Problém s tchýní - nezná mé rodiče

Anonymní
13.12.19 18:05

Problém s tchýní - nezná mé rodiče

Dobrý den,

měl bych dotaz. Přítelkyně matek je psychopat (narušená osobnost, která při jakémkoli konfliktu/nezdaru vyhrožuje, že se zabije apod.). Bohužel bydlí kousek a přítelkyně tam bere dost často našeho kluka. Takže si budují krásně vztahy. Moji rodiče bydlí dál a vidí ho tak 2× do měsíce… Na její matku je zvyklý a na naše ne - pláče, když je vidí. Už mi to začíná dost vadit a nějak nevím, jak to asertivně řešit. Prostě jednoduše řečeno, na moje rodiče serou. I když to jsou lepší lidé, jak její rodiče (máma rozhodně). Nemá někdo nějakou radu, jak to řešit? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1813
13.12.19 18:13

Jak bys to chtěl řešit? Kolik je synovi? Vidí je holt častěji, tak s nimi se cítí lépe. Tak ať vaší jezdí častěji taky. A když to nejde, tak výdrž. Syn vyroste a bude mít vlastni rozum. Přece bys nechtěl zakazovat přítelkyni a vnukovi styk s rodiči/prarodiči… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20548
13.12.19 18:14

Tak tam budeš kluka muset vozit častěji :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hegy
13.12.19 18:14

Tak vezmi prcka a jezdi za rodiči časteji sam…

• Citovat
  • Nahlásit
20081
13.12.19 18:19

Tak vezmi kluka a jeď k vašim na návštěvu sám. Tak jak tobě nesedli její rodiče, nemusí mít ona s těmi tvými extra vztah, bez ohledu na to, kdo je lepší. Stěžování tady to nevyřešíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
13.12.19 18:24

Co to je? :roll: tak logicky když vida ženy rodiče častěji tak k nim bude mít blíž než k těm, které vidí jednou za čas. Pokud tě to tolik trápí zvedni zadek a za svými lepšími rodiči kluka Vem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
13.12.19 18:33

Tak je logické, že přítelkyně chodí na návštěvu za svojí rodinou, ke svým rodičům musíš syna brát ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16601
13.12.19 18:43

Asi jako ostatní radím - vezmi dítě a jezdi k vašim častěji/ať oni dojedou. Ono je celkem logické, že pokud její rodiče jsou blízko a ona je na rodičáku, tak vaše děti uvidí víc její rodiče než tvé. Argumentace tím, kdo je lepší člověk, je zcela nemístná a z tvé strany podlá. Ta žena vychovala tvou manželku, nejspíš asi dobře -jinak bys s ní nebyl-takže co je to za řeči o psychopatce? Nevěříš úsudku své partnerky??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
13.12.19 19:08

Jo tak " lepsi lide" a ze sis teda manzelku vubec vzal, kdyz je z tak hrozne rodiny?
Tvuj prispevek pusobi naprosto silene. Proc by si nemohli budovat krasne vztahy? proc nemas radost, ze jim to klape a ze si rozumi?
To je nejaka soutez, kteri rodice uvidi kluka casteji?
Kdyby jsi ji mel rad, tak by jsi preci radost mel, ne? To dalsi uz ti tu napsali ostatni.
A to se vazne pitvas v tom, ze maly dite breci. No teda ty budes kousek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
13.12.19 19:22
@Jana525 píše:
Jo tak " lepsi lide" a ze sis teda manzelku vubec vzal, kdyz je z tak hrozne rodiny?

A to se s ní měl rozejít, když po půl roce chození uviděl poprvé budoucí tchyni a zjistil, že je blázen? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
13.12.19 19:50

Hele, u nás to funguje tak, že manžel bere děti ke svým rodičům a já ke svým. Samozřejmě já brala děti k mým rodičům mnohem častěji, když byly malé a jak poporostly, jsou zas pečené vařené u manželových rodičů. A mají oboje prarodiče stejně rády. Pokud z nějakého důvodu teď nemůžeš synka brát k vašim, začni to dělat, až bude větší. Jestli jsou fajn, určitě si je oblíbí. Nic se neboj, nic vám neuteče. Chápu, že tě to mrzí, ale holt to bude na tobě, abys ten kontakt pěstoval ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 23:07

@Masina děkuju, tohle jsem chtěl slyšet. Je tam toho hodně v pozadí, co tady nechci psát. Proto se někomu můžu zdát jako magor, že soudím ženskou, která vychovala mou přítelkyni. Bohužel se ukázala v pravém světle až po 4 letech.

• Citovat
  • Nahlásit
16601
14.12.19 10:00
@Anonymní píše:
@Masina děkuju, tohle jsem chtěl slyšet. Je tam toho hodně v pozadí, co tady nechci psát. Proto se někomu můžu zdát jako magor, že soudím ženskou, která vychovala mou přítelkyni. Bohužel se ukázala v pravém světle až po 4 letech.

Nojo, v pravém světle - ale tvoje manželka to nevidí? Nebo před ní se přetvařuje? Nebo jak? Znovu se ptám - ty nevěříš jejímu úsudku? Kdyby byla tchýně psychopat, myslíš, že by k ní její dcera chodila s miminem tak často? :think:

Hele já třeba využívala mateřské hodně k návštěvám a prohlubováním vztahů prarodiče-vnoučata, a to jak u svých rodičů, tak u tchánovců. Ale mám s nimi všemi hezké vztahy, takže jsem klidně sebrala děti a odpoledne s nimi sama jela za tchýní na kafe, když manžel nemohl. Tvoje žena tvé rodiče nemá ráda? Necítí se u nich dobře? Nebo proč tedy někdy nejede za nimi nebo je nepozve častěji k vám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
14.12.19 21:41

Napsals to zmateně. Kdo je ta psychopatka? Tchyně, nebo nějaká její kamarádka, která s nimi bydlí? Přišlo mi to totiž trochu tak, že ona „psychopatka“ se s tvým dítětem stýká častěji, než je ti milo…
Jestli chceš seznámit prarodiče s dítětem, budeš se holt asi mnohem více zapojit, než jsi dělal dosud. Nevím, jak to se staráním mezi sebou máte, ale tohle budete muset pořešit. Tvá manželka se k tvým rodičům staví jak? Pokud je nemusí, tak holt budeš jezdit sám, partnerka si aspoň na víkend odpočine a bude za to určitě ráda ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat