Problém v rodině, udání na ospod

Anonymní
5.12.19 13:09

Problém v rodině, udání na ospod

Dobrý den, nevím jestli to sem patří, ale zkusím to. Jsem už zoufalá z toho jak moje matka vychovává mé mladší sestry (4 a 12let) Od té doby co jsem se s přítelem odstěhovala to s nimi jde z kopce. Matka si našla přítele, ktery není schopen rodinu zabezpečit, matka je pracaku, poskytuje azyl podivným lidem, doma maji opravu žalostné hygienické podmínky a často holdují alkoholu. Starši sestra tuto situaci velmi špatně nese, ovšem matku to nazajímá a dochází k častým konfliktům(sestra utika z domu apos.) Snazila jsem se s ní promluvit i finančne pomoct ale je to marné. Už jsem začala přemýšlet, jestli tihle situaci nemam resit se sociálkou, ale nedokážu si představit, že by sestry skončili v dětském domově…nenávideli by mě ony i matka. Do péče si je bohužel vzít nemohu, i přes to že máme s přítelem stálý příjem, neuživili bychom 2 děti v naší garsonce. Nevím si rady jak zprávně tedy postupovat. Dokázal by mi někdo trochu poradit? Děkuji moc za jakékoliv reakce.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

26890
5.12.19 13:19

Pakliže by sis vzala sestry do péče tak by ti samozřejmě pomohl stát finančně. Ano, byla by potřeba výměna bytu za větší - s příspěvky na péči by to ale finančně šlo. Jde jen o to skutečně chtít sestrám pomoci.

Chápu, je to velice těžké rozhodnutí, defacto bys svůj život obětovala pro ně. Je potřeba být si tohodle vědoma a jen tak někdo to nedokáže. A nikdo ti nic nezazlívá :hug:

S matkou se evidentně nedomluvíš… zkus se domluvit se sestrami. Nabídni jim pomoc, v jejich věku spíš zázemí než finance. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1161
5.12.19 13:20

Když je dojdes nahlásit, neznamená to, že děti půjdou do decaku. To je až poslední možnost. Socialka se bude nejdřív snažit zjistit, jaká je situace. A cílem je aktivizovat rodinu, aby začala lépe fungovat. Pracovat společně na zlepšení situace.
Edit: Pokud bys chtěla vědět nějaké podrobnosti, co třeba ten ospod může s rodinou dělat, nebo v jakých případech se děti hlavně odebírají. Nebo jaké máš ty možnosti, tak mi napiš sz.

Příspěvek upraven 05.12.19 v 13:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2853
5.12.19 13:21

Ja osobne bych si sestry vzala do pece. Budes na ne dostavat slusne prispevky. Pokud je do pece nechces promluvila bych si se sestrou jestli radeji bude doma nebo v detskem domove. Pokud odpovi, ze doma asi bych do toho vic nezasahovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
777
5.12.19 13:23

Prosím, jdi! Jak psaly holky, je tisíc možností a každá je lepší, než nechat sestry trpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
5.12.19 13:40
@Anonymní píše:
Dobrý den, nevím jestli to sem patří, ale zkusím to. Jsem už zoufalá z toho jak moje matka vychovává mé mladší sestry (4 a 12let) Od té doby co jsem se s přítelem odstěhovala to s nimi jde z kopce. Matka si našla přítele, ktery není schopen rodinu zabezpečit, matka je pracaku, poskytuje azyl podivným lidem, doma maji opravu žalostné hygienické podmínky a často holdují alkoholu. Starši sestra tuto situaci velmi špatně nese, ovšem matku to nazajímá a dochází k častým konfliktům(sestra utika z domu apos.) Snazila jsem se s ní promluvit i finančne pomoct ale je to marné. Už jsem začala přemýšlet, jestli tihle situaci nemam resit se sociálkou, ale nedokážu si představit, že by sestry skončili v dětském domově…nenávideli by mě ony i matka. Do péče si je bohužel vzít nemohu, i přes to že máme s přítelem stálý příjem, neuživili bychom 2 děti v naší garsonce. Nevím si rady jak zprávně tedy postupovat. Dokázal by mi někdo trochu poradit? Děkuji moc za jakékoliv reakce.

Určitě nahlásit. Mohly by jít třeba do Klokánku. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7712
5.12.19 14:06

Ach jo, také o sobě někdy přemýšlím, zda jsem dost dobrá máma, ale když někdy slyším ty příběhy. Neskutečné, v čem některé nebohé děti musí žít. Ano, okamžitě bych zašla na sociální odbor a tuto situaci nahlásila. Jak tu někdo psal, není tvou povinností si sestry vzít k sobě. Nedokázala bych přihlížet a nic neudělat. A co otec děvčátek, prarodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
5.12.19 15:03

Pokud by sis celý život vyčítala, že jsi nic neudělala, tak jdi a zkus jim pomoci. Taky bych se zeptala sester, jestli opravdu chtějí. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 21:22

Dotaz na udání v rodině

Dobrý den, mám dotaz chtěla bych se poradit.
Máme v rodině takový problém, kde jedna členka rodiny ač nepřímá byla ve vztahu z mým bratrancem a mají spolu holčičku které jsou 2roky. Ale není udaní jako otec holčičky, a v tuto chvíli je mimo Republiku. Problém je takový že jsme zjistili že matka malé holčičky, po tom co se rozešla s bratrancem. Začala užívat tvrdé drogy, alkohol ve velkém množství a neustále si domu vodí každou chvíli jiného partnera. Neplatí si nájem tudíž přišla o bydlení. O malou není řádně staráno tak jak by mělo ani dětského lékaře nenavštěvují tak jak by měli. Nedávno měla být malá holčička na prohlídce a očkování ale matka se tam s malou nedostavila. Tímto jsme chtěli poprosit o radu nebot nevíme zda li podáme stížnost na sociálku aby malá nebyla odebrána do dětského domova či tak něco podobného nejradši by jsme si jí vzali do péče ale nevíme jak to funguje a zda je to možné.
Předem děkuji za jakou koliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama