15 měsíční dítě ( strach z lidí )

126
2.12.19 13:43

15 měsíční dítě ( strach z lidí )

Ahojky maminky, potřebuju poradit. Můj 15 měsíční syn se hrozně bojí lidí, když na něj někdo promluví, začne strašně plakat, týká se to i příbuzných, jako babičky a dědečka. Jediný koho se nebojí je maminka a tatínek. Myslíte, že to přejde? Že to je jen nějaké období?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
240
2.12.19 13:50

Určitě to prejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
2.12.19 14:02

@fly.zuzka : moc děkuji, snad ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
2.12.19 14:03
@StM90 píše:
@fly.zuzka : moc děkuji, snad ano

Moje obe děti byly stejné. S věkem se otrakaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
2.12.19 14:07

To dělal můj synovec. Přejde to, akorát nevím kdy, nemám to odsledované, teď je mu 2 a půl roku a už to nedělá

Příspěvek upraven 02.12.19 v 14:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
2.12.19 14:07

Můj to dělal skoro do 18 měs. Najednou zlom a hned ke všem chce a neboji se. Právě naopak, těší se a na mě si ani nevzpomene :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
2.12.19 14:15

@Terez001 : doufám, že to bude tak i u nás. Babička si to totiž bere dost osobně a myslí si, že ji nemá rád :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
2.12.19 14:16

Moc děkuji, ulevilo se mě :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
2.12.19 20:27

U nás to bylo taky. Časem se to pomalinku zlepšovalo. Teď jsou ji 3 roky a nastoupila do školky. Nejdříve hrůza, hodně tam plakala…a po 2 měsících už dobrý a ten strach z cizích lidí se také díky školce výrazně zlepšil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 12:09

Syn 27 měsíců - bojí se lidí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to s vámi dopadlo, zda to syna přešlo. Syn se bojí lidi od 20 měsíců a stále se ho to drží. Když přijde návštěva, kterou vidí třeba jednou měsíčně, nevyleze z pokoje, bojí se za námi přijít. Když ho vezmu na ruku a chci s ním jít do obýváku, tak propukne v hysterický řev a pláč. Uteče znovu do pokoje. Přijde mi spíše, že se bojí chlapů. Po hodině se třeba otrka… Teď tu byla prababička, kterou vidí ob 3 týdny a taky nechtěl přijít. Když za ním šla do pokoje, nejdřív si lehl pod stůl a za chvíli ji tahal za ruku, aby šla s ním do jiného pokoje. Když odjížděla, jde rád udělat papa a dá i pusu. Ale pak ji strka, ať už jde do auta. Hrozně mě to mrzí. Když jsme venku, je to lepší. Když se na něj třeba někdo podívá na hřišti, tak zavře oči, ale nikam neutíká. Jen pořád kontroluje, jestli na něj stále koukají… S dětmi tohle nedělá, ty mu nevadí. Spíš bych řekla, že je má rád. Ještě nemluví, takže se ho nemůžeme zeptat, proč se bojí. Máte s tím zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
10888
6.11.20 13:38
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to s vámi dopadlo, zda to syna přešlo. Syn se bojí lidi od 20 měsíců a stále se ho to drží. Když přijde návštěva, kterou vidí třeba jednou měsíčně, nevyleze z pokoje, bojí se za námi přijít. Když ho vezmu na ruku a chci s ním jít do obýváku, tak propukne v hysterický řev a pláč. Uteče znovu do pokoje. Přijde mi spíše, že se bojí chlapů. Po hodině se třeba otrka… Teď tu byla prababička, kterou vidí ob 3 týdny a taky nechtěl přijít. Když za ním šla do pokoje, nejdřív si lehl pod stůl a za chvíli ji tahal za ruku, aby šla s ním do jiného pokoje. Když odjížděla, jde rád udělat papa a dá i pusu. Ale pak ji strka, ať už jde do auta. Hrozně mě to mrzí. Když jsme venku, je to lepší. Když se na něj třeba někdo podívá na hřišti, tak zavře oči, ale nikam neutíká. Jen pořád kontroluje, jestli na něj stále koukají… S dětmi tohle nedělá, ty mu nevadí. Spíš bych řekla, že je má rád. Ještě nemluví, takže se ho nemůžeme zeptat, proč se bojí. Máte s tím zkušenosti?

Drsny je, ze do bezpeci neutece k mame, ale do pokoje…
Dost zalezi, jak se k nemu u toho chovate, co rikate, jake to bylo doted atd atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3424
6.11.20 13:45

Syn 2 roky také nemusí návštěvy :mrgreen: Brečí, chce být u maminky, aby ho ochránila :mrgreen: Venku, když někdo cizí na něj promluví, tak brek. Vyroste z toho stejně jako jeho sestřička, ta z toho teda ale vyrostla dřív :D Prostě každé dítko je osobnost. Některé je bázlivé, některé společenské…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 14:25

@Lucie_Sx nejdříve návštěvu vyhlíží, dokonce volá na ni, ale pak ji vidí a jde do pokojíčku. To je v pohodě bez řevu. Dokud se ho nesnažíme dostat do obýváku. To ho ale pak držím a on se u mě schovává. Dneska jsem ho takhle držela asi 10min, pak se najednou uklidnil a dobrý. Když se mu jinak něco stane, tak jde hned za mnou. I když ho servu, že něco provede, začne brečet a jde ke mně do náruče :palec: ale prostě ty návštěvy jsou divný… Mrzi mě to kvůli nim, těší se na něj a pak ho sotva vidí. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 14:25

@Simona05 to jste mě trošku uklidnila

• Citovat
  • Nahlásit
3424
6.11.20 14:33

Vyroste z toho :* Chápu frustraci okolí, nám se cizí lidé na procházce omlouvají, že ho nechtěli vyděsit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat