každou půl hodiny

1102
16.2.09 19:34

každou půl hodiny

Ahojky maminky to jsem zase já, potřebuju zase poradit, nastal obrat malá semi budí k prsu pomalu každou půl hodinyku někd i hodiny. UFUF takové tempo mě dost vyčerpává. Napiště mi co stím.

Většinou se napije z jednoho prsu a sune, jakmile jí položím tak do pl hodinyk pláč. , eee. Ani mi snad nepříjdou že by to byli prdíky nějak zvlášť se nekroutí.Díky za info. Mám na radu jen Vás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2047
16.2.09 19:48

Ahoj, no tak to tě lituji. Napadá mě jen, jestli nemáš slabé mliko, nebo je ho málo. Zkusila jsi dokrm? Jak ti přibrala? Já občas dávám čaj a malej se tím hodně zklidní. V porodnici mi říkali, že nemám kojit dřív než po dvou hodinách. Prostě dát dudlik, nějak zabavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
16.2.09 19:50

Ještě mě napadá, jestli nemá tvoje prso jako náharadu za dudlik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
16.2.09 20:23

Ahoj,
možno nemá hlad, ale má silnú potrebu sať - tam by mohol pomocť dudlík. Možno má hlad, tam sa prihováram za kojenie tak, ako malá potrebuje. Ja na „slabé mlieko“ ani dvojhodinové intervaly neverím. Možno proste chce byť pri tebe - ja sama si malú dávam k sebe do postele, a spí dobre, budí sa tak 2× za noc.
Takže ja na tvojom mieste by som si ju v prvom rade skúsila dať so postele, v noci podľa potreby kojiť (a pritom spať) :-) A ak by to nepomohlo, hľadala by som ďalšie riešenia.

• Nahlásit
  • Citovat
1687
16.2.09 20:23

Ahoj, a jak je malá „stará“? A jak dlouho tento stav trvá? Nemá náhodou růstový spurt? To jsou pak schopni sát skoro pořád. Za cca 2 dny by se ti měla zvýšit tvorba mléka a pak by měla na jedno kojení více mléka a zase se to srovná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
16.2.09 20:52
Kykoušek píše:
Ahoj, no tak to tě lituji. Napadá mě jen, jestli nemáš slabé mliko,

Myslím si že slabý mlíko neexistuje, slabý si můžeš dát kafe, nebo čaj, ale mlíčko je buť přední nebo zadní. Zkus prodloužit dobu kojení aby si dala i zadní mlíko a zá:,–(ně koj při jednom kojení z jednoho prsu. Je to ale jenom přechodné neboj, časem se intervali zase prodlouží. Chce to vydržet. Bohužel nevím kolik maličké je, neb ti nefunguje metřík, ale nečajíčkuj, to jen problém zhorší. Třeba má žízeň, možná máte malinko přetopeno, tak ji dej napít mlíčka a bude zas dobře uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
16.2.09 22:04

Znám dost kamarádek, co měly slabé mléko. I já sama sobě rozeznám kdy mám jaké mleko. Odstříkávám a vidim jak je mléko někdy slabě bílé až pruhledné a to je zadní mléko. Jinak my čajíčkujeme jednou za den mezi kojením a žádný problém s tím nemáme. Sama i mudra říkala, že je to lepší i když kojim. No v tom se nazory budou lišit. Já čajik dávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
16.2.09 22:18

Něčí mléko je výživnější a něčí je slabší. Stačí i míň jíst a je to.
Troufám si tvrdit, že slabé mléko existovat musí (navzdory tomu co tvrdí Mydlilová a spol.).
Naopak si ještě při:,–(ím, že nemůže existovat „univerzální mléko“ = představa že každé je plnohodnotné a výživné.
A dohánět to tím, že se slabším mlékem kojí v jednom kuse, to vidím jako moření mámy i miminka.
Proto některé děti přibírají jak o závod a jiné zase přibývají pomalu nebo vůbec (v horším případě hubnou).

Pokud chce jen dudlat, tak to bych ji nenechala dudlat prso. Vnutila bych jí dudlík.
Jak to ale popisuješ- připomíná mi to naše „kojení“, kdy malá se po chvilce vyčerpala a utahala poté, co toho nemohla moc vytáhnout. Jenže se pochopitelně nenajedla, tudíž se po půl hoďce (někdy dvaceti minutách) vzbudila.

Dokrmila bych ji a hned budeš mít jasno.
Nám se dítě po příkrmu nasytilo takovým způsobem, že se doslova odrovnalo a poprvý jsme ho viděli najedený :lol: poznalo se to na první pohled. Mega říhnutí , pak „hadrové ručičky“ a tříhodinový spánek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
16.2.09 22:23

no toto jsem zkopírovala odněkud… (maminky.eu)

" //Slabé mléko neexistuje!!!

Tato rozšířená pověra o slabém mléku vynesená z úst „zkušené" babičky rozhodí nejednu maminku. Ale vás ne :-) Vy budete vědět, že slabé mléko prostě neexistuje!!! Mateřské mléko má vždy to správné složení, které naprosto vyhovuje všem potřebám vašeho miminka.// "

HM, TO JO. Tak to jsem asi z jiný planety.
Moje mlíko mělo skutečně to naprosto úžasné složení, že jsme doma všichni tři tejdny nespali. Než jsme se probudili z bludu.
Já osobně příště dám radši na babičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
16.2.09 22:34

Já vím, že některé maminky, když jim mimčo přibírá málo, tak si nechávají zjištovat jaké má jejich mléko složení a někdy se vážně potvrzuje, že je slabé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
16.2.09 23:57

Yes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
17.2.09 07:50

Pilcando, zkusila bych dokrmit jestli nebude spokojenější. Já se snažím dodržovat ty dvě až 3 hodiny, ale malá je neuvěřitelnej žravec, mlíka mám spousta a myslím že je i v pořádku. Mě poradila doktorka dodržovat ty intervaly, protože jinak se mimčo naloká vzduchu a bolí bříško (smíchá se to čerstvé a natrávené mlíčko) Je fakt že když krmím dřív než za ty 2 hodky tak je to mnohem horší a prso vyžaduje častěji asi z důvodu bolestí bříška. Přeju pevné nervy, nemůžeš krmit každých půl hodiny zvlášť když máš ještě další dítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
17.2.09 10:39

Díky za info, já osobně jsme taky názoru že slabé mlíčko neexistuje. Dnekas je to o poznání lepší, V noci jsme byli 3× vzhůru. Příjde mi to že to vypadá spíš na to bolení. Dneska jsme jí nakojila v 9 a zatím spí. je 10,40. Tak si myslím že to asi bylo včera nějaké bolení. Malá se narodila 6.2.09. K upřesnění. Zkusím opravit metřík a vrazit jí dudák aspoň aby jedla po 2 hodinách.JInak díky za rady dneska jsme celkem OK zatím jsem odpočatá tak to snad bude lepší musím se pořádně najíst aby dítko mělo z čeho čerpat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.2.09 16:58

Ještě před 3 roky jsem byla názoru,že mám slabé mlíčko..měly jsme také takovou krizovku…malá furt a furt pila a už to bylo snad nekonečné…celé dny jsem snad nedělala nic jiného.No prostě na bednu…ale moje dr.mě s toho rychle vyvedla…Slabé mlíko nemůže být!!! Tenkrát jsem myslela ,že je asi blbá…padala jsem na hubu únavou.Ale měla pravdu.Malá jak pila moc často,tak se pořádně nezasytila.No a únava maminky tomu moc nepřidá.Stačilo jen dokrmit a mít tu jistotu,že ted je proste napapaná a dát až za 2-3 hodky…Zkus to…a uvidíš…držím palce
akinorev

• Nahlásit
  • Citovat
1293
18.2.09 05:09

No tak Anonymní já tě zase vyvedu z omylu, že slabé mlíko může být.
Když někdo sní ráno dva chleby k snídani, pak si dá normální oběd, pak čokoládu a plnotučnej jogurt, jeho mlíko bude mít jinou kvalitu než když já jsem trpěla nechutenstvím (bohužel brutálním) a jediný co jsem do sebe dostala byl suchej rohlík, tak moje mlíko nemělo naprosto žádnou výživnou hodnotu.
Informace TÉŽ OD DOKTORKY.
A je to logický, všichni lidi NEMŮŽOU mít stejné tělní tekutiny. Jako nemáme stejnou krev, stejnou moč, stejnou stolici, nemáme ani stejný mlíko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama