Jakou máte zkušenost s probiotiky Biopron. Pomohly?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terka92
Povídálka 47 příspěvků 10.05.18 17:24
Probiotika Biopron . Pomohly?

Čauky, máte někdo dobré zkušennosti s probiotiky? Začala jsem je brát z důvodu že jsem trpěla prujmama po nějakých jídlech, třeba po kořeněných nebo moc mastných, někdy i prostě jen tak po zelenině, pak už skoro po všem :,( tak jsem začala brát probiotika aby se to zklidnilo říkala jsem si že za zkoušku nic nedám. :roll: a hele o no to asi funguje je mi i celkem líp a připadá že teď můžu sníst všecko a super. Beru je zatím týden tak uvidím ještě :) myslíte že fakt můžou tak pomost? A co když je třeba po měsíci přestanu brát? ;) Díky za rady :srdce:

Přečtěte si článek: Probiotika

Reklama

Reakce:

Jančakecalka
Generální žvanilka 21106 příspěvků 10.05.18 17:34

@Terka92 Ahoj,tak v první řadě, bych si s takovýma obtížema došla za doktorem, protože za průjmama se muže skrývat kde co. Já to znám moc dobře. Mě byl diagnostikován IBS, čili syndrom dráždivého tračníku, fakt nic příjemnýho. Mám také tu formu s prujmem, kdy už nevím, co kolikrát sníst, aby se ulevilo.Moje zažívání je v posledních letech citlivé, mám to díky stresu, kterého mám poslední roky opravdu dost. A stres je prý jeden z hlavních spouštěčů, jak mi řekl doktor.
Já jsem musela omezit všelijaká ostrá, tučná, těžká jídla a přestala jsem pít i perlivé nápoje. Naopak jsem začala dost konzumovat zakysané mléčné výrobky.
Co se týče konkrétně Biopronu, tak s tím mám ty nejlepší zkušenosti :palec: Konkrétně beru Biopron IB-Symbio+ S. Boulardii, je to ta probiotická kvasinka.
Pokud to přestaneš brát, jak píšeš třeba po měsíci, tak se obtíže nejspíš vrátí, tak to bylo u mě.
Být tebou, tak se nestydim a zajdu k doktorovi a popíšu mu své problémy a pokud jsi ve stresu jako já, tak to muže být také tím.
Držím palce ;)

Terka92
Povídálka 47 příspěvků 10.05.18 21:36

Děkuju za reakci :) uvidím co bude tedy dál až třeba vysadim a tak :) a ten syndrom dráždivého trakcniku se nějak léčí nebo jak to je? A myslíš že ty probiotika můžu brát třeba rok? Nebo déle? :)

Jančakecalka
Generální žvanilka 21106 příspěvků 11.05.18 13:39
@Terka92 píše:
Děkuju za reakci :) uvidím co bude tedy dál až třeba vysadim a tak :) a ten syndrom dráždivého trakcniku se nějak léčí nebo jak to je? A myslíš že ty probiotika můžu brát třeba rok? Nebo déle? :)

Není zač ;)
IBS se léčí hlavně tím, že se musí upravit dost jídelníček, omezit stres a zařadit ty správná probiotika. V případě toho průjmu ty s tou kvasinkou S. Boulardii.
Tak jestli rok, to nevím, ale já už je používám půl roku a jsem v pohodě.
Já bych stejně raději zašla ke gystroenterologovi, aby Ti řekl, o co konkrétně jde.
Probiotikama určitě nic pokazit nemužeš, protože přispívají ke správnému zažívání.
Ono IBS syndromem trpí až 15% Evropanů a dokonce na něj trpí i děti, prý celkem 6-14% školáků a zase je to pod vlivem toho stresu ze školy například. Člověk by měl porozumět především svému tělu, protože dřív, než začne se změnou režimu, měl by zjistit, co ty příznaky vyvolává. A to se bez návštěvy odborníka nedá na 100% určit.
Někdy to zajde až tak daleko, že člověk musí navštívit psychologa.
V případě potvrzení IBS je důležité to nevzdávat a počítat s tím, že změna se neprojeví hned, protože při úpravě životního stylu je třeba vytrvat. Tohle mužu potvrdit, sama vím, že to není jednoduché.
Přeji hodně štěstí :kytka:

emicka22
Kecalka 211 příspěvků 11.05.18 17:53

Ahoj ja brala biopron symbio a myslim ze pomohl.

Terka92
Povídálka 47 příspěvků 14.05.18 10:34

@Jančakecalka
Tak uvidíme co to bude dělat a dystak si dojdu k doktorce :) a já teď beru ten obic Biopron a když bych chtěla přejít na ten jak píšeš ty tak to asi vadit nebude ne? ;) Když doberu tyhle a pak si koupím ty jiný :)

Jančakecalka
Generální žvanilka 21106 příspěvků 15.05.18 14:46
@Terka92 píše:
@Jančakecalka
Tak uvidíme co to bude dělat a dystak si dojdu k doktorce :) a já teď beru ten obic Biopron a když bych chtěla přejít na ten jak píšeš ty tak to asi vadit nebude ne? ;) Když doberu tyhle a pak si koupím ty jiný :)

Ne, to určo vadit nebude, když je to od jedné značky. ;) Hodně štěstí :kytka:

lucinka2323
Nováček 9 příspěvků 16.05.18 09:18

@Terka92 Probiotika jsou určitě fajn, ale pokud je tvůj problém dlouhodobějšího charakteru, doporučuji stejně jako Jančakecalka dojít si k dr. a nechat udělat podrobné vyšetření, protože to může být příčina čehokoli, například i právě dráždivého tračníku. Já s ním mám taky osobní zkušenost. Bohužel je to v dnešní uspěchané době, plné stresu dost častá záležitost. Ale řešit se dá. Mně zásadně pomohlo upravit si stravu, ledacos jsem musela vyřadit. Takže jak píšeš, že už teď můžeš sníst cokoli, byla bych opatrná. Já třeba mastné jsem vyřadila trvale, taky nějaké druhy zeleniny a z velké části i mléčné potraviny. S probiotiky mám taky velmi dobrou zkušenost a dokonce se stejnými, o nichž se tu píše, tedy Biopron ib-symbio s kvasinkou. Právě ta kvasinka je u nich takový bonus navíc oproti samotným probiotikům. Působí proti různým druhům průjmů a celkově dělá střevům dobře. Za mě tedy ze všech volně prodejných doplňků, co jsem vyzkoušela, je to top.

Terka92
Povídálka 47 příspěvků 16.05.18 10:48

@Jančakecalka
A můžu se ještě zeptat jak často je bereš? Jednou denně? Nebo dvakrát? :)

Jančakecalka
Generální žvanilka 21106 příspěvků 18.05.18 10:52
@Terka92 píše:
@Jančakecalka
A můžu se ještě zeptat jak často je bereš? Jednou denně? Nebo dvakrát? :)

Na začátku, když to bylo nejhorší, tak jsem je brala 2 krát denně, ted, když už se cítím líp a břicho mě nebolí, nemám křeče, tak mi to stačí jednou denně. Ale, když mám takový ten náhlý pocit, že musím běžet na wc, tak si raději vezmu ještě jednou tu tobolku a hlavně, když vím, že musím někam jít. Tak si to tím pojistím. Naštěstí mi ta probiotická kvasinka pomuže téměř okamžitě, takže už se tolik nestresuju, že to na mě zase někde přijde.
Taky se snažím jíst 5krát denně, to jsem zjistila, že je také dobré na tohle dbát ale menšíporce, aby se trávení zase nějak nerozhodilo.
A jestli mužu ještě poradit, tak mě dost pomohl pravidelný pohybový režim, začala jsem jezdit na koloběžce, je to prima odreagování, navíc se u toho kvěle formuje tělo i fizyčka a na IBS mi to také pomohlo, že tělo prostě něco dělá. V mým případě je pohyb prostě hodně důležitý.
O IBS je na netu hodně diskuzí, pokud máš FB, tak i tam, pročti si, jak o tom lidé píší, je to zajímavé. Nebo kdyby si chtěla nějaké odkazy, tak písni, ráda pomůžu ;)

Terka92
Povídálka 47 příspěvků 18.05.18 11:00

@Jančakecalka

Děkuju moc :roll: :oops:

Jančakecalka
Generální žvanilka 21106 příspěvků 18.05.18 15:06
@Terka92 píše:
@Jančakecalka­Děkuju moc :roll: :oops:

Není zač ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběhy amerických vrahů: Ted Bundy byl chytrý hezoun. A také nekrofil a sadista

Minimálně třicet obětí za pouhopouhých pět let. To je statistika jednoho z... číst dále >

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama