Tchýně manipulátor

Anonymní
31.5.13 08:56

Tchýně manipulátor

Už mi dochází trpělivost s mojí tchýní. Před pár dny malá prohlásila „proč jsem se jen narodila“ Bylo mi to líto, ale zároveň mi přišlo divné, kde k takovému moudru přišla, tak jsem se jí zeptala a prý jí to řekla manželova matka. Dnes ráno padla hláška „vy nejste rodiče, vy jste blázni“ Zase jsem se ptala, kde tohle slyšela a zase od manželovi matky. Už začínám být hodně naštvaná, protože před pár měsíci došlo k incidentu, po kterém mě absolutně tcháni ignorovali, ani mi nic neřekli, ale tak nějak šla najednou komunikace přes manžela, takže mi to docvaklo. Přemýšlela jsem, jak se k tomu postavit a vyšlo mi z toho, že mi to vlastně taky bude víc vyhovovat, takže jen dobrý den, naschledanou a žádné kamarádíčkování už nechci. Jakmile si je člověk pustí víc k tělu, začnou s těmi jejich manipulacemi, které pochopitelně dělají s andělkými záměry :andel: Prostě neumí abolutně jinak jednat, než manipulovat. K situaci u nás doma - není to ideální, jsou problémy, víme o nich, ale snažíme si je intenzivně řešit. No nevím, jestli si chci jen postěžovat, nebo nějaké rady jak na manipulativní tchýni. Už jsem si libovala, že bude relativně klid, když tedy já tchýni nezpůsobuju ty infakrty, jak řekla manželovi. Ona totiž žádný infarkt neměla, byl to podle mě jen histerák a vztek z toho, že si dovoluju chtít, aby mě respektovala jako matku mého dítěte. No a ona to zkouší zase přes malou. Je tak zabedněná, že si vůbec neuvědomuje, že malá vše řekne. Manžel je vzteky bez sebe a trvrdí, že si to malá vymýšlí. Ona si trochu vymýšlí, ale tyhle hlášky by těžko jen tak dala dohromady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
31.5.13 09:03

A co manžel? Na tyhle manipulátorky platí jediné - přerušit kontakt, vysvětlit proč, třeba jí to „docvakne“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16589
31.5.13 09:13

Pokud maminka, tatínek, dědeček a babička spolu komunikují způsobem, jaký popisuješ, tak řešit nějaké podobné výroky je dost mimo mísu.

Tvoje dcera si z Vaší rodinné situace odnese mnohem větší problémy než pár hloupých hlášek, které někde zaslechne.

Spíš bych přemýšlela o efektivním řešení skutečných problémů ve vztazích v rodině… než o podobných malichernostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
31.5.13 09:22

Když to tak čtu, tak mám štěstí jakou mám tchýni. Kdyby to byla pravda, že jí dává do hlavy takový bludy, tak bych jí dala facku, že by se jí otočila hlava na druhou stranu a dala jí razantně najevo kdo je paní domu, když to nepochopí, tak bych se s ní výdala minimálně a ani dcerku bych s ní nenechávala samotnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:22
@gabriela82 píše:
A co manžel? Na tyhle manipulátorky platí jediné - přerušit kontakt, vysvětlit proč, třeba jí to „docvakne“

Jak jsem psala, manžel trvrdí, že si to malá vymýšlí, ale já jsem ho upozornila na to, že jestli si to malá nevymýšlí a on na ní nastoupí s tím, že si vymýšlí, tak jí moc ublíží. Přerušit kontakt je krajní řešení, ale nevím co jiného. Ona mi odkýve co budu chtít a stejně si pak udělá, co chce, tak fakt nevím. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:26
@BohunkaP píše:
Pokud maminka, tatínek, dědeček a babička spolu komunikují způsobem, jaký popisuješ, tak řešit nějaké podobné výroky je dost mimo mísu.

Tvoje dcera si z Vaší rodinné situace odnese mnohem větší problémy než pár hloupých hlášek, které někde zaslechne.

Spíš bych přemýšlela o efektivním řešení skutečných problémů ve vztazích v rodině… než o podobných malichernostech.

Tak za těmi výroky jsou asi taky nějaký pocity si myslím a proto to řeším. Nejde mi jen o slova. A to, že se snažíme intenzivně řešit naše vztahy jsem taky psala. Je to ale proces na nějaký čas, nejde to jak mávnutím proutku. Máme prostě špatné návyky z rodin a není lehké se z nich vymanit a naučit se to jinak. Nehledě na to, že tchýni asi těžko změním, to by musela chtít zase ona a to ona si myslí, že je ok.

• Citovat
  • Nahlásit
16589
31.5.13 09:27

A jak je dcera stará?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:29
@Bolly píše:
Když to tak čtu, tak mám štěstí jakou mám tchýni. Kdyby to byla pravda, že jí dává do hlavy takový bludy, tak bych jí dala facku, že by se jí otočila hlava na druhou stranu a dala jí razantně najevo kdo je paní domu, když to nepochopí, tak bych se s ní výdala minimálně a ani dcerku bych s ní nenechávala samotnou

Jenže když jí zfackuju, tak jen klesnu na její úroveň a to právě nechci. :mrgreen: To by zase mohla mít ten infarktek ze mě. Ona je pak chudinka a já jsem ta zlá. :poblion: Já už s nimi bojovat nechci. Nechci boj, chci respekt, takže já maximálně můžu respektovat to, že ona je manipulátor a je s tím spokojená a mě to nevyhovuje, tak co? Tak nic? Asi jo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:30
@BohunkaP píše:
A jak je dcera stará?

K čemu to potřebuješ vědět? Chodí do školky. Nebudu to psát přesně, nechci, aby mě tu někdo vyhmát.

• Citovat
  • Nahlásit
345
31.5.13 09:37

No já si myslím, že by měl zasáhnout manžel. Jsi přece jeho žena a matka jeho dcery, měl by stát při vás. Taky určitě svoji matku zná moc dobře a měl by vědět jaká je, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:41
@betisa píše:
No já si myslím, že by měl zasáhnout manžel. Jsi přece jeho žena a matka jeho dcery, měl by stát při vás. Taky určitě svoji matku zná moc dobře a měl by vědět jaká je, ne?

On to asi ví, ale jednak mu to přišlo asi ok, je na ní zvyklý a jednak ho vůbec nerespektuje a jednak on se ani o nic jiného nesnaží, protože se stále chová jako dítě. Řekla jsem mu, že je na čase, aby se přestal chovat jako dítě, ale jako chlap. Že jedině tak to matka vezme na vědomí.

• Citovat
  • Nahlásit
345
31.5.13 09:44

Zakladatelka: To by asi měl, nebo ji chvilku vyduste a nejezděte k nim a třeba si to uvědomí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:45
@betisa píše:
Zakladatelka: To by asi měl, nebo ji chvilku vyduste a nejezděte k nim a třeba si to uvědomí :nevim:

To jsem taky zkoušela, ale to nemá žádný efekt. Ona si to nějak protrpí, to příkoří a pak zase jede dál ve svých kolejích.

• Citovat
  • Nahlásit
16589
31.5.13 09:51
@Anonymní píše:
K čemu to potřebuješ vědět? Chodí do školky. Nebudu to psát přesně, nechci, aby mě tu někdo vyhmát.

Protože mezi uvažováním např. čerstvého tříleťáka a předškoláka je dost podstatný rozdíl - a podle toho je potřeba k němu přistupovat.

Jenomže Ty tady určitým způsobem „pláčeš na špatném hrobě“… Řešíš pořád dokola tchyni - ale tu nezměníš. Jednou je to babička Tvého dítěte, ať je, jaká je. Tečka, s tím nic nenaděláš… můžeš se s ní maximálně pořád dokola štěkat.

Ty bys měla pracovat především se svou dcerou - o situaci s ní mluvit, vysvětlovat, uvádět všechno na pravou míru, pomáhat jí ujasnit si, co a proč se děje. Že i dospělí se můžou chovat nebo mluvit nevhodně, jaké k tomu mají důvody, apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:58

Ahoj,

s tchýní mám také dost problémy. Jakmile si ji člověk trochu připustí k tělu, využije toho a okamžitě má pocit, že může rozhodovat i o našich životech, o tom, co je pro naše děti to nejlepší. Manipuluje také dost, často nám tropí scény, citově vydírá. To, že když malá přijde od babičky a klidně mi řekne „Dej mi pokoj!“, už mě tolik nepřekvapuje a vždy si s ní sednu a vysvětlím, proč se to neříká apod. Přetrhat vazby plně nejde. Proto jsme si s manželem sedli a probrali hranice, kdy už je třeba slušně zasáhnout. Trvalo to, ale po mnoha rozhovorech se manžel naučil respektovat určitá pravidla, na kterých jsme se domluvili. A když pak tchýně zase začne svůj zájem přehánět, tak ji včas, ale opravdu slušně upozorníme, že je to naše věc. Ona se pak většinou stáhne.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat