Problém s erekcí a předčasnou ejakulací u partnera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 11:17
Problém s erekcí a předčasnou ejakulací u partnera

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu. Trápí nás s partnerem jedna věc v našem intimním životě. Jedná se o to, že má problém s udržením erekce a předčasnou ejakulací při sexu. Pokud nedojde k sexu, s erekcí problém nemá. Stačí, když se k němu klidně i někde na veřejnosti přitisknu a políbím ho a hned mu stojí. Nedávno jsme se byli koupat a opalovat a měl erekci prakticky pořád, když mě viděl v plavkách nebo jsem se k němu přitulila na dece :think: Také během mazlení a předehry je tvrdý, ale jak dojde k zásunu, je konec prostě. Když se to stalo při prvním sexu, vůbec jsem tomu nepřikládala význam, říkala jsem si - nervozita, sex s někým novým, to se stane. Jenže děje se to bohužel pokaždé. Když už k samotnému styku dojde, udělá se strašně rychle. Ať to děláme v jakékoli poloze, jakýmkoli tempem, máme kondom nebo nemáme. Do minuty je hotovo. Což by asi taky zas problém nebyl, ale on bohužel není schopen už dalšího kola, ani po pauze. Už se mu prostě nepostaví. Zkoušel to sám rukou, já rukou, já pusou, zkoušeli jsme nechat delší pauzu a jen se mazlit, ale nic nepomohlo. Nebo třeba mu stojí, nasadí si kondom a je po erekci. Na mazlení a předehru je úžasný, moc se mi věnuje, je citlivý, něžný, ale i vášnivý a nebojí se přitvrdit, vím, že ho hodně přitahuji, prakticky ze mě nesundá ruce.. Ale pak ten výkon je prostě :-( Ještě já mám „problém“ s tím, že mám orgasmus jen během styku. Nikdy mě nikdo neudělal pusou ani rukou. Vím, že jsem velká výjimka, ale je to tak. Jde mi to jen během toho styku a potřebuju tak minimálně 10 minut pomalého a hlubokého pronikání, abych měla orgasmus. Jenže to je s přítelem utopie :-( Přítel je z toho hodně špatný, snaží se mi to vynahrazovat, říkal, že si na to koupí nějaké prášky nebo co. Ale nevím, jestli je to dobrý nápad, aby do sebe cpal chemii, co když pak na tom bude závislý? Navíc je mu teprve 24 let (je mladší než já). Nevím, jak mu pomoci. Myslím si, že to bude mít psychické příčiny. Říkal mi, že přede mnou neměl asi 5 let stálejší vztah. Vyhledával spíš holky na jednu noc. Tak si říkám, že má třeba problém s výkonem, když jsou v tom city. A šlo by mu to, pokud byla náhodná známost, ale když mě má rád, tak to nejde. Vůbec se mu neposmívám, nedělám z toho kovbojku, snažím se být maximálně citlivá a podporující, do ničeho ho netlačím atp., ale nelepší se to. Jinak sexuální hračky máme a používáme, jenže to není ono :roll: Nemáte prosím někdo zkušenost nebo nějaký zaručený tip, jak tohle řešit? Nikdy dřív jsem s žádným partnerem toto neřešila. Prošla jsem si nějaké články na netu, ale moc chytrá z toho nejsem. Píše se tam, že je potřeba hlavně trpělivost, na muže netlačit, hodně se mazlit a tak. To děláme. Předem díky.

Reakce:
Leo44
Kecalka 286 příspěvků 07.07.19 11:28

Nešel vložit odkaz
Předčasná ejakulace (PE) je odborný termín, který používáme pro situace, kdy dochází k ejakulaci (výronu semene) záhy po začátku pohlavního styku (dle přesné definice do 1 minuty), aniž by ji muž dokázal oddálit. Byť se nejedná o onemocnění, které by ohrožovalo život, jeho důsledky na psychický stav muže a pohlavní život páru jsou velmi závažné.

Jedná se o poměrně častý problém - předpokládáme, že postihuje až 15-20% mužů v sexuálně aktivním věku.

Příčinu předčasné ejakulace přesně neznáme. Rozdělujeme ji na primární, která provází nemocného od prvního pohlavního styku a sekundární (druhotnou), která se objeví během do té doby bezproblémového sexuálního života muže.

Mezi předpokládané příčiny PE lze řadit zvýšenou citlivost v oblasti penisu nebo žaludu penisu, psychické problémy nemocného, jeho obavy, případně poruchu 5-HT receptorů, které se podílejí na řízení ejakulace u muže během sexuálního aktu. Z dalších možných příčin je nutno zmínit obezitu, chronický zánět prostaty, poruchu funkce štítné žlázy, emoční problémy či traumatizující sexuální zkušenosti. V mnoha případech je PE sdružená s poruchami erekce a úspěšná terapie poruchy erekce „zázračně" vyléčí i předčasnou ejakulaci.

Diagnóza se stanovuje na podkladě pacientovi zdravotní a sexuální anamnézy, komplexního urologického vyšetření, a také orientačního neurologického a hormonálního vyšetření.

K terapii PE používáme hlavně léky. V nedávné době byl uveden do praxe nový lék (jeho název nemůžeme z důvodů zákonné regulace reklamy uvést), který je i oficiálně dostupný v ČR. Lék s účinnou látkou patří mezi tzv. inhibitory zpětného vychytávání serotoninu ( SSRI). Zvýšena hodnota serotoninu na synapsích „ejakulační kaskády" způsobuje nižší citlivost 5-HT receptorů a následně oddálenou ejakulaci během pohlavního styku.

V léčbě sekundární PE se s úspěchem využívá tzv. behaviorální terapie a aplikace lokálních anestetických krému na bázi lidokainu a mezokainu. Konkrétní doporučení samozřejmě musí vycházet z pečlivého vyšetření.

Závěrem nutno podotknout, že předčasná ejakulace je dysfunkce, která významným způsobem dokáže negativně ovlivnit kvalitu života jinak „ zdravého" nemocného. Trpíte-li tímto problémem, neváhejte se přijít poradit!

Leo44
Kecalka 286 příspěvků 07.07.19 11:30
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu. Trápí nás s partnerem jedna věc v našem intimním životě. Jedná se o to, že má problém s udržením erekce a předčasnou ejakulací při sexu. Pokud nedojde k sexu, s erekcí problém nemá. Stačí, když se k němu klidně i někde na veřejnosti přitisknu a políbím ho a hned mu stojí. Nedávno jsme se byli koupat a opalovat a měl erekci prakticky pořád, když mě viděl v plavkách nebo jsem se k němu přitulila na dece :think: Také během mazlení a předehry je tvrdý, ale jak dojde k zásunu, je konec prostě. Když se to stalo při prvním sexu, vůbec jsem tomu nepřikládala význam, říkala jsem si - nervozita, sex s někým novým, to se stane. Jenže děje se to bohužel pokaždé. Když už k samotnému styku dojde, udělá se strašně rychle. Ať to děláme v jakékoli poloze, jakýmkoli tempem, máme kondom nebo nemáme. Do minuty je hotovo. Což by asi taky zas problém nebyl, ale on bohužel není schopen už dalšího kola, ani po pauze. Už se mu prostě nepostaví. Zkoušel to sám rukou, já rukou, já pusou, zkoušeli jsme nechat delší pauzu a jen se mazlit, ale nic nepomohlo. Nebo třeba mu stojí, nasadí si kondom a je po erekci. Na mazlení a předehru je úžasný, moc se mi věnuje, je citlivý, něžný, ale i vášnivý a nebojí se přitvrdit, vím, že ho hodně přitahuji, prakticky ze mě nesundá ruce.. Ale pak ten výkon je prostě :-( Ještě já mám „problém“ s tím, že mám orgasmus jen během styku. Nikdy mě nikdo neudělal pusou ani rukou. Vím, že jsem velká výjimka, ale je to tak. Jde mi to jen během toho styku a potřebuju tak minimálně 10 minut pomalého a hlubokého pronikání, abych měla orgasmus. Jenže to je s přítelem utopie :-( Přítel je z toho hodně špatný, snaží se mi to vynahrazovat, říkal, že si na to koupí nějaké prášky nebo co. Ale nevím, jestli je to dobrý nápad, aby do sebe cpal chemii, co když pak na tom bude závislý? Navíc je mu teprve 24 let (je mladší než já). Nevím, jak mu pomoci. Myslím si, že to bude mít psychické příčiny. Říkal mi, že přede mnou neměl asi 5 let stálejší vztah. Vyhledával spíš holky na jednu noc. Tak si říkám, že má třeba problém s výkonem, když jsou v tom city. A šlo by mu to, pokud byla náhodná známost, ale když mě má rád, tak to nejde. Vůbec se mu neposmívám, nedělám z toho kovbojku, snažím se být maximálně citlivá a podporující, do ničeho ho netlačím atp., ale nelepší se to. Jinak sexuální hračky máme a používáme, jenže to není ono :roll: Nemáte prosím někdo zkušenost nebo nějaký zaručený tip, jak tohle řešit? Nikdy dřív jsem s žádným partnerem toto neřešila. Prošla jsem si nějaké články na netu, ale moc chytrá z toho nejsem. Píše se tam, že je potřeba hlavně trpělivost, na muže netlačit, hodně se mazlit a tak. To děláme. Předem díky.

Bývá léčba snadná, nebo je spíš obtížné nalézt příčinu, a proto i vyléčení je věcí zdlouhavou?
Samozřejmě je třeba nejdříve provést sexuologické vyšetření zahrnující mimo jiné laboratorní vyšetření, včetně hormonálního profilu, nezbytné je především zjistit stav hladiny testosteronu.
Prostě spolu zajděte na vyšetření

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 07.07.19 11:33

Hele - myslím že jste ideální pár na to abyste testovali jestli na vás bude fungovat to to se evropanům prodává jako tantra/bodywork.

Klíčové aspekty jsou uvolnění napětí okolo komunikace o sexu (jeho ztráta erekce bude téměř jistě pramenit z nejistoty, napětí, potřeby výkonu a tak), zjištění že rychlý orgasmus není to nejlepší co v sexu zažít. Konkrétní techniky, jak oddálit ejakulaci. Používání celého těla k dosažení rozkoše atd.

Pokud se vám nechce na nějaký kurz a testovat kteří guruové jsou příčetní, tak pro začátek je hodně zajímavá a vkusná je tahle knížka. https://www.knihydobrovsky.cz/…extaze-15406

vcelku důstojně téma prezentuje Layla Martin (v anglčitině) s tím že má ucelený on-line kurz
https://www.youtube.com/…aylamartintv
https://laylamartin.com/…epic-lovers/

pannda
Kelišová 7079 příspěvků 36 inzerátů 07.07.19 11:51

Já myslím, že je to zdravý chlap, a někdy to tak bývá…Třeba se vytrénuje. Zkusila bych i erekční kroužky, třeba problém vyřeší…
https://sexshopp.cz/…ex-marathon/

Venetia
Hvězda diskuse 44922 příspěvků 07.07.19 12:24
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu. Trápí nás s partnerem jedna věc v našem intimním životě. Jedná se o to, že má problém s udržením erekce a předčasnou ejakulací při sexu. Pokud nedojde k sexu, s erekcí problém nemá. Stačí, když se k němu klidně i někde na veřejnosti přitisknu a políbím ho a hned mu stojí. Nedávno jsme se byli koupat a opalovat a měl erekci prakticky pořád, když mě viděl v plavkách nebo jsem se k němu přitulila na dece :think: Také během mazlení a předehry je tvrdý, ale jak dojde k zásunu, je konec prostě. Když se to stalo při prvním sexu, vůbec jsem tomu nepřikládala význam, říkala jsem si - nervozita, sex s někým novým, to se stane. Jenže děje se to bohužel pokaždé. Když už k samotnému styku dojde, udělá se strašně rychle. Ať to děláme v jakékoli poloze, jakýmkoli tempem, máme kondom nebo nemáme. Do minuty je hotovo. Což by asi taky zas problém nebyl, ale on bohužel není schopen už dalšího kola, ani po pauze. Už se mu prostě nepostaví. Zkoušel to sám rukou, já rukou, já pusou, zkoušeli jsme nechat delší pauzu a jen se mazlit, ale nic nepomohlo. Nebo třeba mu stojí, nasadí si kondom a je po erekci. Na mazlení a předehru je úžasný, moc se mi věnuje, je citlivý, něžný, ale i vášnivý a nebojí se přitvrdit, vím, že ho hodně přitahuji, prakticky ze mě nesundá ruce.. Ale pak ten výkon je prostě :-( Ještě já mám „problém“ s tím, že mám orgasmus jen během styku. Nikdy mě nikdo neudělal pusou ani rukou. Vím, že jsem velká výjimka, ale je to tak. Jde mi to jen během toho styku a potřebuju tak minimálně 10 minut pomalého a hlubokého pronikání, abych měla orgasmus. Jenže to je s přítelem utopie :-( Přítel je z toho hodně špatný, snaží se mi to vynahrazovat, říkal, že si na to koupí nějaké prášky nebo co. Ale nevím, jestli je to dobrý nápad, aby do sebe cpal chemii, co když pak na tom bude závislý? Navíc je mu teprve 24 let (je mladší než já). Nevím, jak mu pomoci. Myslím si, že to bude mít psychické příčiny. Říkal mi, že přede mnou neměl asi 5 let stálejší vztah. Vyhledával spíš holky na jednu noc. Tak si říkám, že má třeba problém s výkonem, když jsou v tom city. A šlo by mu to, pokud byla náhodná známost, ale když mě má rád, tak to nejde. Vůbec se mu neposmívám, nedělám z toho kovbojku, snažím se být maximálně citlivá a podporující, do ničeho ho netlačím atp., ale nelepší se to. Jinak sexuální hračky máme a používáme, jenže to není ono :roll: Nemáte prosím někdo zkušenost nebo nějaký zaručený tip, jak tohle řešit? Nikdy dřív jsem s žádným partnerem toto neřešila. Prošla jsem si nějaké články na netu, ale moc chytrá z toho nejsem. Píše se tam, že je potřeba hlavně trpělivost, na muže netlačit, hodně se mazlit a tak. To děláme. Předem díky.

tip nemám, máme to podobně, jen o něco déle. záleží na poloze. jsme starší, takže věk v tomto nehraje roli. Ani napodruhé to není lepší, takže zbytečné to zkoušet. Vyjímka nejsi, mám to stejně jako ty a potřebuju více než deset minut :D

Venetia
Hvězda diskuse 44922 příspěvků 07.07.19 12:30
@pannda píše:
Já myslím, že je to zdravý chlap, a někdy to tak bývá…Třeba se vytrénuje. Zkusila bych i erekční kroužky, třeba problém vyřeší…
https://sexshopp.cz/…ex-marathon/

myslim, že ne

Jarinek08
Nováček 7 příspěvků 07.07.19 15:19

Také bych skusil kroužky nejdřív ať tě uďela orálně a pak šup bobra do vaginky hodně štěstí.

Váš příspěvek
Reklama