Problémy s jídlem

Anonymni
21.2.09 12:06

Problémy s jídlem

Ahojky všem, máme menší problémy, tak chci poprosit, jestli nemáte rady…
Malé je teď 3,5m, od 6t je na UM. Zkoušeli jsme nejdřív Nutrilon, ale zhruba po týdnu začala mít bolení, prdíky, bylo to hrozný - buď jen spala, nebo brečela. U jídla taky prděla, takže jsme jedly s přestávkama, kdy s řevem prděla. Vyzkoušeli jsme comfort, přidávali sab simplex, ale všechno marný, nakonec jsme přešli na Sunar Premium.
To nám celkem vyhovovalo, prdíky skoro žádný, ale teď mi malá najednou začala stávkovat. Párkrát si cucne a začne ječet, jak když ji na nože berou. Když se trochu uklidní, stačí jen když vytáhnu láhev a ječí znova. Kolikrát spolu takhle „bojujeme“ hodinu, někdy pak vypije celou lahev, jak kdyby nic, jindy rezignuju já a jsem ráda i za vypitých 60ml.
Tak nevím, co to má znamenat - jestli má prdíky, bolí ji bříško, nebo prostě jen nechce, či by to nechtělo změnu UM.
I když vypije těch 60ml, tak další jídlo nechce většinou dřív jak po 3 hodinách. Přitom v noci vypije 180ml bez mrknutí oka…
Nebo jestli to je nějaké nechutenství k očkování… (je 4. den po první vakcíně).
Nemáte podobnou zkušenost?? Jitule

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

421
21.2.09 14:59

Ahoj, podle sebe i kamarádek z okolí jsem vypozorovala, že kolem toho 4. měsíce plus mínus začínají děti stávkovat s mlíkem ať už kojené, či na UM. U nás to taky bylo krušný. Krmení trvalo třeba hodinu. Přestávky, hraní, blbinky a zapisování vypitého mléka a večer počítání kolik vypil a obavy jestli mu to stačí atd. Nemohla jsem se dočkat zavedení příkrmů. Už je to dávno za náma, trvalo to asi měsíc. Bude líp, hlavně vydržet a nestresovat jako já :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
21.2.09 20:41

U nas hlasim podobne problemy u kojeneho ditete… Ale bohuzel podobne stavkovala i s prikrmama a vydrzelo ji to do dneska :? , mame holt doma nejedlika :roll: :(
Tak moc preju, at je to u vas pouze docasne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1446
21.2.09 23:33

Ahoj,

jak píšou holky, bude to jen dočasné!!! Vydrž!!!

Co se týče bolení a prdíků, kamarádka doporučuje lahev MAM s ventilem ve dnu, který zabraňuje polykání vzduchu!

http://www.batolata.cz/detail.php?…

Já teda kojila tak to nedokážu posoudit, ale prý to bezvadně funguje! Navíc se ta lehev snadno čistí, protože jde odšubovat i dno.

Přeju pevné nervy, a ať se to brzy zlepší! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
22.2.09 13:00

U nas to same v bledemodrem jak pise Magi a Ajka… Je nam ted skoro 14 mesicu a s jidlem obcas bojujeme doted. Hlavne v obdobi rustu zoubku. Je fakt, ze stavka s UM zacala kolem 4. mesice. Uz asi 4 mesice pijeme jen 200ml Sunaru a rano a vic do nej nedostanu ani kdybych se na hlavu stavela. A cim vic mi jde o to, aby neco snedl, tim je to horsi. Takze ted uz to neresim.Kdyz nechce, jde od stolu a basta fidli :-) A projit si tim asi musi vsechny maminy nejedliku - stres, nervy z kazdeho jidla, zapisovani vypitych ml apod. :-)
Takze : „vydrz Prtka, vydrz!“ :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.2.09 14:47

...

díky za podporu :) , aspoň, že v tom nejsme sami…
No, zkusila jsem jí koupit jiné mlíko - Lactum od výrobce Sunaru, lékárnice mi tvrdila, že je o třídu lepší než Sunar… A ten malá zatím dlabe jak divá :lol:
Já teda každý mlíko testuju na kočkách :wink: - zatímco u všech se do teď tvářily, co si jim to vůbec dovoluju nabídnout a ani si nelízly, tak u tohohle se taky olizují až za ušima :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
354
18.4.12 12:03

ahojky mám skoro 10 měsíčního synka a poslední týden bojujeme s jídlem, pár lžiček spapá ale pak začne plivat jídlo okolo sebe.. ať se snažim jak chci víc do něj nedostanu tak to nelámu přez koleno. jen se chci zeptat jestli jste třeba měli podobné problémy např. při růstu zoubků??sice dásně nemá nateklé ale ručičky má v puse stále a když to nejsou ruce tak něco jiného..máme zatím zoubky jen dva tak si říkám že by už asi i bylo načase..nebo jestli to je nějaký vzdor.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
481
18.4.12 12:48
ahojky, našemu prckovi je sice už rok, ale myslím, že to je jedno, má teprve na cestě první zoubky a zrovna toto co ty,řeším zrovna taky, papal asi týden maličko, necpala jsem mu to na sílu, ikdyž nervy jsem měla řádně na pochodu :-)
po týdnu začal papat normálně včera mi dokonce snědl o polovinu dávky víc, asi už měl hlad :-) moje kámošky to měly taky tak, prostě ho nenuť ať spapá aspoň to co chce, však hladem neumře :-)a za pár dní to bude zase jiný, jako vlastně skoro všechno u dětiček :-)
P.s. zrovna už půl hodiny obědváme :zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
18.4.12 13:04

jé tak to jsem ráda že víš o čem mluvím :lol: jinak křupky a sůši to jo to mu jede ale jak přijdu s lžičkou tak stávkuje :cert: oběd nás čeká právě teď tak si vezmu pláštěnku pro případ že by mě chtěl zas poplivat :mrgreen: ..někdy mám taky nervýky třeba když se mu s tím jídlem pachtim jak dlouho a on si prostě dá jen dvě lžičky a je po jídle..Jinak to jindy je vděčnej strávník :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
481
18.4.12 21:48

jojo , kdo vyrobil křupky by měl dostat nějakej metál :-) a co to je to sůši??? My jsme dávali skleničky, tak ty většinou projdou, ale jak se snažím teď už mu dávat domácí tak mu to moc nejede :-) ale má smůlu, do 15 mu to kupovat nebudu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
18.4.12 22:01

papká sunarky ty měsíčky :) …no jo skleničky to je ňamka ty taky miluje ale už si zvyká i na domácí stravu :mrgreen: .Jinak dneska až na dopolední sváču po mě jídlo neplival :pankac: tak jsem zvědavá na zítra @dagmarkav jak jsi říkala každý den je jiný ..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
481
18.4.12 22:06

jj, měsíčky nám taky jedou i jiný sušenky sunarky, takhle mu jde všechno možný, ale chceme, aby papali normální věci, ne jen sladkosti, že!!!!!! to jim asi nevysvětlíme :cert: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
18.4.12 22:10

kéž by si to nechali vysvětlit :mrgreen: ..Ale myslim si že to bude těma zoubkama teda spíš doufám,zatim v pusince nic moc nevidím asi to bude překvápko :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
481
18.4.12 22:15

taky myslím, že to bude tím. Já teda v pusině taky nic neviděla a nejednou tam byla malinká puklinka další den druhá a za pár dní nahoře nateklý dásničky a prosvítaly zoubky. Jinak nepozoruju zatím žádný větší problémy co se týkají zoubků, tak snad to tak zůstane :potlesk: papání zdar :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
18.4.12 22:20

nám vyrostly před třemi měsíci 2 zoubky a od té doby se nic dalšího neukázalo :mrgreen: každý den nakukuju do pusky a čekám daší tesák…tak držim palce ať jste bez problémků okolo zoubků :kytka: a papání zdar :palec: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama