Problém s alkoholem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 14:48
Problém s alkoholem

Ahoj, název mluví za vše. Od malička jsem mela přístup k alkoholu, u nas v rodine je normalni, dat si treba sklenicku vecer nebo 1 pivo. Jakmile jsem nabyla plnoletosti, chodila jsem na vino a akce s kamaradkou o víkendech. Nikdy nic divokeho, vse pod kontrolou. Pak jsem si našla přítele, o víkendech spolu, maximálně jedna-dve sklenky vina za tyden s nim. Během te doby jsem zdědila byt od zesnulého příbuzného, kam jsme se s pritelem nastěhovali. Začali jsme se hadat, ja se zacala opijet doma, kdyz byl pryc buhvikde. Došlo k rozchodu, přítele jsem vystěhovala a vratila se k rodicum. Přestala jsem pit, nemela jsem na alkohol chut. V tom období jsem sla jen na 2 akce, kde jsem se napila. Po par měsících jsem si nasla nového přítele, vratila se do svého bytu, plného vzpomínek na ex a mého příbuzného. Piju hodne. Vetsinou si koupim 2 piva, ale po dopiti zjistim, ze mi nestaci a jdu si pro dalsi. Každy tyden chodím na 2 noci k rodicum, tam si dam s tatou jedno pivo, na druhé nemam chut a bud si ho dam pod nátlakem nebo vubec. Vzdy piju jen v tom byte. Asi jsem se chtela spis vypovídat, možná i se zeptat, jestli ma nekdo podobnou zkušenost.
Anonym z pochopitelných důvodu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTableta
Závislačka 4251 příspěvků 28.11.18 14:55

Ahoj. Je dobře, že si svůj problém uvědomuješ. Doporučila bych ti prvně se obrátit na psychologa, tomu se svěříš a on tě nasměruje dál, dá ti kontakty. Čím dřív to začneš řěšit, tím líp.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 28.11.18 14:56

No a kolik alkoholu tedy vypiješ když jsi v bytě? To se opiješ do němoty? Piješ jen pivo? Pokud to máš tak jak píšeš tak se asi snažíš vypudit vzpomínky a řešíš to alkoholem :nevim: Ten nový přítel s tebou nebydlí?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 14:59

Největší problem je v tom, ze nemam nikde podporu. At uz jsem to rekla rodine, příteli nebo kamarádům, ze mam problem a potrebuji to resit, jen se stydím s tim nekam jit. Tak mi řekli, ze jsem mlada, at to neřeším, ze to k mladí patři… :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 15:00

Piju jen pivo, za ten večer tak 4. Vim, ze to neni nijak zavratny množství. Ale vim, ze je to začátek. Nový pritel se mnou nebydlí.

Závislačka 4251 příspěvků 28.11.18 15:00
@Anonymní píše:
Největší problem je v tom, ze nemam nikde podporu. At uz jsem to rekla rodine, příteli nebo kamarádům, ze mam problem a potrebuji to resit, jen se stydím s tim nekam jit. Tak mi řekli, ze jsem mlada, at to neřeším, ze to k mladí patři… :roll:

8o Ne nepatří. Každodenní pití byť „jen“ jedné skleničky, jednoho piva,… není normální v žádným věku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 15:05

Muj otec každy víkendový vecer lupne ze 5 piv. Ale s jeho výškou a vahou to na nem nejde poznat. O vikendu vubec nepije.
Mamka teda 2× tydne sklenku růžového. Babička si taky obcas to růžové da.
Zbytek rodiny jsou abstinenti nebo sváteční.
Ale kazdej si pry prožil bouřlivejsi mladí a říkají mi, ze jsem do sebe moc zahledena a moc se řeším.
Ostatne většina mých bývalých spolužáků ze střední jsou skoro porad v hospodě, akorat ja s nimi nechodim. Vetsinou jsem ta nudná, která nepije.
Chut na alkohol mam jen doma u sebe.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 28.11.18 15:09
@Anonymní píše:
Největší problem je v tom, ze nemam nikde podporu. At uz jsem to rekla rodine, příteli nebo kamarádům, ze mam problem a potrebuji to resit, jen se stydím s tim nekam jit. Tak mi řekli, ze jsem mlada, at to neřeším, ze to k mladí patři… :roll:

Ano, k mládí patří to že se chodí pařit a je tam i alkohol, hodně alkoholu :mrgreen: Jenže ty piješ sama doma a to je problém. Zkus toho psychologa, nemáš se za co stydět. Uvědomuješ si že máš problém a chceš ho řešit, to je moc dobře :palec: Klidně napiš sz když budeš chtít :mavam:

heathen
Povídálka 14 příspěvků 28.11.18 15:15
@Tableta píše:
8o Ne nepatří. Každodenní pití byť „jen“ jedné skleničky, jednoho piva,… není normální v žádným věku.

No vidíš, já, francouzi, italové či španělé s tebou nesouhlasime :mrgreen:

Závislačka 4251 příspěvků 28.11.18 15:22

@heathen ja doufam ze ty, francouzi i spanelove pijete ve spolecnosti alespon jednoho cloveka a ne doma sami :P :)

heathen
Povídálka 14 příspěvků 28.11.18 15:26
@Tableta píše:
@heathen ja doufam ze ty, francouzi i spanelove pijete ve spolecnosti alespon jednoho cloveka a ne doma sami :P :)

Ano přesně tak. :lol: S manželem je standard denně si otevřít dobré víno. Když je manžel na služebce, nemám potřebu se sama ztřískat.

Příspěvek upraven 28.11.18 v 15:28

Bellatrix Lestrange
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 28.11.18 15:28

@heathen U vás je pohoda :mrgreen:

heathen
Povídálka 14 příspěvků 28.11.18 15:29
@Bellatrix Lestrange píše:
@heathen U vás je pohoda :mrgreen:

Je! Ale co je dcera dospělá už jsme občas na 1 flašku 3 a to už je naprd. :lol:

Lucy75
Kecalka 429 příspěvků 2 inzeráty 28.11.18 15:30

máš špatné návyky, působí na tebe prostě ten byt, prostředí a to, že jsi tam sama.. pivem se asi uvolníš, že jo.. Jde o to najít si náhradní činnost a pivo si koupit třeba jen o víkendu , určitě ne denně ! v mládí se návyk vytvoří snadno a rychleji, takže s alkoholem opatrně, je to zlý pán… napiš na forum alkoholik.cz pročti si to tam.. některé příběhy začínají stejně jako tvůj a končí na ulici a v léčebně.. ale tím tě nestraším , nejsi na tom zatím zle, není u tebe určitě nutná 100% abstinence, ale pití musíš kontrolovat a hlavně fakt nepít denně !! to je základ.. kup si radši džus, uvař čaj, běž si zacvičit nebo si najdi koníček , prostě u tebe to souvisí s tím místem a způsobem, jak se tam cítíš…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 15:39

Život mam normalni, rekla bych, ze i dost nabitej. Studuji medicínu, k tomu brigáda. Domu se vracim az vecer, vycerpana. Rozdelam si to pivo, u toho uklizim nebo vařím na dalsi dny. Neni to zas, ze bych jen seděla a pila, nebo se zlila a usnula.
Ale i tak se stydím.
Uz jsem premyslela, že ten byt pustím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >