Problém s přítelem - líný

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 14:16
Problém s přítelem - líný

Ahoj holky, nějak už nevím, jak mám řešit svůj problém s přítelem. Je mi 23 a jemu 26. Protože studuji, nebydlíme spolu, ale tak nějak střídavě, přičemž jsme většinu času u nich. To mi nevadí. Vadí mi ale jeho chování, a to některé více, některé méně.

Je strašně líný, pecivál. Nevytáhnu ho na brusle, na výlet tak 1× za měsíc, nikam na procházku, všude autem, nevytáhne nos z domu. Stěžuje si, jak ho bolí záda, já to chápu, tohle mi sice vadí, ale zase má poměrně dost fyzickou práci, takže oceňuju výlet alespoň jednou za měsíc. Ale vždy se mě zeptá, co s víkendem, co budeme dělat - ať navrhnu cokoli, je to špatně, nebo si najde jinou výmluvu, proč to nejde, takže se o víkendu válíme a je prostě veškerý čas v trapu. Na pátek jsme se domluvili (měl noční), že až se vyspí, půjdeme spolu na výstavu vosk. figurín v našem městě, pak si někde koupíme vínko a uděláme si hezký večer. No tak se vzbudil, ale s tím, že se mu nikam nechce a nikam nepůjde. Já nalíčená, vykoupaná, oblečená, připravená a on si postavil hlavu, že nic. Tak jsem si začala shánět někoho, kdo by se mnou šel, a když viděl, že doma určitě nezůstanu, tak se teda nasupeně zvedl a řekl, že jdeme. Samozřejmě z výstavy prd, protože s takovou náladou si to fakt užít nemohl ani jeden z nás.

No a dnes.. včera jsme šli spát brzy, asi ve 21 hod.. Já vstávám docela brzy, kolem 8-9 hodiny o víkendu, jeho nechám v klidu vyspat. Ale jak jsem psala na začátku - přebýváme u jeho matky, mají velký byt, ale vyžití v něm nulové. Takže jsem panáčka budila ve 12 hodin, co tam mám jakože dělat - uklidila jsem včera pokoj, co jiného mám dělat v cizím bytě, uklízet asi sotva, psa nemají, abych ho šla vyvenčit, no a tak. On že je mu to jedno, že ho mám nechat vyspat, spal do jedné hodiny, pak jsem se fakt vytočila, sebrala si věci a jela domu k našim. Jemu to bylo jedno. Podotýkám, že spal od 21 hodin do 12.30, to je hooodně přes 10 hodin a mám za to, že dospělému člověku by to mohlo stačit. Tato situace se opakovala několikrát, pokaždé jsem čekala třeba 4 hodiny, než se vzbudí (normálně mile ho budím, ale jemu vadí i když zapnu televizi nebo ho jinak vyruším, třeba v 10 hodin, kdy už zkrátka normální člověk je vzhůru, co jiného mám dělat, když pracuji na PC ruší ho klapot kláves apod.), pak jsem se sebrala a jela domů. S větší či menší scénou, dnes už jsem se na scénu nezmohla, už mám toho dost. Většinou když se ho snažim vzbudit, řve po mě jak po krávě (nenadává mi, ale pozn. typu „chci spát, dej mi pokoj“, „vypni tu televizi ku..a“ no a podobně, chápu rozčílení z buzení, ale opět - kdyby bylo 7 hod. neřeknu nic).

Dnes jsme měli v plánu jet na ryby, jeho koníček, mě to nevadí, klidně tam s ním jsem, měli jsme jet navštívim prarodiče, tak pojedu sama, takže program nulový, a i kdyby se vzbudil včas pochybuju, že by se něco z toho konalo. V tomhle na něm není spoleh, klidně mi začne hodinu před akcí dělat scény, že se mu nikam nechce a tak.

Holky, já ani nevím, co chci za radu. Jsme spolu 3 roky, plánovali jsme od nového roku bydlení společné, byli jsme spolu na několika dovolených, jindy je zlatý, nikdy mě neuhodil, rozumíme si, povídáme si, o těchto problémech ví, ale nesnaží se je nijak řešit. Já jsem tak pitomá, že vždycky dřív nebo později přilezu, nevyžaduju omluvu, nechci se kvůli takové „prkotině“ dohadovat týden.. jenže mě už to jako prkotina nepřijde. Trvá to už aspoň půl roku, možná déle. Nechci se rozcházet, ale dnes to ve mě tak bublá, že už bohužel přemýšlím i nad tímto.

Co byste dělaly na mém místě vy? Jak byste tuto situaci řešily? Co mám dělat, co mu říct, aby mu to došlo? Díky za všechny odpovědi, postřehy, názory!

Anonym proto, že nevím, zda sem „tchyně“ nechodí. Sice o těchto problémech ví, ale nerada bych, aby věděla, že si rady opravdu už nevím.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 05.10.14 14:19

Našla bych si chlapa, co by mi vyhovoval.. jestliže Ti nevyhovuje, nic jiného neuděláš.. on se nezmění.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 14:22
@martina.se píše:
Našla bych si chlapa, co by mi vyhovoval.. jestliže Ti nevyhovuje, nic jiného neuděláš.. on se nezmění.

Jenže mě vyhovuje v jiných ohledech, bohužel tohle je asi zásadní věc, no. Nechci se rozcházet, neumím si představit život s jiným člověkem… ale je to možnost, která mi dnes hlavou prolétla taky, nebudu kecat. Zakl.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 05.10.14 14:24
@Anonymní píše:
Jenže mě vyhovuje v jiných ohledech, bohužel tohle je asi zásadní věc, no. Nechci se rozcházet, neumím si představit život s jiným člověkem… ale je to možnost, která mi dnes hlavou prolétla taky, nebudu kecat. Zakl.

tak pak nebrblej a smiř se s tim, že máš pecivála.. Já bych ho nechtěla, někomu by to vyhovovalo.. být s ním jen proto, že si neumíš představit být sama? pro mě zbytečně ztracený čas..

xsaleen
Echt Kelišová 9249 příspěvků 05.10.14 14:26

Můj ex byl podobný… naučila jsem se dělat plno věcí sama, ale i tak jsme se po 2 letech rozešli, to se nedalo.. bud jen spal, nebo tv… venku byla zima, horko, mokro.. prostě cokoliv, aby nemusel ven

Verun83
Echt Kelišová 9326 příspěvků 33 inzerátů 05.10.14 14:28

Odesla bych, podle toho co pises, je to vikend co vikend. To ho budes trpet doma ve spol.byte? Bavit se budes chodit sama? No nevim, me by to vadilo. To vyspavani a pak nic nedelani.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 14:30
@xsaleen píše:
Můj ex byl podobný… naučila jsem se dělat plno věcí sama, ale i tak jsme se po 2 letech rozešli, to se nedalo.. bud jen spal, nebo tv… venku byla zima, horko, mokro.. prostě cokoliv, aby nemusel ven

Hm, to z toho nic dobrého nekouká. Já měla velkou trpělivost, ta už mi dneska došla, to spaní není normální a aby jen spal a koukal na TV. To mě nebaví…

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 05.10.14 14:31

Tohle se děje půl roku? To máš teda svatou trpělivost, já už bych s ním nebyla. :roll:

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 05.10.14 14:32

Vyhovuje ti v jiných ohledech, ale jako hlavní problém uvádíš lenost. Když se s ním nechceš rozejít, tak si pak nestěžuj. Nezměníš ho. On už lepší nebude, takže se buď smiř s tím, že budeš mít doma lenocha co celej den prospí a nehne se, nebo si najdi někoho lepšího.
Kdyby se vám nedej bože narodilo mimčo, tak se budeš starat o prcka a ještě uklidňovat chlapa protože se chudáček nemůže prospinkat do 12 hodin?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 14:33
@Verun83 píše:
Odesla bych, podle toho co pises, je to vikend co vikend. To ho budes trpet doma ve spol.byte? Bavit se budes chodit sama? No nevim, me by to vadilo. To vyspavani a pak nic nedelani.

Vikend co vikend ne, to bych řekla, že s tím spaním je to cca 1× za měsíc, možná za dva. Možná je to málo, kdyby ale nešel spát v 9 hodin večer a vstával ve 3. Co je pak z toho dne? A co já mám dělat? Sedět na zadku a čekat, než milostpán se vzbudí?

Ty akce jsou v podobné frekvenci, neodřekne mi vše - když máme něco s přáteli, tak neodmítne, ale když máme jet k prarodičům, nebo nějakou aktivitu, která ho třeba zajímá méně, couvá. Někdy ho dokopu, někdy ne, chápu že se mu ne vždy musí chtít, ale nevím, proč to plánuje nebo mě nechá plánovat, když ví, že z toho bude prd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 14:34
@Spokojení píše:
Vyhovuje ti v jiných ohledech, ale jako hlavní problém uvádíš lenost. Když se s ním nechceš rozejít, tak si pak nestěžuj. Nezměníš ho. On už lepší nebude, takže se buď smiř s tím, že budeš mít doma lenocha co celej den prospí a nehne se, nebo si najdi někoho lepšího.
Kdyby se vám nedej bože narodilo mimčo, tak se budeš starat o prcka a ještě uklidňovat chlapa protože se chudáček nemůže prospinkat do 12 hodin?

No, právě…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 14:38

Jinak o víkendu jsem chodila na brigádu, docela často, někdy ranní, někdy odpolední, ne každý víkend jsme vstávali spolu. Není to tak, že já bych vstala a kopala ho z postele, že jsem vzhůru a on ať se „pose.re“. Nechala jsem ho vyspat, ale pokud spal třeba do 3 a já od 9 vzhůru, tak to moje trpělivost opravdu došla. Za poslední půl rok tak 5× to bylo určitě…

AnastazieB
Echt Kelišová 8545 příspěvků 05.10.14 14:45

Není třeba nějak nemocný? Že takhle pořád vyspává? Může mu třeba chybět nějaký vitamín nebo stopový prvek. Já jsem třeba taky domácí typ, ale takhle dlouho teda nespím a doma něco dělám…

Verun83
Echt Kelišová 9326 příspěvků 33 inzerátů 05.10.14 14:46

Vyspava protoze nic nedela, to je clovek jeste vic unavenej.

lajovka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 05.10.14 14:49
d

Jeeezis, ani za zlaty prase neco takovyho doma…ale tak kdyz si nedovedes predstavit zivot bez nej, tak nezakladej ubulenou diskuzi, ze je pecival :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >