Problém s kojením-poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 12:30
Problém s kojením-poraďte

Dobrý den,
Potřebuju od Vás asi útěchu a radu :,(
Před 2 týdny jsem porodila. Ze začátku se mlíko dělalo, kojení šlo. Nyní mám zánět v prsu, mlíko skoro žádné.. Kojení je pro mě utrpení. Bolí mě, nejde mi, furt mam hladový dítě. Brečim, mam schízu z toho, že mi nejde nakrmit vlastní dítě, po všem má malá prdy, takže skoro vůbec nic nejim a vůbec si malou neužívám.. :,( Když jsem příteli řekla, že chci malý dávat UM začal být nepříjemnej, že to bude stát hodně peněz, že kojení vzdávám moc brzo, že všechny peníze co mi budou chodit budu dávat do UM a podobný kecy.. (nejsme sociální případ :nevim: :( )přitom vidí, jak jsem uřvaná, vyschízlá s bolavejma bradavkama a malá hladová. Furt mi říká, že pujdeme za dětskou doktorkou nebo laktační poradkyní, ale já už prostě kojit nechci, nesnášim to :,( :,( Nechápe to. Co byste dělaly na mem miste?

Reakce:
nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 06.05.19 12:39

Tak ono laktační poradkyně dokáže tohle všechno odstranit. Správně kojení neboli… Svět se samozřejmě nezhrouti když bude na UM. Ale pokud se ptáš co by jsme dělaly my, tak ano, zavolala bych si domů LP, tak jako jsem to udělala s prvním

Prdy jsem užívala taky ve velkém. Křičela od rána do večera. Tak mám dietu a dobrý

Maui52
Ukecaná baba ;) 1857 příspěvků 06.05.19 12:46

Šla bych k laktacni poradkyni a připadne ukončení bych si premyslela s čistou hlavou po sestinedeli. To, ze si teď malého neužívá, nemusí byt nutné způsobeno kojenim, jako prave těmi hormony v sestinedeli. Přítel ma celkem pravdu, ale ty sama nejlip víš, jak to snasis a jak to jde nebo nejde. Ale minimalne pro klidnou domácnost bys tu LP mohla nejdřív zkusit… poradila by ti i jak se příště vyhnout zánětu, který na tu psychiku taky ma dost vliv.

magraata
Kecalka 154 příspěvků 06.05.19 12:47

Na tvém místě si zavolám domu nějakou dobrou laktační poradkyni ;) já jsem týden po porodu a taky to bolí a to kojím už druhé dítě, ale ještě se malá úplně správně nepřisava, ještě ji dám týden na trénink :) mateřské mliko je to nejlepší, co můžeš prckovi dát nehledě na to, že člověk nemusí na cestách řešit kolik vzít um, kde to připravit a ohřát, prostě jen nakoji, kdykoliv a kdekoliv :) bříško ji může trápit nehledě na to co jis a že brecis a uziras se, to jsou prostě ty poporodní hormony… Neboj srovná se to během pár dni/týdnu ;) opravdu zkus investovat těch pár stovek do dobre laktační poradkyně :hug:

necy
Stálice 80 příspěvků 06.05.19 12:51

Souhlasim s @Maui52 Chtela sem napsat neco podobneho

K92
Kecalka 321 příspěvků 06.05.19 12:51

Taky jsem pro vyzkoušet tu laktační poradkyni, nejlépe ještě dnes :slight_smile:. Na bolavé bradavky je nejlepší purelan, nebo hydrogelove náplasti, na zánět tvaroh a samozřejmě je nejdůležitější správná technika přisátí a poloha. S kojením po začátku bojuje většina žen. Já například kojila z pravého jen v leže a z levého v sedě, jinak mi to nešlo :D :D. Ale musíš prostě chtít, jestli nechceš, nemá to cenu :?.

P4ja
Echt Kelišová 9082 příspěvků 06.05.19 12:58

Já bych zkusila LP, ale zase na druhou stranu se nehroutila z toho, že kojit nebudu.

kve-tinka
Kelišová 5007 příspěvků 3 inzeráty 06.05.19 13:04

Zavolat te LP a pritele vzit necim po hlave :pocitac: :mrgreen:

Lynette
Echt Kelišová 8607 příspěvků 06.05.19 13:06

Já kojila dva roky a jsem spíš pro to, nevzdávat se, ale v tvém případě bych poslala přítele s těma řečma někam, koupila umělý mlíko a hodila se do pohody. :D Ono ne vždy je žádoucí to kojení lámat přes koleno a pokud cítíš, že pro tebe představa umělého mléka je vysvobozením, tak pak není co řešit. Jo, bude to stát peníze, ale toaleťák taky stojí peníze a neutíráte se proto novinama co jste našli u popelnic, že jo? A jestli s tvým rozhodnutím má partner problém, tak je to jeho problém a ať si třeba jde k psychologovi, ale on není doma zavřený s ubrečeným miminem, rozhozenými hormony a bolavýma prsama, takže on je ten poslední co ti má do toho co kecat.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 06.05.19 13:12

Ja bych na tvem miste dala um kdyz kojeni nesnasis a staryho poslala nekam

Klopotkova
Extra třída :D 10976 příspěvků 06.05.19 13:40
@Kaci89 píše:
Ja bych na tvem miste dala um kdyz kojeni nesnasis a staryho poslala nekam
:pankac: Dítě na um bude v pohodě, třeba bude chvíli trvat, než si nějaká značka vyloženě sedne, ale ten přítel se chová jak buran a to by mi vadilo hodně.
Elessa
Kecalka 157 příspěvků 06.05.19 14:49

Zkusila bych laktacni poradkyni. Kdyz problem vyresite, kojeni bolet nebude a treba si tu blizkost s miminkem zacnete i uzivat. Se synem jsme, co se kojeni tyce, zazili tak dve velke krize - velke ragady na bradavkach, strupy, krev (kratce po porodu) a pak pozdeji kousani, v obou pripadech mi laktacni poradkyne pomohly a jsem rada, ze jsem to nevzdala. ;) Kazdopadne pokud mate ke kojeni vylozene odpor a uz to zachranovat nechcete, tak pritel by vas mel podporit a nemit tyhle reci. Dite je spokojene, kdyz je spokojena maminka :hug:

Váš příspěvek
Reklama