Problém s alkoholem nebo normální věc?

Anonymní
18.5.20 11:33

Problém s alkoholem nebo normální věc?

Ahoj, prosím, potřebovala bych nějaký nestranný názor. S partnerem máme malého prcka, máme krásný vztah, pořád si máme co říct a vše je skvělé. Ale trápí mě jedna věc, byl hodně dlouho sám, jen si “užíval” života a mám pocit, že se toho nějak nechce úplně pustit. Přes týden pracuje v zahraničí a doma je pouze na víkendy, občas i v týdnu. Když se v práci setká s přáteli je schopný i po práci v týdnu popít.
Ale pro mě největší problém je, že musí na to pivo každý týden. V pátek přijede domu z práce a na večer na to pivo musí jít a vrací se po půlnoci, většinou dá tak 8-9piv a až 5 panáků… A i když to není ten typ, co by se motal a tak, nesnáším to. Nesnáším tohle pití, mám proti tomu averzi. Opakuje se to každý pátek, už jsem zkoušela navrhnout, aby třeba chodil ob týden a ne každý.
Dokonce i teď, když bylo všude zavřeno, tak se takhle musel každý víkend ten jeden den opít doma. Přijde mi už pomalu, že bez toho piva snad nevydrží žít. Štve mě to strašně, protože je úžasný, se vším mi pomůže, opravdu maká. Udělá pro nás cokoli a opravdu se milujeme. Tohle je jediný problém a já nevím, jestli to tak dramatizuju 8o :roll:. Chápu, že chce s přáteli na pivo a nebráním mu… Ale kdyby si dal 2-3 piva a šel domů… A ne se každý víkend opít :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6974
18.5.20 11:36

Tohle by mi nevadilo a jako problém s alkoholem, to opravdu nevidím, to vypadá jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 11:38

@bjetuschka
1-2 piva si dá každý večer, a každý pátek se opije. Asi mi nejvíc vadí to, že je celý týden pryč a první co udělá po příjezdu domu je hospoda :(… Jeho otec byl těžký alkoholik, který díky tomu i velmi mladý podlehl a na mě asi jen dopadá strach, když to poslouchám od tchýně, že mu je víc a víc podobný a tak mám strach :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
22378
18.5.20 11:39

Alkoholismus opravdu vypadá jinak. Tohle beru jako upouštění páry a relax.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
18.5.20 11:43

Tak jak jste spolu dlouho, kdyz mate prcka? To uz snad neni dlouho sam ne? A opiji se takhle i po praci v tom zahranici? A kdyz prijde opily, je schopny v sobotu fungovat? Vstat rano, jit neka s vami na vylet nebo neco? Me by mrzelo, ze je cely tyden pryc a misto toho, aby byl s vami, tak jde chlastat…, na druhou stranu vim, ze vycitky, nebo premlouvani nikam nepovedou..muzes mu rict, co ti vadi a proc, jestli to nechape, tak s tim tezko neco udelas…jinak ho muzes bud opustit, nebo cekat, jestli ho to prejde..taky muzes zkusit, ze ted v patek mas neco ty a jdes parit a on at hlida :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 11:49

@Melodie91
Jsme spolu 4 roky a dokud nebyl prcek, tak mi to až tak nevadilo, protože jsem občas chodila s ním, ale máme mimčo… Právě to je to, on přijde třeba v 1 ráno a v 8 ráno vstane a začne vše dělat. Jen teda než naprosto vystřízliví, tak je odpoledne. Má opravdu pomalé spalování, takže v sobotu je to pro mě spíš za trest, jelikož do odpoledne je ještě takový “chytry”. A večer samozřejmě usne klidně v 7 večer. Až v neděli většinou něco podnikneme. Štve mě, že jako normální rodina fungujeme jen v neděli…
Už jsem to s ním řešila tolikrát, v klidu… Pak tedy vždy třeba jednou vynechal a věnoval se nám. Ale nebaví mě si to doslova vynucovat… :(
je to úžasný otec i partner, ale s tímhle jeho “relaxem” u piva… Já mu to nezakazuju, jít na pivo s kamarády, ale kdyby aspoň chodil domů normálně. A nebylo to tak často..

• Citovat
  • Nahlásit
7461
18.5.20 11:51

A to v sobotu funguje? Tomu neverim.
1-2 piva po praci beru, ale kazdy patek 8-9 piv a 5 panaku? Mne by to vadilo a opravdu bych zacala premyslet, zda nema problem vydrzet bez alkoholu a zda ta „stridmost“ behem tydne neni pouze z duvodu, ze si uvedomuje dulezitost sveho zamestnani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
18.5.20 11:53

Upřímně řečeno, já v tomhle už problém vidím, on je celý týden pryč a jen co dorazí domů, tak se zlije? Chápu že když jde s kamarády, že urazí víc kousků, ale když se musí zlít i doma, když je jenom s manželkou a dítětem je dost alarmující. Můj muž má taky období kdy pije víc a kdy nepije vůbec, ale vždycky když ho upozorním že to s pitím přehání (u něj nebývá problém v množství, ale spíš v četnosti a je to jako s brambůrky, když je člověk chroupe nechce přestat, když si od nich pár dní dá pauzu, tak mu vůbec nechybí) tak si dá pauzu a nemá nejmenší problém, většinou kvituje že se mu lépe spí. Já beru že alkohol je, bohužel, velkou součástí společenských rituálů, některý kvalitní alkohol je dobrý chuťově (třeba můj muž si potrpí na kvalitní rum, ale to si nalije jednoho panáka do sklenice a pije ho celý večer), ale na druhou stranu mě děsí, kolik lidí obhajuje že zlít se na plech po týdnu co neviděl svou mladou rodinu, místo toho aby se jim trochu věnoval. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1884
18.5.20 11:56

Vadilo by mi hodně. Když si dá dvě piva každý večer + ten pátek, vypije 20 piv za týden, plus ty panáky, to vám fakt nepřijde jako alkoholismus?? Podle mě je to teda dost příšerný a má slušně nakročeno jít v tátových stopách. Ať si nechá u obvoďáka udělat jaterní testy, cirhóza coming soon ;) Pro mě je normální dát si to 1-2 piva v pátek večer, a ne každý den a o víkendu se zpít do němoty… fuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 11:58

@Jana525
Funguje právě až extrémně… Já samozřejmě v pátek čekám dokud nepřijde (nemohu v klidu spát) takže čekám třeba do 1 ráno a on v 8 vstane a začne vařit, uklízet a dělat vše… Samozřejmě, i když prcek spí, tak mě musí taky vzbudit, takže jsem jak mátoha…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 12:00

@Heivka
Mně nevadí, že chce s kamarády dát pivo, ale vadí mi, že je to každý pátek a v takovém množství :nevim:. A nejhorší, že když už ho upozorním a tak, tak třeba vynechá hospodu, ale stejně si doma dá klidně 6 lahváčů…

• Citovat
  • Nahlásit
1592
18.5.20 12:01

...

@bjetuschka píše:
Tohle by mi nevadilo a jako problém s alkoholem, to opravdu nevidím, to vypadá jinak.

Píše, že na posezení vychlastá skoro 10 piv a k tomu to ještě prokládá panákama. To je první liga! Nevím kolik mu je, ale tenhle životní styl se na něm jistě brzo podepíše, to je bez debat. Takže pokud alkoholik není, tak určitě brzo bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
18.5.20 12:01
@Anonymní píše:
@Melodie91
Jsme spolu 4 roky a dokud nebyl prcek, tak mi to až tak nevadilo, protože jsem občas chodila s ním, ale máme mimčo… Právě to je to, on přijde třeba v 1 ráno a v 8 ráno vstane a začne vše dělat. Jen teda než naprosto vystřízliví, tak je odpoledne. Má opravdu pomalé spalování, takže v sobotu je to pro mě spíš za trest, jelikož do odpoledne je ještě takový “chytry”. A večer samozřejmě usne klidně v 7 večer. Až v neděli většinou něco podnikneme. Štve mě, že jako normální rodina fungujeme jen v neděli…
Už jsem to s ním řešila tolikrát, v klidu… Pak tedy vždy třeba jednou vynechal a věnoval se nám. Ale nebaví mě si to doslova vynucovat… :(
je to úžasný otec i partner, ale s tímhle jeho “relaxem” u piva… Já mu to nezakazuju, jít na pivo s kamarády, ale kdyby aspoň chodil domů normálně. A nebylo to tak často..

Ja nevim no, to vypada, ze je uzasny otec a partner jen v nedeli..jinak je pryc nebo ozralej :nevim: me by to nevadilo, ze jednou tydne, ze 14 dni manzel nekam vyrazi a zvrtne se to..,ale muj muz je doma kazdy den :nevim: tohle je na prd..mas normalniho partnera 4 dny v mesici 8o muzes mu zkusit zahrat na citeru skrzeva otce, nebo na nej rovnou poslat matku..ale tam je to 50/50 ze se na tebe dost nastve

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19336
18.5.20 12:03

Tak pijde kazdy den, pres tyden ty dve a jednou tydne poradny nasup. Jo, ma slusne nakroceno jit v tatovych stopach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 12:03

@Freeandwild
Právě, to je to… On si to ani neuvědomuje. Protože jeho kamarádi mají buď už děti odrostlé, nebo jsou sami a nebo těžký alkoholici… :nevim:. A tak on to bere tak, že je z nich vlastně na tom nejlíp… Ve srovnání s nimi jo, ale pro mě to normální není teda :nevim:.
On sice i když je fakt opilý, tak nepadá a nic takového. Jen mu to až moc povídá a většinou kraviny teda… Ale stejně mě to štve

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat