycky se hádali, měli takovej italskej začátek, teď jsou už spolu skoro 20 let, mají 2 děti a super spokojený manželství. Takže já bych s ojedinělý facky nic moc nevyvozovala.

Emanko - souhlasim s tebou. Ja jsem napsala, ze se mi to nelibi a za tim si stojim. V poradku to rozhodne neni. Ale zase opravdu vzdycky zalezi na situaci a na vztahu (nekde facky litaji a oba jsou i tak stastni).
Ja osobne si neumim predstavit, ze by mi ji muj chlap vrazil. Nerikam, ze bych hned zadala o rozvod, ale rozhodne bych mu dala minimalne jasne najevo, ze to bylo naposled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
8.11.09 10:20

Myslím, že jakýkoli fyzický útok facku nevyjímaje do vztahu nepatří, na hysterický výstup se dá reagovat i jinak, ono se třeba dá odejít vydýchat to a pak v klidu řešit. Nechápu, že to tolerujete. Pro mě by se ve vztahu vytratil základní pilíř a tím je důvěra v partnera.
Jinak zakladatelce bych radila to samé, co ostatní, odejít, zůstat u prarodičů a bez účasti dětí se snažit budovat nový vztah, ten starý nevypadá na to, že by měl budoucnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
8.11.09 10:42

Za me rikam to, co radi vetsina tady… zustat u rodicu, cas ukaze.
Ovsem k chlapovi, co pije, diky tomu me bije, zakazuje mi VS a navstevy moji rodiny… s tim ja bych nebyla. :nevim:
A jit bydlet s detma po mesici k milenci, to bych teda taky nedala. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1368
8.11.09 10:54

Přidávám se k ostatním.....nejdřív vyřešit přítele a pak řešit milence. Není to buď a nebo.....Pokud jsi rozhodnutá,že s přítelem být nechceš (nepodporuje tě, uhodil tě, pije…no, důvody máš) tak to musíš radikálně ukončit, odstěhovat se k rodičům, vyjasnit si, že tohle je pro děti lepší než dlouhodobé trpění jen pro „jejich dobro“…nepodmiňuj to milencem, neříkej o něm…důvody pro odchod jsou jiné, jen tě to možná víc natrklo :wink: a uvědom si, že přítel bude otcem dětí pořád, možná je bude chtít vídat, s tím počítej
S milencem se vídej,ale v rovině bez dětí, až ho oťukáš a budeš víc znát, pak ho dětěm představ.Nech je se vzpamatovat z prvního odchodu…třeba to s milencem nevyjde a pak by jim to fakt chudáčkům zamotalo hlavičky(i když jsou ještě malinké…)

Ale rozhodnout se musíš sama, ty víš nejlíp, co cítíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama