Problémy s tchýní, alkohol - rady?

Anonymní
4.6.13 09:02

Problémy s tchýní, alkohol - rady?

Ahoj holky jdu si už úplně vyřízená pro radu.

Má tchýně je vlastně hodná ženská co měla v životě smůlu, žijeme ve společně domácnosti už pár let. My máme vrchní patro a ona s tchánem spodní.
Tchýně dost a často pije, kolikrát i denně. Jsou dny kdy sotva mluví už v osm ráno. Snažila jsem se jí pomoci, mluvit s ní, nabízet společnost a pomoc. Uklízím jí, starám se o zvířata jak to jen jde. Nechávám jí prostor aby zas nepřišla jak pod dozorem a měla nějaké soukromí. Jenže je to den ode dne horší :(
Naší malé začala říkat jménem mého přítele, reaguje na to když malá volá máma tak se otočí a řekne ano broučku? 8o Párkrát jsem si myslela, že jsem se přeslechla, ale ona to dělá vždy ať když tam stojím, nebo když jsem za rohem. Malou jsem jí přestala půjčovat když u toho nejsem, podle mě se urazila, ale co mám dělat?
No a teď k tomu co mě dorazilo. Včera odpoledne přišla oblečená v pracovním, ať jí přítel otočí auto, že jede do práce 8o (pro vysvětlenou, byla na mol a do práce měla jet až dnes ráno na půl šestou) Tak jí to přítel řekl ona se sebrala a šla zas dolů. To samé se opakovalo asi za dvě hodiny. Přítel jel po deváté večer do chléva, sedím u pc a koukám, že auto je nastartované, tůruje motor jak u závoďáku a popojíždí tam a zpět až narazila do vedle zaparkovaného auta 8o (taky naše auto) To zrovna přijížděl přítel tak jsem ani nestihla vyběhnout dříve. POhádali se on jí sebral klíče a ráno jí je nesl až těstně před tím, než šla do práce. Je toho daleko víc, říkám si co kdyby fakt to auto otočila a odjela 8o mohla někoho někde zabít :zed:
Začala i lhát, tvrdila mi, že jí táta ukradl z účtu peníze, že šel až do kontokorentu a že je úplně v háji :roll: pak jsem viděla výpis z účtu z daného měsíce a žádná větší částka nebo nedej bože mínus tak rozhodně nebil, peněz mají naspořeno dost! :nevim:
Už nevím co s ní, tchán sice řekne, že mu to vadí, tak akorát pronese „ty zas vypadáš“ a ona skolopí hlavu a jde pryč… NO nejduležitější na tomto článku je to, že ona bere lexaurin a léky na bolest (je po operaci nohy už víc jak rok, ale blbě se to hojí a má něco se zády) no a na to všechno vypije tak 1,5l vína denně. Táta jí našel schovanou ve skříni i prázdnou láhev od Bechera..

Dneska když není doma jsem se rozhodla zajít za její obvodní dr. Pomluvit si s ní o tomto a co bychom měli dělat. Hlavně jde o to aby jí ty léky přestala psát nebo jí poslala na pořádné psychiatrické vyšetření a né když se dvě kamarádky domluví a dr jí napíše takto silné prášky :cert:
Omlouvám se za román, jen jsem z toho už hotová a nevím co s tím… Ráda bych slyšela rady co bych měla dělat? Jelikož já už víc nevím. Jediné co mě napadlo je zajít za tou dr, ale jsou to letité kamarádky a já se bojím, že mě buď pošle do háje, nebo jí to vše vyzvoní a bude to doma ještě horší :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.6.13 09:09

Rady - no to je těžký, doktorka by s tebou správně o ní vůbec neměla mluvit. Tohle je fakt blbý, musí chtít ona. Nebo jí zbavit svépravnosti a nechat jí odvézt proti její vůli. Kdo jí píše prášky, obvodní? To se mi nezdá. Máma měla problémy s alkoholem taky, celý život chodí k psychiatrovi i psychologovi, léky na nervy bere. Do léčebny jí nasměrovala psycholožka :nevim: Anonym x

• Citovat
  • Nahlásit
64457
4.6.13 09:09

Dokud ona sama nebude chtít, tak s tím nic moc neuděláš. Jinak možná můžeš za dr dojít, otázka, jestli to k něčemu bude? Evidentně má velký problém - alkoholička, ale k léčení se musí odhodlat ona sama… Určitě bych jinak zabezpečila klíče od auta (jsem v tomhle bestie, klidně bych jí udala, že jezdí pod vlivem, aby někoho nezabila) a zabezpečila bych to „svoje“,aby díky alkoholovému opojení nemohla ohrozit třeba moje dítě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17095
4.6.13 09:12

Jestli to jsou fakt kamarádky, tak bych za ní nešla. Je to doktorka, měla by poznat, že s tchýní není něco v pořádku a Lexaurin to určitě nespraví. Abys to nakonec fakt neodnesla. Hlavně si „jen“ snacha, předně by se měli domluvit otec a syn, jestli něco nepodniknou, než jim máma něco vyvede, nebo nedejbůh někomu jinému. Řídit pod vlivem je fakt hazard.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.13 09:12

Pro první anonym… ano léky jí píše obvodní doktorka. Jelikož ona nikam jinam nechodí…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.13 09:15

@Jazz27 Jo jenže oni jen mluví, už roky jen mluví a k ničemu víc je nedokopeš :cert: Já jsem tady snad jediná kdo s tím chce něco dělat. CHlap mi vše odsouhlasí sem tam mámě i něco řekne, ale tím to hasne… Ona to samo neudělá a pak se tady všichni chovají jako-by se nic nedělo a nic neřeklo. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.13 09:18

Nevím jestli je tato rada dobrá ale…když se moje máma psychicky zhroutila a roky odmítala léčbu, byla agresivní, přestala chodit do práce a dbát o sebe…domluvili jsme se s jedním lékařem (shodou okolností psychiatrem) že v době, kdy bude mít službu na rychlé zavoláme a mámu odvezou :zed: Bylo to strašný, násilím, ale pobyla si v léčebně, zklidnila se a dnes je na lécích, relativně v pohodě. Ale myslím, že to je ta poslední cesta.

S tchýní bych promluvila, nabídla jí pomoc jako doprovod k lékaři(psychiatr?), snažila se jí vysvětlit, že je závislá na lécích a alkoholu a zřejmě se u ní rozvíjí i nějaká psychiatrická diagnoza :nevim:

U dr. asi moc nepochodíš, záleží na její povaze a pokud jí píše léky, aby od ní měla klid, byl by to i její průšvih, tak dost pochybuji, že se s tebou bude o něčem bavit.

Zřejmě musí zatlačit syn, manžel a pokud nic nezabere je ještě varianta násilí…ale to bych nedělala, pokud není nebezpečná sobě nebo okolí.

Vím, že to je moc těžké, ale jednou by vám třeba byla vděčná, že jste jí pomohli a nenechali uchlastat :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.13 09:20
@Anonymní píše:
@Jazz27 Jo jenže oni jen mluví, už roky jen mluví a k ničemu víc je nedokopeš :cert: Já jsem tady snad jediná kdo s tím chce něco dělat. CHlap mi vše odsouhlasí sem tam mámě i něco řekne, ale tím to hasne… Ona to samo neudělá a pak se tady všichni chovají jako-by se nic nedělo a nic neřeklo. :cert:

Jo to jsou bohužel chlapi, táta taky dělal, že se nic neděje. Vlastně roky. Nejhorší je, že většinou prozřou až když se fakt stane nějaký průser. Nevím co poradit. Zkus si s nima promluvit, že máš opravdu strach - jak o bábi, tak o vaše dítě. Anonym X

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.13 09:22

Nebo až bude mít tchýně světlejší chvilku, promluv si s ní. A hlavně kuj železo dokud bude žhavé, když přizná problém, jednej hned, neodkládej to!!! Oni rádi slibují, ale druhý den už o tom neví. X

• Citovat
  • Nahlásit
21382
4.6.13 09:25

Nevim, ja bych ji nechala kousek odjet a okamzite bych volala policajty a pote ji nechala odvezt na zachytku, krom tucne pokuty by taky mohla dostat zakaz rizeni a pobyt na zachytce taky neco stoji, treba by si konecne svou zavislost uvedomila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17095
4.6.13 09:36

@Hanka1 Hani, neuvědomila. Když si do toho auta pod vlivem sedne a řídila by, tak jí zákaz řízení neodradí. Sedne znova a bude to maření uředního rozhdnutí a to jsou jen finanční náklady do rodiny ale odezva žádná. Buď zatlačí otec a syn, a to dost razantně, nebo si to musí uvědomit ona sama. Ale na záchytce neprozře - takovejch tam můj muž vozí mraky a pořád dokola. Poprvé je to trapné a potupné, po druhé už to tak nežerou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
annooonyyym
4.6.13 11:28

Každá rada zbytočná, nepomôže nič, keď ona sama nebude chcieť na liečenie. Dohováranie je zbytočné. Ak to bude gradovať, tak časom budete šetci spolubývajúci „zrelí na psychiatriu“.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.13 11:53

Zakladatelka

Tak jsem volala té doktorce, měli jsme spolu dlouhý rozhovor. Vůbec nevěděla o tom, že tchýně pije natož že pije tolik. Domluvili jsme se, že k ní nějak tchýni dostaneme, že si s ní zkusí promluvit. Každopádně další prášky bez psychiatrického a prý i neurologického vyšetření nenapíše. Tak aspoň něco a já jsem zvědavá jak tchýni dostaneme k dr. Vůbec nevím zda-li jí to říct narovinu, že jsem tam volala a vše jí řekla nebo jí tam dostat pod nějakou jinou záminkou a vybalit to na ní až tam. Jenže netuším pod jakou záminkou bych jí tam měla dostat :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.13 11:55

@Hanka1 Já bych na tohle asi neměla zavolat na policii a udat jí. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.13 11:56

@Jazz27 no a jak koukám stejně by to asi nepomohlo, jen by měla ostudu po celé naší vsi.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat