Reklama

Problémy se smlouvou a mateřskou dovolenou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barbor87
Nováček 2 příspěvky 25.08.18 15:30
Problémy se smlouvou a MD

Ahoj, nutně potřebuju radu protože na netu jsem se nic moc nedočetl???? u nás v práci nedávají smlouvy na dobu neurčitou a vždy po půl roce prodlužují jenže ve 4 měsíci jsem musela na rizikové těhotenství a pár dní na to mi skončila smlouva a novou už mi nedali takže jsem sice na nemocenské, papír na peníze pořád nosím k nim protože mi ho posílají ale jsem nezaměstnaná přes půlku těhotenství. Předtím jsem pracovala rok a půl a zajímalo by mě, jestli mám nárok na mateřskou nebo ne???? děkuju za odpovědi

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5382 příspěvků 25.08.18 16:16
yla nep

@Barbor87 Pokud jsi byla nepřetržitě zaměstnaná, tak bys měla mít 270 dní odpracovaných a i se vejít do 180 dní ochranné lhůty. Tak bych řekla, že ano.

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11469 příspěvků 25.08.18 18:21

no a davaji novou smlouvu a nebo tu puvodni prodluzuji? to je dost zasadni, protoze ta ochranna doba trva stejne jako predchozi zamestnani, maximalne 180 dni. a pocita se to od skonceni smlouvy do nastupu na materskou, ktery muze byt uz 8 tydnu pred terminem porodu. tak si to vypocitej.

Lendeš
Kelišová 5149 příspěvků 25.08.18 19:03

@nozu Je to jedno, jestli dávají novou smlouvu nebo prodlužují dodatkem, pokud to na sebe navazuje. U více navazujících prac. poměrů ke stejnému zaměstnavateli se to bere stále jako jedna doba pojištění.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama