Pro-life

12.1.19 18:32

Pro life

Ahoj, je tu někdo pro life (pro život)? Jaký na to máte názor? Můžeme tu diskutovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

35461
12.1.19 19:01

Tady je diskuze na podobné téma, je sice staršího data, ale najdeš v ní určitě dost názorů. Jinak názor na potrat mám asi takový, že je to prostě rozpor mezi právem rodičů a právem nenarozeného dítěte :nevim:. Spíš jsem pro to, aby byl proveden ve výjimečných případech, zejména ze zdravotních důvodů, ne jako „dodatečná“ antikoncepce nebo jednoduchá změna názoru zploditelů. Úplná volnost v potratech podle mě vede k tomu, že lidé ztrácejí zodpovědnost za své sexuální chování. Na druhou stranu - co s tím, že jo, potratové komise už tu byly a evidentně se netěšily velké oblibě. Takže je to jako se vším, lidi neví, co chtějí a najít rovnováhu v řešení, je těžké a vždy se najde někdo, komu se to tak nelíbí. A k nějakému aktivistickému hnutí - jsem rozhodně proti, jsem proti veškerému fanatizmu, i když bojuje za nějaké vyšší hodnoty, v tomto případě předstírá, že bojuje za život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
12.1.19 19:37

@Tiger-lily

Kdyby „jen“ za život, ale oni bojují i proti antikoncepci :roll:

Myslím, že jak je to nastavené nyní, stačí. Zda potrat ano nebo ne a za jakých podmínek si musí každá srovnat v sobě sama. Každá žijeme se svým svědomím. Potratů obecně ubývá (antikoncepce je dostupná) a mám obavy, že pokud by se to zpřísnilo, mohly by zase začít provozovat svou živnost různé anděličkářky, ženy by do sebe ládovaly přírodní abortiva, píchaly se pletacíma jehlicema, snažily se vykrvácet ve vaně s vařící vodou a litry svařáku - prostě některé udělají cokoliv, aby to dítě neporodily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.19 21:28
@Tiger-lily píše:
Tady je diskuze na podobné téma, je sice staršího data, ale najdeš v ní určitě dost názorů. Jinak názor na potrat mám asi takový, že je to prostě rozpor mezi právem rodičů a právem nenarozeného dítěte :nevim:. Spíš jsem pro to, aby byl proveden ve výjimečných případech, zejména ze zdravotních důvodů, ne jako „dodatečná“ antikoncepce nebo jednoduchá změna názoru zploditelů. Úplná volnost v potratech podle mě vede k tomu, že lidé ztrácejí zodpovědnost za své sexuální chování. Na druhou stranu - co s tím, že jo, potratové komise už tu byly a evidentně se netěšily velké oblibě. Takže je to jako se vším, lidi neví, co chtějí a najít rovnováhu v řešení, je těžké a vždy se najde někdo, komu se to tak nelíbí. A k nějakému aktivistickému hnutí - jsem rozhodně proti, jsem proti veškerému fanatizmu, i když bojuje za nějaké vyšší hodnoty, v tomto případě předstírá, že bojuje za život.

Omlouvám se, že jsem založila podobnou diskusi

@Apaji píše:
@Tiger-lily

Kdyby „jen“ za život, ale oni bojují i proti antikoncepci :roll:

Myslím, že jak je to nastavené nyní, stačí. Zda potrat ano nebo ne a za jakých podmínek si musí každá srovnat v sobě sama. Každá žijeme se svým svědomím. Potratů obecně ubývá (antikoncepce je dostupná) a mám obavy, že pokud by se to zpřísnilo, mohly by zase začít provozovat svou živnost různé anděličkářky, ženy by do sebe ládovaly přírodní abortiva, píchaly se pletacíma jehlicema, snažily se vykrvácet ve vaně s vařící vodou a litry svařáku - prostě některé udělají cokoliv, aby to dítě neporodily.

Nevím, jestli bojují proti antikoncepci.. to jen někteří, myslím. To je pravda, udělají všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.19 21:30

Já sicenejsem fanatik, ale jsem proti potratům. Je to každého názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
13.1.19 06:24

@DzungaracekChlupacek :kytka: Vůbec se neomlouvej, však od toho tu diskuze jsou, aby se zakládaly :). Jestli chceš na to téma diskutovat, tak napiš nějaké své důvody, proč jsi proti potratům apod. :nevim:

@Apaji :roll: Jj, si nějak matně vzpomínám na sluníčkáře s transparenty dětí, které se jako kvůli potratům a antině nenarodily. Hele, jak už jsem napsala, atk i potraty dávají lidem určitou svobodu a jak je již notoricky známo, lidé jsou z velké části trubky a nevědí, jak se svobodou nakládat, takže se právě díky těmto plusům pak chovají nezodpovědně, což je samozřejmě živná půda pro kdejaké fanatiky. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.19 13:47

No, příjde mi blbost, že když někdo nebere antikoncepci a jde na potrat a používá to jako antikoncepci. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama